Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 09:59:56

BBP YİK BAŞKANI HAKKI ÖZNUR, ALİ’SİZ ALEVİLİK' ALMAN DEVLETİNİN PROJESİDİR

ÜLKÜCÜ FİKİR VE SİYASET ADAMI, ARAŞTIRMACI – YAZAR, BBP YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) BAŞKANI, HAKKI ÖZNUR İLE YAPILAN RÖPORTAJ
BBP YİK BAŞKANI HAKKI ÖZNUR, ALİ’SİZ ALEVİLİK' ALMAN DEVLETİNİN PROJESİDİR
ÜLKÜCÜ FİKİR VE SİYASET ADAMI, ARAŞTIRMACI – YAZAR, BBP YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) BAŞKANI, HAKKI ÖZNUR İLE YAPILAN RÖPORTAJ

 

ALEVİ KARDEŞLERİMİZ KÜRESEL BİR PROJE OLAN BÖLÜCÜ HDP’YE NE OY VERİR NE DESTEK VERİR!

Vahdet: Merkezi Avrupa’da olan bazı Alevi yapılar HDP’yi destekleyeceklerini ilan ettiler. Alevi kesimler HDP’ye nasıl bakıyor? Bütünsel olarak destek vermeleri mümkün mü? 

Hakkı Öznur: Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Genel Başkanı Turgut Öker,  HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Almanya da  görüştükten sonra, HDP listesinden milletvekili adayı oldu Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Genel Başkanı Turgut Öker aday olduktan sonra AABK ve AABF nin  7 Haziran seçimlerinde HDP’yi destekleyeceğini ilan etti.

 Bölücüleri sevindiren bu açıklamaya HDP ve PKK karşıtı vatansever tüm Aleviler şiddetli tepki gösterdiler. Alevileri istismara yönelik “HDP ye  destek” açıklamasına , Avrupa’daki tüm Alevi vatandaşlar Aleviler’e yönelik bir  algı operasyonu diyerek Turgut Ökere tavır koydular onu ve yandaşlarını lanetlediler.

 Frankfurt toplantısı sonrası Alevi çevrelerin tamamı Alman derin devletinin maşası dedikleri Öker’in sözlerinin sadece kendisini ve birkaç yandaşını bağladığını, Avrupa'daki Alevi iradesini temsil edemeyeceğini her platformda açıklayarak bir NATO projesi olan HDP’ye destek vermeyeceklerini, HDP’yi terör örgütünün uzantısı olarak gördüklerini ve onaylamadıklarını deklare ettiler.

“Ali’siz Aleviliğin” önemli savunucularından olan, Türk düşmanlığı yapan, karanlık faaliyetleriyle bilinen, Almanya İçişleri Bakanlığı yabancılar polisiyle çalışan,Alman polis devletinin maşalarından biri  olan Turgut Öker’e Avrupa’daki Aleviler  büyük tepki göstermektedir. Alevileri istismar etmeye kalkan Öker için  “Alman devletinin ajanı” denilmektedir.

Milli ve yerli değerlere sahip Alevi/Bektaşi kardeşlerimiz anti emperyalisttir, Firavunların sofrasında oturanlarla, firavunların taşeronu olanlarla Alevi kardeşlerimizin işi olmaz. Tüm alevi kardeşlerimiz, HDP/PKK yapılanmasının ateist, stalinist ve totaliter olduğunu bilirler.

Avrupa gladyosunun arkasında olduğu devletine bağlı Alevi vatandaşlarımızla asla ilgisi olmayan ateist zihniyete sahip Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun “HDP’ye oy ver” çağrısına Anadolu Alevileri asla destek vermez. Türkmen Aleviler, Türk düşmanı, PKK kuyrukçusu, vatan haini AABK’nin nasıl bir kirli ve karanlık yapı olduğunu bilmektedir.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Başkanı Turgut Öker’in “PKK’ya oy ver” çağrısına Alevi vatandaşlarımız itibar etmez ve dikkate almaz.

Alman devletinin maşası Turgut Öker  kendini bütün Aleviler’in temsilcisiymiş gibi göstermeye çalışıyor. Alevileri kendi kişisel çıkarları ve siyasi kariyeri için kötüye kullanıyor ve bunu da Aleviler adına sunuyor.

ÜST AKIL’IN SEÇİM STRATEJİSİ BİR NATO PROJESİ OLAN HDP ÜZERİNDEN

Aleviler’in HDP ile yan yana getirilmesinin Alevi toplumunu itibarsızlaştırmayı amaçladığını bütün Alevi kardeşlerimiz her yerde vurgulamaktadırlar. “Teröre ve şiddete hayır” diyen, devletine,  milletine yürekten bağlı Alevi kardeşlerimiz, bölücü teröre destek veren HDP ile asla yan yana gelmezler, bir ve beraber olmazlar.

Alevi maskesi takarak etnik ırkçılık yapan HDP/PKK’nın peşine takılan bu sahtekarlara Alevi kardeşlerimiz prim vermez.

ABD, AB, İsrail destekli HDP Türkiye’deki ve Avrupa’daki vatansever, devletine bağlı Alevi kardeşlerimizi asla yanlarına çekemezler.

ALMAN DEVLETİNİN KONTROLÜNDEKİ MAŞALARIN  “HDP OY VERİN” ÇAĞRISI ALEVİ TOPLUMUNDA KABUL GÖRMEZ

Vahdet: “HDP’ye oy verin” çağrısını yapan Turgut Öker’in arkasında hangi ülke var?

Hakkı Öznur: Türkiye’nin birliğini hedef alan bölücü örgütlerle kol kola hareket eden Turgut Öker’in arkasında Alman derin devleti vardır. AB ülkeleri vardır. PKK terör örgütü ile birlikte hareket eden eski Dev – Yolcu’lardan Turgut Öker kendisi ile birlikte hareket eden bir grup hainle Almanya başta olmak üzere bazı ülkelerde bazı Alevi derneklerini ve federasyon yönetimlerini zorla ele geçirmişlerdir. Avrupa gladyosunun maşası olan ekibin amacı, AB ülkeleri ve Türkiye’de yaşayan Alevileri Türk milletinden bölmek ve ayrılıkçı hareketin kuyruğuna takmaktır.

Avrupa’daki Ermeni çetelerle de içli dışlı olan Turgut Öker, 22 Ocak 2015 tarihinde Yol tv’de katıldığı programda aynen şöyle demiştir: “1915 soykırımdır!” Yine Ermeniler’le dayanışma içinde olduklarını ve Ermeni soykırımının 99. yıldönümünde Ermenistan’a giden dayanışma heyetine temsilci verdiklerini ve 100. yılında da gidecek heyete temsilci vereceklerini açıklamıştır.

Şimdi aday olduğu için istifa ettiği AABF yaptığı  “Ermeni soykırımı kabul edilmelidir” açıklamasıyla Ermeni diasporasına destek verdiklerini, Ermeni örgütlerle birlikte hareket ettiklerini ilan etmiştir.  Sözde “Aleviler’i temsil ediyoruz” diyen bu karanlık örgütlerin Alevi toplumu ile uzaktan yakından ilişkisi yoktur. Bunlar AB ülkelerinin Türkiye aleyhine kullandığı taşeron örgütlerdir. Özellikle Avrupa’daki Alevi kardeşlerimiz üzerlerinde oynanan kirli ve karanlık oyunlara dikkat etmeli. Bu tür ajan yapılanmalara daha büyük toplumsal tepki göstermeli ve hadlerini bildirmelidirler. 

ATEİST TURGUT ÖKER ALMAN DEVLETİNİN MAŞASIDIR

Vahdet: Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yaşayan Alevi vatandaşlarımızın ajan – provokatör dediği Turgut Öker’in Aleviler üzerinde bir etkisi var mı?

Hakkı Öznur: Alevi kesimler onu “yol düşkünü” olarak görmekte ve kendilerinden kabul etmemektedir. Onun için Batı emperyalizminin maşası, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı bir hain demekteler.

Alman derin devletinin adamı 1993'ten 1996'ya kadar Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu’nun (AABF) Genel Sekreterliği, 2000 yılının Ocak ayından 2015 Mart’ına kadar Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanlığı'nı, 2002 yılından beri de Almanya Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanlığı’nı yürütüyordu.

Sivaslı Turgut Öker, Almanya ve ABD’nin kontrolünde olan devşirilmiş Taner Akçam’ın 1980’ler de Almanya’da çıkardığı, Marksist -  Leninist  “Göçmen” adlı solcu derginin genel yayın yönetmenliğini de yapmıştır.

Bugün PKK kuyrukçusu olan Turgut Öker 12 Haziran 2011 tarihinde Türkiye’de yapılan genel seçimlerde İstanbul 1. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı olmuştu. İstanbul 1. bölgeden aldığı oy 1.644’tür.   Alevi vatandaşlarımızın oyunu, desteğini alamamıştır. Sadece marjinal sol örgütler ve kriptolar kendisine destek vermiştir.  

HDP adayı Turgut Öker Ermeni diasporasının ve yabancı istihbarat servislerinin maşası olan yoldaşı Taner Akçam’ın izinde yürümektedir.

Turgut Öker bir Ateisttir, Marksisttir.  Stalinist zihniyete sahip Ökerin    Alevi inancıyla bir alakası yoktur. Turgut Öker’in kendisini Alevilerin temsilcisi olarak göstermesi, PKK uzantısı HDP'den aday olması ve bu desteğin de yazılı ve görsel medya da  “Bütün Aleviler’in  HDP ile ittifakı ve Aleviler’in tarihinde bir ilk olduğu” şeklinde yansıtılması ve yayınlanması tamamen  manipülasyondur. Hem Avrupa’daki hem Türkiye’deki alevi vatandaşlarımız tam bir ittifak halinde, küresel güçlerin maşası Turgut Öker’e tepkilerini her yerde göstermekteler.

 “ALİ’SİZ ALEVİLİK” PROJESİ ALMAN DEVLETİNİN PROJESİDİR

Vahdet:“Ali’siz Alevilik” projesi için çalışan karanlık yapılar “HDP’ye oy verin” diyenler mi?

Hakkı Öznur: Turgut Öker’in başında olduğu AABF, AABK Alman devleti ile birlikte “Alevilik bir kültürdür. Alevilik bütün dinlerden bağımsızdır. Alevilik İslam dışıdır. Alevilikle Hz. Ali arasında bağ yoktur.” diyerek İslam düşmanlığı yapan Alevi vatandaşlarımızı tahrik eden karanlık çalışmalar yürütmüşlerdir.

Avrupa destekli “Ali’siz Alevilik” önce Almanya’da icat edildi. Alevilik’le, Alevi vatandaşlarımızla alakası olmayan bu yapılar, örgütler başta Almanya olmak üzere bütün AB ülkeleri tarafından alkışlandı ve parasal olarak desteklendi. Emperyalist devletlerin ekonomik desteğini arkasına alan AABF, AABK Türkiye’de, iki – üç Alevi derneğini ele geçirdi, 3 – 5 Alevi dedesini de denetledi.

“Ali’siz Alevilik” peşinde koşan çevrelere Avrupa Parlamentosu ev sahipliği yapıyor. Aleviler böyle bir emperyalist planın parçası olmaz. AABK’nın stratejik ortakları PKK / HDP’dir. AABK, AABF vb. kirli ve kullanılan yapılar, Alevi vatandaşlarımızı asla temsil etmez.

Özellikle Avrupa’daki AABF, AABK vb. bazı ajan yapıların, dernek yöneticilerinin Alevi taban üzerinde siyasi etkisi yoktur.

“Ali’siz Alevi” geçinenler Alevi değildir, kriptodur. Hiç bir Alevi Ali’siz olamaz. Alevi kardeşlerimiz Allah’a, Kur’an’a, Peygamber’e iman ederler Ehl – i Beyt aşığıdırlar. Muhammedi sevdaya sahip, Hüseyni sevdaya sahip Alevi Ateist olmaz, dinsiz olmaz, Marksist olmaz,  teröristlerle aynı safta olmaz.

AABK, Alman derin devleti destekli PKK yandaşı “Kürdistan Aleviler Birliği” gibi ajan provokatör yapılarla içli dışlıdır. Şunu iyi bilelim: Kürd’ün Alevisi olmaz. Alevilik, Türkmenler’e has bir kültürdür. Ehl – i Beyt sevdalısı ve Hz. Hüseyin’in yolunu sürdürenler Ateist, Komünist, PKK ve HDP gibi şer yapılarla bir ve beraber olmaz. Küfürle kol kola yürümezler.

HDP’NİN ALEVİLER’E YÖNELİK OY ÇALIŞMASINA ALEVİLER’İN TEPKİSİ BÜYÜK OLMAKTADIR

Vahdet: PKK uzantısı HDK’nın Aleviler’e yönelik düzenlediği toplantının amacı ne? 

Hakkı Öznur: Terör örgütü PKK’nın uzantısı HDK, İstanbul'da Alevi oylarını HDP'ye çekmek ve özellikle de kentlerdeki Aleviler’i çekmek için bir toplantı tertip etmiştir. HDP seçim kampanyasını ağırlıklı olarak Aleviler üzerine yoğunlaştırmıştır.

7 Haziran genel seçimleri öncesinde “Alevi açılımı” adı altında fitne faaliyetlerini yoğunlaştıran Halkların Demokratik Partisi (HDP),  İstanbul’da yine “Alevi Konferansı” adı altında fitne ve fesat faaliyetlerine devam etmiştir.

4 – 5 Nisan tarihleri arasında İstanbul Legacy Otoman Otel'de yapılan  "Alevilik: Tarih, Sorun, Tahayyül" konferansının açılış konuşmasını HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile HDK Eşbaşkanı PKK mensubu olmaktan yıllarca hapis yatan Sabahat Tuncel yapmıştır.

TÜRKMEN ALEVİLER, HDP/PKK DÜŞMANIDIR

Türkmen Aleviler’in HDP/PKK çizgisine bakışlar nettir. Onları bölücü olarak görmekteler. HDP, daha çok kendilerini Kürt Alevileri olarak gören bazı kesimlere göz dikmiştir. Niçin bütün Aleviler değil de Kürt Aleviler? Demin de ifade ettiğim gibi Türkmen Aleviler devletine yürekten bağlıdır.

PKK uzantısı HDK yani Halkların Demokratik Kongresi’nin amacı Ermeni diasporasının, AB’nin desteklediği HDP'nin seçim kampanyasına destektir. HDK’nın düzenlediği Alevi konferansına Alevi kesimler rağbet etmedi.

Bölücü HDK’nın İstanbul da düzenlediği hain toplantıya Alevi ocakları, dergahları bilinçli olarak iştirak etmemişlerdir.

Konferansa katılanların çoğu kripto Ermeniler’dir. "Alevilik İslam dışıdır" diyen Marksist, Ateist ve bir Alman projesi olan “Ali’siz Alevilik” projesini benimseyen İslam düşmanı ateist  çevrelerdir.

İkinci Bölüm FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ