Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 10:01:16

ÜLKÜCÜ FİKİR VE SİYASET ADAMI, ARAŞTIRMACI – YAZAR, BBP YİK BAŞKANI HAKKI ÖZNUR İLE YAPILAN RÖPORTAJIN ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜ

AKP – CHP – HDP SOYKIRIM VAR DİYEN ERMENİLERİ ADAY GÖSTERMİŞTİR
ÜLKÜCÜ FİKİR VE SİYASET ADAMI, ARAŞTIRMACI – YAZAR, BBP YİK BAŞKANI HAKKI ÖZNUR İLE YAPILAN RÖPORTAJIN ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜ
AKP – CHP – HDP SOYKIRIM VAR DİYEN ERMENİLERİ ADAY GÖSTERMİŞTİR

 

Alperen: 7 Haziran seçimlerinde bazı partiler Ermeni adaylar gösterdi. Ne mesaj vermek istiyorlar?

Hakkı Öznur: AKP İstanbul  2. bölgede 12. sırada, AKP yandaşı Yeni Şafak gazetesi yazarı Markar Eseyan'ı aday gösterdi. CHP, 2. bölge 1. sırada avukatlık yapan Selina Doğan'ı vitrine koydu. HDP ise 3. bölge 2. sırada Karabet Paylan'ı ve Murad Mıhçı, Filor Uluk Benli, Garo Paylan gibi isimleri değişik bölgelerden aday gösterdi. Bu isimlerin hepsi Ermeni tezlerini savunmaktadır. AKP’li Esayan, CHP’li Doğan ve HDP’li Paylan ilk demeçlerinde “Ermeni soykırımını” telaffuz etti. “1915 soykırımdır” dediler! 

CHP İstanbul 2. Bölge birinci sıra kontenjan adayı Selina Özuzun Doğan, adaylığının CHP içindeki değişimin en önemli kanıtı olduğunu ve Ermeni Soykırımının 100. yılına gelmesinin simgesel bir anlamı olduğunu Ermeni yayın organı AGOS gazetesine söylemiş. Bununla da yetinmemiş Ermenistan hudut kapısının açılması için çaba göstereceğini beyan etmiştir.

HDP gibi CHP içinde de Atatürk düşmanları, cumhuriyet düşmanları vardır. Daha önce PKK ağzıyla “Dersim’de soykırım yapıldı” diyen Selina Doğan, Kurmeş Derneği resmi sitesinde “Atatürk, Dersim soykırımının siyasi sorumluluğunun tartışmasız birinci derece sorumlusudur” diye yazmıştır. 

Hrant Dink’in ölüm yıldönümünde geçen sene “yüzleşin Hrant’la soykırımla” yazan HDP pankartının arkasında CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey, Umut Oran, Süleyman Çelebi, Hüseyin Aygün gibi milletvekilleri yürümüştü. CHP de birçok noktada HDP ile aynı çizgide buluşmaktadır.

Alperen: CHP’nin Obama gibi açıklama yapması sizce manidar değil mi?

Hakkı Öznur: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Ermeni soykırımı" iddialarına ilişkin kaleme aldığı açıklamayı, CHP Genel Merkezi'nde, Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik okudu.

1915 olayları için ABD başkanlarının kullandığı “büyük felaket” ifadesini kullandı. Bu ifadenin tepki çekmesine rağmen sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. ABD başkanlarının kullandığı bu ifadeyi CHP liderinin kullanması yanlıştır. Hem “soykırım yoktur” diyeceksin öte taraftan “Soykırım vardır” diyenleri CHP’den aday yapacaksın.

Türk milletine düşmanlık besleyen Asala zihniyetine sahip ve PKK sever Ermeniciler’in CHP’de baş tacı edilmesi bu partinin de PKK açılımına, Dersim açılımına, Ermeni açılımına verdiği hain desteği ortaya koymaktadır.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları sadece Ermenilerin, Ermeni lobilerinin ve hoşuna gitmiştir. Amerikancı, AB’ci solcular, liboşlar vb. şer çevreler CHP liderine övgüler dizmişlerdir. CHP liderinin açıklamasında Ermeni komitacılar tarafından katliama uğrayan yüz binlerce Türk’ten tek bir söz bile yoktur. “Büyük felaket” deyimini Amerikalılar kullanmaktadır. Bu söylemin Ermenilerin ‘soykırım’ yerine kullandıkları bir tabir olduğunu nasıl bilmemezlikten gelir?

"Türkler Ermenilere soykırım yaptı" diyen Ermeni milliyetçiliği yapan bayan ASALA! İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday yapıldı. Arkasından Papa Franciscus Türkiye'yi "Ermeni soykırımı yapmakla" suçladı. CHP yine yapacağını yaptı, küresel güçlerle aynı söylemi kullandı.

100 yıl önce de Osmanlı’yı parçalamak için Meclis – i Mebusan’a seçilen Ermenimilletvekilleri ne yaptıysa bunlar da onu  yapacaklardır.

CHP – HDP ORTAKLIĞI ANGLO – SAKSON YAHUDİ PROJESİDİR

Alperen:  CHP –HDP yakınlaşmasını nasıl görüyorsunuz?

Hakkı Öznur: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 29 Kasım 2014’te Diyarbakır programının son bölümünde HDP ile “olası” bir seçim ittifakının söz konusu olup olmadığına ilişkin bir soruya verdiği, “eski cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in de dediği gibi siyasette 24 saat çok uzun bir süre” yanıtıyla olası ittifaka kapı aralamıştı. HDP ile ittifaka ve görüşmelere kapalı olmadıklarının mesajını vermişti.

HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 2015'teki genel seçimlere birlikte girme çağrısı yaptı. Zozani, "Gelin 'Demokratik Cumhuriyet Partisi' gibi bir şemsiyenin altında birleşelim" demişti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AB ülkelerinin büyükelçileriyle yaptığı toplantıdaHDP ile koalisyon yapabileceklerini belirterek, ‘HDP’nin barajı aşıp mecliste yer almasını isteriz. Koalisyon alternatiflerimiz arasında yer alıyor’ dedi.

17 Nisan Çarşamba günü Letonya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde öğle yemeğinde  Kılıçdaroğlu’nun büyükelçilerin HDP ile ilgili sorusuna: “Biz olumsuzluklara dikkati çekerken, HDP’ye yüklenmiyoruz. Çünkü HDP’nin bu süreçte yıpranmasını istemiyoruz.” diye cevap vermiştir. Bu sözleri tepki çekmesine rağmen geri adım atmamıştır. 

İçerde TÜSİAD, Kartel medyası, statükocu çevreler, dışarıda ABD, AB ülkeleri İsrail, İngiltere ve özellikle Londra ve Davos çevresindeki küresel finans çevreleri hem AKP’nin hem CHP’nin HDP ile yakın ilişkiler kurmasını çıkarları gereği istemekteler.

HDP ile ittifak ve HDP ile koalisyon söylemi CHP’ye oy kaybettirirHDP ile ittifak çizgisi, Kürt – Alevi oylara yönelmiş HDP’nin CHP tabanından oy kazanmasına yol açar. 

Atatürk istismarcısı CHP’nin Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı HDP ile kapalı kapılar ardında görüşmesi ve ileriye dönük ittifak arayışları küresel emperyalizme hizmet etmekten başka bir şey değildir.

CHP 7 Haziran seçimlerine ilişkin vaatlerinin yer aldığı seçim bildirgesi PKK ile müzakereye yer vermekte. 19 Nisan Pazar günü ATO Kongre Merkezi’nde CHP’nin 2015 için seçtiği “Yaşanacak bir Türkiye için...” sloganıyla açıklanan bildirgede, “Kürt Sorunu” bölümü dikkat çekti. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında da yer verdiği bildirgede Kürt sorununun çözümü için AKP gibi “müzakere” yönteminin benimsendiği görüldü. Bu konu bildirgede, “Her türlü şiddet ve baskıyı sona erdirerek, sorunu müzakere ve siyaset yoluyla çözeceğiz. Kürt sorununun çözüm yerinin TBMM olmasını sağlayacağız” şeklinde yer aldı.

Bildirgede AKP ile benzerlik gösteren bir başka nokta da terörist başı Öcalan ve PKK’nın sık sık gündeme getirdiği “eşit yurttaşlık” kavramı. Bu kavram daha önce AKP bildirgesinde yer almıştı. Şimdi CHP bildirgesinde de karşımıza çıktı. CHP bildirgesinde “Demokrasi, huzur ve barışı, ulusal birlik ve egemenlikten, taviz vermeksizin eşit yurttaşlık temelinde tesis edeceğiz” denildi. Bildirgede CHP’nin AKP gibi Barzani yönetimiyle işbirliği yapacağı da vurgulandı.

HDP ADAYLARINI ÖCALAN VE KANDİL BELİRLEMİŞTİR

Alperen:  HDP adaylarını kim belirlemiştir?

Hakkı Öznur: Bunu Edirne’deki köylü vatandaşımız da Hakkari’nin dağlarında çobanlık yapan köylü kardeşimiz de bilir. Sorun, size “İmralı ve Kandil” diyeceklerdir. Hatta HDP adayları için MİT gözetiminde İmralı’da Öcalan’dan onay alınmıştır.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na verildiği gün, Meclis’te gazetecilere bunu sohbetin bir yerinde itiraf etmiştir. HDP’nin aday listesini Abdullah Öcalan’a götürdüklerini, ondan “genel bir değerlendirme” aldıklarını açıkça söylemiştir. 

Onun “genel değerlendirme” dediği şeyin aslında “onay” olduğu kabak gibi ortada! 

Devlet, millet, demokrasi düşmanı ve 15 bine yakın vatan evladının katili olan bir terör örgütünün ele başısı seçimlere katılacak bir partinin adaylarını belirliyor! Anayasa’nın 68’inci maddesinin dördüncü fıkrası aynen şöyle:

“Siyasi partilerin tüzük ve programları ile eylemleri, devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına, eşitlik ve hukuk devleti ilkelerine, millet egemenliğine, demokratik ve lâik cumhuriyet ilkelerine aykırı olamaz; sınıf veya zümre diktatörlüğünü veya herhangi bir tür diktatörlüğü  savunmayı ve yerleştirmeyi amaçlayamaz; suç işlenmesini teşvik edemez!”  

Oysa İmralı ve Kandil’in kontrolündeki milletvekili adaylarını belirlemek için müebbete hükümlü bir “suç makinesi olan gladyonun çocuğu Öcalan’dan onay alıyor. 

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıları ne iş yapar? Yürürlükte olan anayasayı ve Siyasi Partiler Yasası’nı okuduğumuzda bu partinin bugüne kadar onlarca kez kapatılması ve yöneticilerinin de siyasi yasakla cezalandırılması gerekmektedir.

Öcalan yeğenini HDP’den milletvekili adayı olmasına onay vermiştir. Öcalan’ın izni olmadan aday olması mümkün değildir.

Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan da Şanlıurfa adayları arasında 2. sırada yer aldı. Dilek Öcalan'ın 2. sırada yer aldığı Şanlıurfa'da HDP'nin 1. sıra adayı ise Osman Baydemir oldu.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ