Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 09:38:31

BUGÜNÜ '3 AY ÖNCE' SÖYLEDİ

7 Haziran seçimlerinde Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan’ın basın danışmalığını yaptım. Bir aylık süreçte bir çok gazete ve televizyona konuk olduk. Ahmet Bey’in üç ay öncesinde işaret ettiği bir dönemi maalesef bugün yaşıyoruz.
BUGÜNÜ '3 AY ÖNCE' SÖYLEDİ
7 Haziran seçimlerinde Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan’ın basın danışmalığını yaptım. Bir aylık süreçte bir çok gazete ve televizyona konuk olduk. Ahmet Bey’in üç ay öncesinde işaret ettiği bir dönemi maalesef bugün yaşıyoruz.

 

Bugünü ‘3 ay önce’ söyledi

 

Tam üç ay önce açılım süreci adı altında yaşanan çözülmenin bugünlere geleceğini uzun uzun anlatan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, sınırımızda yaşanan refleksiz ortamın bugünlere kapı aralayacağına değinmişti.

Mayıs ayında bunları anlatan Ahmet Bey’in terörün bu noktaya geleceğiyle ilgili analizlerini dinledik. Neredeyse hiç bir terör olayı yaşanmayan o günlerden, Ahmet Bey’in işaret ettiği bugünlere geldik.

 

 

Bugünkü terör olaylarının 3 ay önce olacağı tahmininde haklı çıkan Gürhan’ın bu sentezi ustaca okuduğunu görmek gerekiyor.

Amerika’yla İngiltere’nin bölgedeki çıkar mücadeleleri yüzünden milyonlarca kişinin öldüğünü anlatmıştı. Bölgede diğer ülkelerin ve Türkiye’nin de oyun kurucu olmadığının, sadece oyuncu olduğunun altını çizmişti..

 

İşin ürkütücü yanı BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan’ın sürecin devamıyla ilgili söylemleri aklıma geliyor.

 

Sürecin bir iç savaşa kadar ilerleyebileceği uyarısında bulunan Gürhan’ın bu söylemlerinin diğer siyasilerce bir kere daha gözden geçirilmesi gerekiyor.

Bugün BBC Türkçe’deki ve bizim ulusal basındaki haberlere bir bakın derim. İngilizler, Türk ordusunun operasyonlarına çok soğuk bakıyor. Amerikalılar’ın ise aksi bir duruş içinde olduğu gözler önüne sunuluyor.

Oyun kurucuların senaryosunu yazdığı bizim de oynadığımız rollerin dramatik bir yansımasını yaşıyoruz.

 

Alçakça hainlik yolunu seçen terör örgütlerinin, meclisteki ve basındaki maşalarının vicdanlara sığmayan iş-oluş eylemlerini üzülerek izliyoruz.

Milli kimlikten uzaklaşan çözüm süreci bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemiyle rafa kalktı ve terör yeniden hortladı.

 

Umarım süreç Ahmet Bey’in söylediği noktaya gelmeden bir son bulur.

Ulusal basının ise ne kadar tutarsız olduğunu bir kere daha gördük. Günlerce bıkıp usanmadan neredeyse her gün açılım süreciyle ilgili programlara imza atan Habertürk bile bir cüppeliye sığınmış durumda.

 

Bakın BBP Genel Başkan Yardımcısı 23 Mayıs’ta bunları söylemişti: ”Şehitlerin kanıyla siyaset yapılmamalı, şehit ailelerinin hakları korunmalı. Biz siyasi bir parti olarak çözüm sürecine karşıyız. Önce terör örgütü silahları bırakmalı. Bizim askerimize silah sıkanın idam edilmesi ile ilgili bir kanun teklifimiz oldu. Hükümetin söz vermesine karşın bu tutulmadı. Allah’ın izniyle meclise girdiğimizde bu yasayı çıkarıp bebek katili için idam cezasını uygulayacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti hükümeti bu noktaya gelmiyor mu?

 

Allah şehitlerimize rahmet, ailelerine sabır versin..FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ