Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 09:35:23

YANAR; GÜNDEM VE TEŞKİLAT YAPILANMASI İLE ALAKALI KONUŞTU.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar; "Parti Teşkilatlarını etkin, verimli ve liyakatli kadrolarla yenilemek için başlattıkları çalışmada Büyük Birlik Partisi Malatya İl Teşkilatını 31 Temmuz 2015 tarihi itibarıyla feshedildiğini.." hatırlattı.
YANAR; GÜNDEM VE TEŞKİLAT YAPILANMASI İLE ALAKALI KONUŞTU.
BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar; "Parti Teşkilatlarını etkin, verimli ve liyakatli kadrolarla yenilemek için başlattıkları çalışmada Büyük Birlik Partisi Malatya İl Teşkilatını 31 Temmuz 2015 tarihi itibarıyla feshedildiğini.." hatırlattı.

 

Yanar yaptığı açıklamada; "Malatya’da Parti Teşkilatımızı; etkin, verimli ve liyakatlı kadrolarla yenilemek ve bu hususta Malatyalı hemşerilerimizin beklentilerine cevap vermek üzere sürdürmekte olduğumuz bir çalışmamızın olduğunu, bu çerçevede de Büyük Birlik Partisi Malatya İl Teşkilatımızı feshetmiş olduğumuzu değerli kamuoyu ile paylaştık." dedi.

 

 

YÜZ YILIN EN KÖTÜ GÜNLERİNİ YAŞIYORUZ

Yanar açıklamasında; Türkiye’nin İçine düşürüldüğü durum gereği 'son yüz yılın en kötü günlerinin yaşadığını belirtti.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ekonomi felç olmuştur, İslami hassasiyetler üzerine politika yapan ve böylece milletten defalarca vize alan siyasi iktidar bunca zaman içerisinde azda olsa var olan kendi hassasiyetlerini kaybettiği gibi milleti de kendisi gibi değerler yozlaşmasının girdabına itmiştir..

 

Son on iki yılda uyuşturucu kullanımı 12 yaşın altına kadar düşmüş, kullanım oranında da en az üç katlık bir artış gerçekleşmiştir. 

 

Senaryosunu küresel iktidarın yazdığı dış politika atakları ile millet; içinden çıkılamaz sorunlarla karşı karşıya bırakılmıştır.

 

Ülkemiz ;Daha kendi iç güvenlik sorunlarımız çözülememişken Suriye’ye, müdahale etmekle, yüzbinlerce insanın ölümüne sebep olan ve milyonlarca insanın evini barkını terkederek göç etmek zorunda kaldığı başka bir ülkenin iç savaşının tetikçisi haline getirilmiştir.

 

MÜCADELE YERİNE 'MÜZAKERE SEÇİLMİŞTİR'

Bu günlerde “Siyasi iktidarın “çözüm süreci” adlı politikası çökmüş gibi, PKK ile aralarındaki müzakere süreci ise bitmiş gibi gözükse de aslında bunun hiçbir inandırıcılığı yoktur.. Hala bu ihanet projesi el altından tıkır tıkır işletilirken bu defa kamuoyu farklı bir algı operasyonuyla daha karşı karşıya bırakılmıştır. Öyle bir görüntü verilmektedir ki bu süreçte; “AKP üzerine düşeni yapmışta! PKK ve Siyasi uzantıları kayış atmıştır.”.. AKP bu durumun millet nezdinde oluşturacağı “mağdur ve masum” görüntüsü ile “son bir krediyi daha tüketmek ”, tarihi bir kandırmacayla son bir seçimi daha kazanmak niyetindedir.

 

Ülkede bunlar yaşanırken bir kere daha anlaşılmıştır ki; İnandığımız ve siyasette var olması gerektiği anlayışıyla yaklaşık yirmi üç (23) yılımızı vakfettiğimiz, Rahmetli Şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun aziz hatırası ve ülkemizin “Milli Direnç Merkezi” olarak gördüğümüz Büyük Birlik Partisi’ni ve temsil ettiği davamızı hep birlikte hak ettiği yere taşımak boynumuzun borcudur. . Yıllardır görüyor ve inanıyoruz ki bu davadaki mesuliyet şuuru parti mensuplarını Kürdüyle, Türkmeniyle, Alevisi ile Sünnisi ile "Millet Davasının Hamisi" haline getirmiş ve bundan sonrada getirmeye devam edecektir. 

 

Niyetinde arıza olanın, Millet Davasını İkbal beklentisine feda edenin yer bulamayacağı, bulsa da barınamayacağı Büyük Birlik Partisinin ve Alperenlik davasının tüm insanlığın kurtuluş umudu olduğuna, bu yüzden yıpratılmadan yaşatılması, büyütülmesi gerektiğine inanıyoruz..

 

MİLLETİN UMUDU VE  VİCDANI: BBP

Büyük Birlik Partisi olarak Kasım ayında her kesiminden insanımızın katılımının sağlanacağı, yeni bir ses, yeni bir refleksle Ülkemizin tüm sorunlarına yönelik çözüm arayışlarının ele alınacağı, milletin umudu olma noktasında yeni bir atağın yapılacağı Program ve Vizyon Kurultayı yapacağız.

Bu itibarla; Teşkilatlarımızın baştan aşağı elden geçirileceği, yeniden yapılandırılarak daha güçlü teşkilatlar haline getirileceği yeni bir süreç başlattık.

Bu fesih kararının çıkmasının ardından İbrahim İŞLEYEN ve Şefik CANDEMİR’in kendileri ile birlikte çoğu partimize üye dahi olmayan sayısı onu geçmeyen kişi ile birlikte başka bir siyasi partiye geçiş yaptıklarını biliyoruz. 

 

Ancak söz konusu siyasi partinin il başkanı tarafından ifade edilen ve bir kısım görev haysiyetinden yoksun haber organlarınca yayınlanan “Büyük Birlik Partisi yönetimi görevlerinden istifa ederek partimize geçtiler şeklinde başlayan ve 200 kişi ile birlikte katılım gerçekleşti”” diye devam eden bu beyanın ve haberin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.Böylesine yanlış bir beyanın ve siyaset yapma üslubunun söz konusu kurumun köklü bir siyasi parti olduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda ; kendilerine yakıştıramadığımızı ve talihsiz bir durum olduğunu ifade etmekten başka bir söz bulamıyoruz. Kamuoyuna arz ederiz.."FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ