Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 09:36:06

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET EDEN KARTAL, 'KANDİLİ BOMBALAMAKLA TERÖR BİTMEZ!

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, "Kandili bombalamak ile terör bitmez" dedi.
ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET EDEN KARTAL, 'KANDİLİ BOMBALAMAKLA TERÖR BİTMEZ!
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, "Kandili bombalamak ile terör bitmez" dedi.

 

Bir takım temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa 'ya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, şehirdeki ilk temasına partisinin il teşkilatını ziyaret ederek başladı. 

 

MKYK Üyesi İhsan Kaya ve İl Başkanı Sabri Çavcı-yönetimi ile basın mensuplarına açıklamada bulunan Kartal, çözüm süreci ve son olaylar hakkında değerlendirmede bulunarak AKP hükümetini ve HDP'yi eleştirdi.

 

Son günlerde Türkiye'nin bir yangın yerine döndüğünü belirten Kartal, yaşananların sorumlusu olarak da AKP'yi ve HDP'yi hedef gösterdi.

 

Kartal, "Diyoruz ki bakın bu gittiğinizde yol yol değildir. Bu gittiğiniz yolda Diyarbakır'dan kaldırdığınız uçaklarla Kandil'i bombalamayla terörü bitiremezsiniz. Sadece Amerika'nın size uzattığı havuç karşılığında yani IŞİD terör örgütüyle mücadele etme adına size Amerika'nın uzattığı bir havuç, Kandil'i bombalayın havucu terörü bitirmez. Önce terörün içerideki yuvalarını yok etmeniz lazım. Siz terör örgütüyle içeride mücadele etmedikten sonra dışarıyı gidin her gün bombalayın hiçbir şeyi ifade etmez. Ben bakıyorum da tırnak içerisinde belirtmiş olayım, havuz denen medya halen Öcalan'a güzelleme; 'şeker oğlan' Selo'ya suçlama yapıyorlar. Ne farkları var. Şeker Oğlan Selo, havuz başında sefa sürüyor. Öcalan, İmralı'da sefasını sürüyor. Olan bin yıllık mayaya oluyor. Olan polislerimize, askerlerimize oluyor. Olan vatandaşlarımıza oluyor" değerlendirmesini yaptı.

 

HDP'YE ÇAĞRI

 

HDP'ye hitaben ise Kartal şunları kaydetti: "Millet size gidin PKK'ye destek verin diye oy vermedi. Gidin kanı durdurun diye oy verdi. Havuz başlarında sefa sürün diye size oy vermedi. Ey Demirtaş, eğer yüreğin varsa bak Urfa'dan sesleniyorum, eğer sende yürek varsa gelirsin Urfa'ya PKK'ya silah bırak dersin kan dökmeyin dersin, terör estirmeyin dersin, birazcık yürek varsa bunu yaparsın. Çıkıp da Türk devletine silah bırak demezsin. Dünya'nın neresinde görülmüş devlet silah bırakmış. Terör örügütüne silah bıraktırmıyorlar gelip devlete silah bıraktırıyorlar. Bu şeker oğlan pozlarından vazgeç. Gel bu bölgede PKK terör örgütüne silah bırak de biz senin demokrasiye olan inancını, biz senin adalete olan, hukuka olan inancına inanalım. Bunları yapmadığın müddetçe şuan işlenen suçların tamamına ortaksınız ve günü gelince sizlerden Allah'ın izniyle soracağız."FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ