Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 00:23:43

'1071 MALAZGİRT ZAFERİMİZİN 944. YILI KUTLU OLSUN'

BBP Genel Başkanı Destici, Malazgirt Zaferi'nin 944. Yıldönümü Kutlama Mesajı...

Mesajında; Türk milletinin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğu bu 'hüzünlü'  günlerde Malazgirt Meydan Muharebesinin yıldönümünün  şanına layık bir şekilde kutlanması gerektiğine vurgu yapan Destici; " Dinde, kıblede, kitapta, peygamberde kardeş, aynı zamanda ten'de eş olan ve adına 'Türk' denilen bir çatının altında yaşamakta olan bizler, Malazgirt'i bu yıl kutlarken; ne kadar yüksek seciyeli, ne kadar hakşinas, ne kadar vefalı ve yürekli 'kamil' bir topluluk olduğumuzu özellikle şu natemeli günlerde dosta düşmana göstermeliyiz.

  Arakan'da, Afganistan'da Suriye'de, Filistin'de ve Doğu Türkistan'da  yaşanılan katliam ve zulümler, ABD'nin, AB ve İsrail'in 'taşeron' hain örgütler vasıtasıyla Türkiye’mizin üzerinde oynadığı  oyunlar dikkate alınarak  Malazgirt Meydan Muharebesinin yıldönümü kutlamaları ona göre yapılması gerekir." şeklinde sözlere yer verdi.

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Malazgirt Zaferi, inancın, kararlılığın ve aklın doğru zaman ve doğru yerde kaderin tecellisi şeklinde hayatiyet bulduğu zaman ne büyük olağanüstü başarılar getirdiğinin tarihimizdeki en nadide örneklerdendir. "Gerçekten inanıyorsanız üstünsünüz" ilahı düsturunun ispatıdır. Sayı ve teknik imkan bakımından kendisinden dört kat büyük bir orduyu dize getiren ve Anadolu'nun kapılarını Türk ve İslam medeniyetine açan bu büyük zafer dünya tarihinde de bir dönüm noktası olmuştur" dedi.

 

Destici, Malazgirt Zaferi'nin 944. yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajında, Türk milletinin tarihinin büyük zaferlerle dolu olduğuna dikkat çekerek, "Özellikle Ağustos ayı tarihimizde 'zaferler ayı' olarak bilinir. Malazgirt Zaferi de bunlardan biridir. Malazgirt zaferi, yalnız Türk tarihinde değil, Dünya tarihinde de bir "Dönüm Noktası" olacak kadar önemli bir hadisedir. Çünkü Türklerin tarih boyunca kazandığı zaferler içinde ileriye doğru en çok tesirde bulunan bu zaferdir. Kısa bir süre içerisinde, Türkleri İran sınırından, Marmara kıyılarına ve İstanbul önlerine getiren bu zaferdir.

 

Malazgirt Zaferi, inancın, kararlılığın ve aklın doğru zaman ve doğru yerde kaderin tecellisi şeklinde hayatiyet bulduğu zaman ne büyük olağanüstü başarılar getirdiğinin tarihimizdeki en nadide örneklerdendir. 'Gerçekten inanıyorsanız üstünsünüz' ilahı düsturunun ispatıdır. Sayı ve teknik imkan bakımından kendisinden dört kat büyük bir orduyu dize getiren ve Anadolu'nun kapılarını Türk ve İslam medeniyetine açan bu büyük zafer dünya tarihinde de bir dönüm noktası olmuştur" ifadesini kullandı.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ