Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:22:08

1 KASIM SEÇİMLERİ İÇİN; 'ADAY ADAYLARINA ÖNEMLİ DUYURU'

YSK tarafından; 1 Kasım 2015 pazar günü yapılması karararlaştırılarak ilan edilen Seçimler için Milletimizin Vicdanı 'Büyük Birlik''ten Önemli Açıklama.

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) 1 Kasım'da yapılacak 26. dönem milletvekili genel seçimi için hazırlanan takvim kapsamında seçimin başlangıcı 31 Ağustos olarak ifade edilmesinin ardından Büyük Birlik Partisi olarak ta; aday listelerimizi 18 Eylül'de YSK'ya vereceğiz.

 

YSK tarafından kesin aday listeleri 28 Eylül'de ilan edileceği açıklanırken Yurtdışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi ise 8 Ekim'de başlayacağı kaydedildi.

 

Milletimizin Vicdanı; Türkiye'nin Siyasi İtibarı olan Büyük Birlik Partimizin listesinden aday olmak isteyenlerin müracaatı ise; 03 Eylül (PERŞEMBE gününden başlayıp) - 15 Eylül (salı akşamına)  tarihine kadar  devam edecek.

 

İş Bankası Gazi Mahallesi Şubesi : 4286 378400 numara hesaba 'Kadın adaylar 250 TL, Erkek adaylardan 500 TL yatırması gerekirken, Engellilerden ise; 'başvuru ücreti alınmayacaktır'.

 

7 HAZİRAN'DA ADAY ADAYI OLUP TA 'ADAY' OLMAYANLAR ' (DİĞER EVRAKLARI PARTİDE MAHFUZ OLMASI NEDENİYLE ADLİ SİCİL BELGESİNİ YENİLEYECEKLER VE YATIRDIKLARI ÜCRET MAKBUZU İLE; GENEL MERKEZE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

Diğer taraftan, Milletvekili aday adaylığı müracaat edecek olanlar;

 

1- Nüfus Cüzdanı fotokopisi, 2-Diploma fotokopisi, 3-(Güncel) Adli Sicil Kayıt Belgesi (Müracaat ederken milletvekili adayı olduklarını ibraz etmeleri gerekmektedir)

 

4-Askerlik Durum Belgesi (Askerlik Şubesinden Alınması Gerekiyor)

 

 

YÜKSEK SEÇİM KURULU TARAFINDAN 

YAYIMLANAN AÇIKLAMADIR...

 

1 Kasım'da yapılacak milletvekili genel seçimi için hazırlanan seçim takvimi YSK'nın internet sitesinde yayımlandı.

Buna göre, siyasi partiler aday listelerini 18 Eylül'de YSK'ya verecek, kesin aday listeleri 28 Eylül'de ilan edilecek. Yurtdışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi ise 8 Ekim'de başlayacak.

      

Seçim takviminin bazı önemli aşamaları şöyle: 

      

2 Eylül: Muhtarlık bölgesi askı listeleri saat 08.00'de askıya çıkarılacak. Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri de güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılacak. Yurtdışı seçmen kütüğü "www.ysk.gov.tr" adresinde ilan edilecek ve itirazlar başlayacak. "www.ysk.gov.tr" adresinden bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlanacak.

      

10 Eylül: Muhtarlık bölgesi askı listeleriyle tutuklular ve taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listelerinin askıdan indirilmesi ve yapılacak itirazların son günü. Yurt Dışı Seçmen Kütüğünün, www.ysk.gov.tr adresinden yapılan ilanının sonlandırılarak bu durumun tutanak altına alınması ve Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne yapılacak itirazların son günü.

      

13 Eylül: Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesiyle ilgili kura çekimi.

      

18 Eylül: Siyasi partilerin genel merkezlerinin, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini YSK Başkanlığına alındı belgesi karşılığında DVD ve kağıt ortamında en geç saat 17.00'ye kadar vermelerinin son günü.

      

20 Eylül: Yurtiçi ve yurtdışı seçmen kütükleri kesinleştirilecek. Yurtiçi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belirlenecek. Yurtdışı seçmenlerin oy kullanacakları temsilcilik, tarih aralığı ve yer bilgileri www.ysk.gov.tr adresinden ilan edilecek.

      

22 Eylül: Siyasi partilerin aday listeleri ile bağımsız adayların başvuru evrakındaki eksiklikleri tamamlamalarının ve bağımsız adayların adaylıktan vazgeçmelerinin son günü.

      

28 Eylül: Siyasi partilerin seçim çevreleri itibarıyla milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar radyo, televizyon, Resmi Gazete ve illerde ilan edilecek.

      

8 Ekim: Yurtdışı temsilciliklerde ve gümrük kapılarında oy verme işlemine başlanacak.

      

13 Ekim: Başvuran siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için kura çekilecek.

      

22 Ekim: Propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları başlayacak.

      

25 Ekim: Yurtdışı temsilciliklerde oy verme işlemi sona erecek. Radyo ve televizyon propaganda konuşmaları başlayacak.

      

31 Ekim: Seçim propagandası saat 18.00'de sona erecek.

      

1 Kasım: Oy verme günü.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ