Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:23:26

'SEÇİME HAZIRIZ'

Seçime hazırız. Türkiye'nin en deneyimli siyasi partilerinin başında geliyoruz. 81 il ve 85 seçim çevresinde kendi isimlerimiz, amblem ve adaylarımızla seçime katılacağımızı söylüyoruz. Her ilde şimdiden; Seçim Koordinasyon Merkezimizi/Sorumlularımızı İhdas Ediyoruz. 29-30 Ağustos (cumartesi-pazar günü) Ankara'da MKYK,İl,İlçe Başkanlarını ve tüm eski yöneticilerimizi topluyoruz. YSK'nın (Hızlandırılmış) Seçim Takvimine göre 14 Eylül akşamı saat:17.00'ye kadar LİSTELERİMİZİ vermek durumundayız. Cenab-ı Allah Hayırlısını Nasip Etsin'

Genel Başkanımız Mustafa Destici parti genel merkezinde gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. Mustafa Destici, basın mensuplarının sorularını da cevapladı. 

 

 

Destici, Oslo’dan başlayarak, İmralı süreci, Dolmabahçe ve Başbakanllık’ta yapılan görüşmelerin tutanaklarının açıklanması gerektiğini söyledi. Destici, “Acaba PKK ile bu süreçte neler konuşuldu. Hangi sözler verildi, hangi taahhütlerde bulunuldu? Bütün bunların milletimiz tarafından bilinmesi lazım.” ifadesinde bulundu.

 

 

Büyük Birlik Partisi Lideri  Mustafa Destici, Şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan hakkındaki disiplin soruşturmasının kaldırılması gerektiğini söyleyerek, “Derhal kaldırılmalı ve şehidimizin ağabeyi tam tersine taltif edilmelidir.Evine ateş düşen bilir o acıyı. Ailesinde şehit olan bilir o acıyı.” dedi.

 

 

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan ile ilgili konuşan Genel Başkanımız, gelinen noktada yarbayın çok doğru bir sorduğunu söyledi. Destici, “Dün çözüm diyenler, çözüm için her şeyi yapanlar bugün ne oldu da sonuna kadar savaş diyorlar’ dedi. 

 

 

Bu sorunun cevabının verilmesi lazım. Ama bu sorunun cevabının verilmesi yerine millet ve vatan sevgisinden, ahlak sevgisinden nasibini almamış, şehitlik mertebesinin ne olduğunun gerçek anlamda idrakine varmamış gafiller sadece şehit yüzbaşımızın ağabeyini itham ederek bu süreci de geçiştirmeye çalışıyorlar. Ama milletimiz buna inanmıyor. Bizi üzen bir nokta da şehit yüzbaşımızın ağabeyi Mehmet yarbayımız hakkında bir disiplin soruşturmasının açılmış olması. Derhal kaldırılmalı ve şehidimizin ağabeyi tam tersine taltif edilmelidir. Evine ateş düşen bilir o acıyı. Ailesinde şehit olan bilir o acıyı. Şehitlerin yakınları hakkında soruşturma açıldığını bu dönemde gördük.” ifadelerini kullandı.

 

 

Genel Başkanımız Destici, 1 Kasım genel seçiminde herhangi bir partiyle ittifak yapma ihtimalleri noktasında, "Ülkesinin, milletinin, Türk-İslam coğrafyasının çıkarlarını şahsi çıkarlarının önüne koymuş tek siyasi hareketiz. 7 Haziran'da Saadet Partisiyle seçim işbirliği gerçekleştirdik. Saadet Partisi çatısı altında ülkemiz ve milletimiz için bir seçim işbirliği gerçekleştirdik. Bugün de Büyük Birlik Partisi olarak ülkemizin, milletimizin ve Türk-İslam coğrafyasının hayrına bir teklif görürsek, elbetteki biz seçim işbirliklerine açık bir siyasi partiyiz. Meclis dışındaki siyasi partilerden böyle bir şey gündeme geldiğinde çatı Büyük Birlik Partisi olur. Meclis içindeki sağ siyasi partilere de bizim kapımız açıktır. Bir teklif gelirse bunu yetkili kurullarımızla oturur, konuşuruz. Ama bu zamana kadar bize gelmiş bir teklif yok. Bir görüşme yok" dedi.

 

 

 "SEÇİME HAZIRIZ"

Destici, seçime hazır olduklarını ve Türkiye'nin en deneyimli siyasi partilerinin başında geldiklerini belirterek, 81 il ve 85 seçim çevresinde kendi isimlerimiz, amblem ve adaylarımızla seçime katılacağımızı söyledi.

 

 

"YÜKSEK SEÇİM KURULU ADINA BÜYÜK BİR TALİHSİZLİK"

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) açıkladığı tarihi daha önceden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telaffuz etmesi konusunda Destici, "Yüksek Seçim Kurulu başkanının Sayın Cumhurbaşkanından sonra bu tarihi telaffuz etmesi gerçekten Yüksek Seçim Kurulu adına onun başkanı başta olmak üzere büyük bir talihsizlik. Çünkü Yüksek Seçim Kurulu bağımsız bir kurum. Hakem Kurulu ve üstünde de başka bir mahkeme yok. Başta bir konuda Anayasa Mahkemesi'ne gidebiliyorsunuz ama Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı kararlarda gidemiyorsunuz. Biz isterdik ki Yüksek Seçim Kurulu, bu tarihi kendi kurul üyeleriyle orada üyesi bulunan 4 siyasi partinin temsilcileriyle istişare ettikten, oyladıktan sonra böyle bir kararı bütün kurulla birlikte açıklasaydı bunu biz Cumhurbaşkanı böyle söylediği için değil, biz burada istişare ettik, siyasi parti temsilcileri ve diğer kurul üyelerimizle ilgili kurul kararı olarak açıklıyoruz deseydi daha anlaşılabilir, daha kabul edilebilir, daha demokratik bulunabilirdi" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

"SİYASİ AHLAK VE ETİK DİYE BİR ŞEY VAR"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, CHP ve MHP genel başkanlarının bakanlık tekliflerine ret cevabı vermesi halinde partilerin milletvekillerine doğrudan bakanlık teklifi götürmesi ihtimalini değerlendiren BBP Genel Başkanı Destici, şunları kaydetti:

 

"Yasal olarak Sayın Başbakanın milletvekillerine direkt olarak teklif yapması mümkün ve doğru bir şey. Ama siyasi ahlak ve siyasi etik diye bir şey var. Dolayısıyla ben bunun şahsen ben aynı konumda olsam bu şekilde yapmam. Bunu siyasi ahlaka, etiğe ve teamüllere aykırı buluyorum. Bir başka siyasi parti genel başkanının ağzından 'biz bu seçim hükümetinde yer almayacağız' demesine rağmen tutup o partiden herhangi birisine teklif yapmayı ben şahsen doğru bulmuyorum. Sayın Başbakanın bu siyasi ortamı daha fazla germemesi adına böyle bir yol izlememesini daha doğru buluyorum."

 

Destici, meclisin acil toplantıya çağırılmasını, seçim yasasının çıkartılmasını ve seçim barajının kaldırılmasını talep ederek, Oslo, İmralı ve Dolmabahçe görüşmelerinin detaylarının kamuoyuyla paylaşılmasını talep etti.

 

"DİSİPLİN SORUŞTURMASININ DERHAL KALDIRILMASI LAZIM"

Beytüşşebap'ta şehit düşen Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan için kardeşinin cenazesinde söylediklerinden dolayı linç kampanyası başlatıldığını söyleyen Destici, "Hakkında açılan disiplin soruşturmasının derhal kaldırılması lazım. Hatta tam tersine terfi edilmelidir" diye konuştu.

 

1 Kasım'da yapılacak olan genel seçime hazır olduğumuzu belirten Genel Başkanımız Destici, gelecek cumartesi günü merkez karar yürütme kurulu ve yönetim kurulunun toplanacağını açıkladıFOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ