Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 11:18:42

Omuz omuza Meclis’e

Türkiye’nin birikmiş sorunlarına çare olacak Milli İttifak’ın milletvekili aday listesi YSK’ya verildi. Topluma huzuru, ilerlemeyi, birikimi, kalkınmayı, inancı, zaferi müjdeleyen iktidar alternatifi liste heyecan uyandırdı.
Omuz omuza Meclis’e
Türkiye’nin birikmiş sorunlarına çare olacak Milli İttifak’ın milletvekili aday listesi YSK’ya verildi. Topluma huzuru, ilerlemeyi, birikimi, kalkınmayı, inancı, zaferi müjdeleyen iktidar alternatifi liste heyecan uyandırdı.

 

Sinop’tan Hatay’a, Ağrı’dan, Edirne’ye Anadolu’nun her karışını kucaklayacak olan ittifakın milletvekili aday listesinde genç ve dinamik bir kadronun yanı sıra önemli bazı isimlere de yer verildi. Dün öğleden sonra YSK’ya teslim edilen Milli İttifak’ın listesine göre Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak İstanbul 1’inci bölge, 1’inci sırada yer alırken, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Ankara 2’inci bölge 1’inci sırada bulunuyor. 8’inci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal ise Mardin 1’inci sıra milletvekili adayı olarak ittifak listesinde yer aldı.

 

Güçlü Bir İttifak Kuruldu

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız ile Belçika’nın Beringen kentinde bir araya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, gurbetçilerin ittifak sorularına cevap verdi. “Büyük Birlik Partisi ile yapılan ittifak inşallah hayırlı sonuçlar verecektir” diye konuşan Kamalak, Milliyetçi Hareket Partisi’yle (MHP) seçim ittifakı olmamasının “kendilerinden kaynaklanmadığını” belirterek, “Onu MHP yöneticilerine sormak lazım. Olanda hayır var. Biz hep öyle dua ediyorduk, Allah’ım hayırlısını nasip eyle diye. Demek ki hayırlısı böyleymiş” dedi.

 

Türkiye’nin birikmiş sorunlarına çare olacak Milli İttifak’ın milletvekili aday listesi YSK’ya verildi.  Topluma huzuru, ilerlemeyi, birikimi, kalkınmayı, inancı, zaferi müjdeleyen iktidar alternatifi liste heyecan uyandırdı.  Sinop’tan Hatay’a, Ağrı’dan, Edirne’ye Anadolu’nun her karışını kucaklayacak olan ittifakın milletvekili aday listesinde genç ve dinamik bir kadronun yanı sıra önemli bazı isimlere de yer verildi. Dün öğleden sonra YSK’ya teslim edilen Milli İttifak’ın listesine göre Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak İstanbul 1’inci bölge, 1’inci sırada yer alırken, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Ankara 2’inci bölge 1’inci sırada bulunuyor. 8’inci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal ise Mardin 1’inci sıra milletvekili adayı olarak ittifak listesinde yer aldı.

 

Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin oluşturduğu Milli İttifak’ın milletvekili aday listesi üzerinde yapılan çalışmalar neticelendi. 

 

İktidar mensupları başta olmak üzere muhalefetin de ürktüğü ve dört gözle takip ettiği Milli İttifak’ın listesi Yüksek Seçim Kurulu’na verildi. Millete, umudu, ışığı, azmi ve zaferi müjdeleyen ittifakın listesi üzerinde uzun süredir çalışmalarını sürdüren her iki parti, listeye son şeklini verdi.  Milli İttifak’ı iktidara taşıyacak 550 vekillik liste, parti tabanlarında heyecana neden olurken, şimdiden oluşturduğu sinerji ise dikkat çekmeye başladı. Millet tarafından özlem ve hasretle beklenen ittifakın gerçekleşmesinden sonra gözlerin çevrildiği milletvekili aday listesi Türkiye’nin geleceği açısından umut verici. 12 yıldır sadece toplumu kutuplaştırmaya, ötekileştirmeye ve kavgaya sevk eden gayr-i siyaset anlayışına dur diyecek olan Saadet ve BBP’nin ittifak listesi, şimdiden heyecana sebep oldu. 

 

Herkesin merakla beklediği iktidar alternatifi liste de genç ve dinamik bir kadronun yanı sıra Türkiye siyasetinde önemli bir yere sahip isimlere bulunuyor. 550 milletvekili adayının yer aldığı listede Saadet ve BBP kurmayları illerin siyasi yapılarına uygun bir strateji ile adayları belirledi. Bir önceki seçimlerden alınan oyların listelerin şekillenmesin etkili olduğu öğrenilirken, illerde de güçlü adayların listelere ilk sırada yer verildiği ifade edildi.

 

Liste Türkiye’yi Tamamen Kapsıyor

Genel seçimlere iki aydan az bir süre kala ısınan ve gerginleşen siyasi hava Milli İttifak’ın milletvekili listesi ile yerini kutuplaşmaya değil, birleştirmeye ve huzura bırakacak. Milletin umutla beklediği ‘Büyük Buluşma’dan sonra gözlerin çevrildiği ittifakın listesi adeta Anadolu’nun tamamını il il, ilçe ilçe, köy köy, bucak bucak kucaklayacak.  85 seçim bölgesinin olduğu Türkiye’de Saadet Partisi 55 seçim bölgesinde ilk sırada seçime girecekken, Büyük Birlik Partisi ise 30 seçim bölgesinden ilk sırada Saadet listelerinde seçime girecek.  Parti tarafından YSK’ya sunulan listeye göre ittifakın çatı partisi olan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, İstanbul 1’inci bölge 1’inci sırada yer alırken, ittifakın bir diğer ortağı olan Büyük Birlik Partisi’nin Genel Başkanı Mustafa Destici de Ankara 2’inci bölge 1’inci sıra yer aldı. 

 

İttifak’ın Ankara Adayları BBP Ağırlıklı

Milli İttifak’ın Ankara adayları ise dikkat çeken isimlerden oluşuyor. İki seçim bölgesi bulunan Ankara’da Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici 2’inci bölge 1’inci sırada yer alırken,  BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır ise listede 1’inci bölge 1’inci sırada seçimlere girecek.  Ankara 1’inci bölgede Çayır’ı Müteahhit Tevfik Eren, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ziyattin Toker, BBP Ankara İl Başkanı ve Eğitimci Gökhan Tüzün, Saadet Partisi Engelliler Birim Başkanı İsrafil Bayrakçı izliyor.  Ankara’nın 2’inci bölgesinde ise ilk sırada yer alan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi, sırasıyla BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, BBP MKYK Üyesi Hayrettin Çal izliyor. Milli Gazete Ankara Temsilcimiz Mustafa Yılmaz da Ankara 2’inci bölge 5’inci sıradan seçim yarışına katılan isimler arasında bulunuyor.

 

Ahmet Özal İttifak’ın Mardin Listesinde

Milli İttifak’ın merakla beklenen listesinde sürpriz isimler arasında 8’icin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’da bulunuyor. Mardin 1’inci sırada seçimlere girecek olan Ahmet Özal’ı, bölgede sevilen isimler arasında yer alan Abdurrahman Kızılboğa ve Ahmet İletmiş ile Abdullah Çelik izliyor.

 

Listede 28 Kadın Aday Var

YSK’ya sunulan listede kadın adaylar da dikkat çekiyor.  Listede toplamda 28 kadın aday bulunuyor. Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk İstanbul 3’üncü bölge 5’inci sırada yer alıyor. İş Kadını Nevin Zeytineli ise Hatay’dan ittifak listesinin 2’inci sırasında seçimlere girecek. Malatya’da da kadın aday listenin ikinci sırasında bulunuyor. Avukat Sema Altuntaş, Malatya seçim bölgesinde Osman Cemali Marasalı’yı ikinci sıradan takip ediyor.

 

İstanbul’a Güçlü Kadro

YSK’ya teslim edilen Milli İttifak listesine göre en çok vekil çıkaran kent olan İstanbul’da önemli isimler listede en ön sıralarda yer alıyor. İstanbul 1’inci bölgede Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ilk sırada yer alırken,  İş Adamı Osman Tüfekçi ikinci sırada, Milli Görüş camiasının önemli isimlerinden Yılmaz Bayat üçüncü, Abdullah Sevim Hoca’da İstanbul 1’inci bölgenin 4’üncü milletvekili adayı olarak göze çarpıyor.  İstanbul 2’inci bölge de ise Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın ilk sırada yer alırken, Mali Müşavir Fikret Daş ikinci sırada, Mustafa Kaya üçüncü sırada, Mustafa Arabul ise dördüncü, Lütfi Kibiroğlu ise 5’inci sırada yer alıyor. İstanbul 3’üncü bölgenin ilk sırasında ise Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan var. Doğan’ı sırasıyla, Mali Müşavir Bayram Karacan, Mühendis, Ali İhsan Gündoğdu, İş Adamı Tolga Aral izliyor.

 

Karaman: Dışa Bağımlı Değil, Millete Bağlı İttifak Oldu

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Karaman ve Ahmet Gürhan, Milli İttifakın Aday Listelerini, son gününde YSK’ya sundular. Çıkışta Milli İttifak’ın temsilcileri olarak Saadet Partisi Adına açıklamayı Seçim İşleri Başkanı Mehmet Karaman yaptı. Karaman şunları söyledi:

 

“Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi olarak bütün milletimizin heyecanla, şevkle beklediği birlikteliğimizi oluşturduk. Taban ve teşkilatlarımız birbirleriyle kaynaştılar ve çalışmalara başladılar. Adalet, hakkaniyet üzere yaptığımız listelerimizi, eksiklerimizi de tamamlayarak 85 seçim çevresindeki 550 adayımız ile bugün YSK’ya verdik. Bundan sonra bu davaya gönül vermiş olanlar, kutuplaşmaların olduğu ülkemizde, insanlarımızın birbirleriyle kucaklaşmasını, Türkiye’nin meselelerine hep birlikte çözüm bulmasını ve memleketin sorunlarını dışa bağımlı olarak değil, ülkedeki insanlarımızın birlikteliği ile çözecek bir iktidarı Allah’ın izniyle 7 Haziran’da birlikte oluşturacağız. Buna inancımız tamdır.”

 

Gürhan: Büyük İttifakı Milletimiz İstedi

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan ise şunları kaydetti: “Öncelikle bu Milli İttifak, Türk milletine hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin bu bulunduğu darboğazdan geçebilecek, milletimizin bıkkınlıklarını çözebilecek milli bir ittifak kurulmuştur. İşte görüyorsunuz, milletimiz ayrılmıştır. Hak, adalet, yoksulluk, her türlü zulüm, işkence ülkemizi sarmış durumdadır. Biz Büyük Birlik Partisi ve tabanımız ile Saadet Partisi’nin tabanının büyük bir istek ve arzuyla bunu istediklerini ve ayrıca milletten de böyle bir istek geldiği için biz bu ittifakı milli bir buluşma olarak değerlendirip birlikte seçimlere gireceğiz. Bu seçimlerde, tahmin edilenden de fazla bir oy alacağız. Çünkü milletin beklentilerine cevap verebilecek bir milli ittifak oldu. Türk milleti için hayırlı uğurlu olsun.”FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ