Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 11:20:43

HAKKI ÖZNUR: MUHSİN BAŞKAN’IN DOSYASINI KARARTAMAZLAR, KAPATAMAZLAR, ÖRT BAS EDEMEZLER

Ülkücü fikir ve siyaset adamı BBP YİK Başkanı Hakkı Öznur Adana’da Şehit liderimiz Muhsin Başkan’ın 40 yıllık siyasi yaşamını anlatan bir konferans verdi.
HAKKI ÖZNUR: MUHSİN BAŞKAN’IN DOSYASINI KARARTAMAZLAR, KAPATAMAZLAR, ÖRT BAS EDEMEZLER
Ülkücü fikir ve siyaset adamı BBP YİK Başkanı Hakkı Öznur Adana’da Şehit liderimiz Muhsin Başkan’ın 40 yıllık siyasi yaşamını anlatan bir konferans verdi.

 

Adana’da Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, BBP Kurucular Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, BBP Adana İl Başkanı Ahmet Şahin, Adana Alperen Ocakları İl Başkanı Cihat Can Kılıç, çeşitli STK’dan temsilciler, çok sayıda davetli ve yüzlerce Alperen genç katıldı. 

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Kur’an – ı Kerim tilaveti yapıldı, Yazıcıoğlu ve Şehitler için dualar edildi.

 

 

Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı anma gecesinde kürsüye ilk olarak Adana Alperen Ocakları İl Başkanı Cihat Can Kılıç geldi. Kısa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından BBP Adana İl Başkanı Ahmet Şahin de konuklara selamlama konuşması yaptı.

 

 

Daha sonra kürsüye BBP Kurucular Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç geldi. Şahin Bilgiç çok yakından tanıdığı, birlikte Mamak Cezaevi’nde yattıkları şehit liderimiz Muhsin Başkan ile ilgili anılarını anlattı. Özlü ve maneviyatı yüksek bir konuşma yapan Bilgiç dinleyenleri duygulandırdı.

 

 

Daha sonra kürsüye BBP YİK başkanı Hakkı Öznur geldi. Öznur Başkan, şehit liderimiz Muhsin Başkan’ın 40 yıllık siyasi yaşamını anlattı.

 

Gecenin sonunda günün anlam ve önemi anlatan plaketler konuşmacılara verildi.

 

 

Hakkı Öznur yaptığı konuşmada; rahmetli liderimizin Genç Ülkücüler Teşkilatı’na girişini, üniversite yıllarını, hayallerini, gençlik liderliğini (ÜOD ve ÜGD Başkanı ve MHP eğitimcisi olduğu dönem) 12 Eylül sürecini,  yargılandığı davaları, yattığı cezaevlerini, MHP ve Ülkücü kuruluşlar davasını, Mamak’taki savunmasını, cezaevinden tahliye olduktan sonra üstlendiği SOGEV başkanlığını, siyasete girişini, darbelere ve siyasete bakışını, 28 Şubat süreci vb. birçok konuları anlattı. 

 

 

Hakkı Başkan, konferansında şehit liderimizin yazılar yazdığı, çıkarttığı bazı Ülkücü yayın organlarını, yine Mamak Mahkemesi’nde yapmış olduğu savunma ve savunmalarının yayınlandığı bazı gazeteleri, yine 28 Şubat sürecinde antidemokratik baskılara, dayatmalara karşı ortaya koyduğu yiğit tavrı ve tarihe şerefle geçen tarihi sözlerinden, bazılarını gösteren gazete küpürlerini de yanında getirerek, dinleyicilere gösterdi. Şanlı ve şerefli tarihimizden bilgiler verdi. Hakkı Öznur, Muhsin Başkan’ın şehadetinden sonra geçen süreç hakkında konuştu. Hükümeti ve bürokratik oligarşiyi sert bir şekilde eleştirdi ve suçladı. Muhsin Başkan’ın şehadetinden sonra şekillenen siyaseti ve iç ve dış politikada ki AKP’nin ihanetlerini anlattı. Muhsin Başkan’ın BOP ve BİP gibi küresel emperyalist projelere karşı çıktığını, küresel emperyalizm ve onun işbirlikçileri ile mücadele ettiğini, PKK açılımına karşı olduğunu, devlet – PKK görüşmelerini yanlış bulduğunu, “Terörle mücadele olur, müzakere olmaz” dediğini anlattı. Hakkı Öznur tarihi öneme sahip konuşmasında şunları söyledi: 

 

 

EY AKP HÜKÜMETİ: “NAMUS MESELEMİZ, ÇÖZECEĞİZ” DİYORDUNUZ NE OLDU?

AKP hükümeti ve bürokratik oligarşi Liderimizi ve dava arkadaşlarımızı şehit verdiğimiz olayın bir an önce kapatılması için var güçleriyle uğraşmaktalar. Türk siyaseti ve demokrasisi açısından son derece önemli olan bu elim olayı aydınlatmak ve gerçekleri ortaya çıkarmak için her şeyi yapması gereken siyasal iktidar ve devlet kurumları hiçbir şey yapmadı. Yaptıkları tek şey dosyanın örtbas edilmesidir.

 

AKP iktidarı, devlet kurumları, olayın üzerine bilerek gitmediler, araştırmadılar. Dosyanın kapatılmasına çalıştılar. Adeta Muhsin Başkan ve dava arkadaşlarımızı şehit verdiğimiz elim olayı unutturmaya çalıştılar. AKP iktidarı da, bürokratik oligarşi de bu olayın araştırılmasını, soruşturulmasını, gündeme gelmesini bile istemiyorlar.

 

Hükümet ve devlet kurumları elim olayın ilk anından itibaren duyarsız davrandılar, özverili davranmadılar, “kaza” deyip geçiştirmeye çalıştılar. Hükümet, askeri ve sivil bürokrasi bu işin kendilerine dokunduğunu ve kendilerinin de kusurlu olduğunu gördüğü için elim olayın çözülmesini hiç istememiştir.

 

AKP hükümetinin kontrolündeki Genel Kurmay, MİT, devletin diğer kurumları bu olayı kapatmak istemişlerdir. AKP hükümeti ve bürokratik oligarşi resmen bu dosyanın kapatılması için işbirliği halindeler ve ortak hareket etmekteler.

 

AKP HÜKÜMETİ DOSYAYI KAPATMAK İÇİN SAVCILARA, HAKİMLERE BASKI YAPIYOR

Saray – Hükümet – MİT – Genelkurmay – Adalet Bakanlığı vb. devlet kurumları açıkça dosyanın kapatılmasını istiyorlar Parti devletinin Adalet bakanlığı savcılara, hakimlere baskı yapıyor. Yargıya açıkça müdahale ediyor. Savcılar hükümetten çekiniyor. Kimi hükümet yanlısı savcılarda dosyayı kapatmaya çalıştıkları için terfi edilmekteler ödüllendirilmekteler.

 

Bu dosyayı ciddi bir şekilde ele alacak, yeniden bütün safhaları her şeyiyle gözden geçirecek, makam, mevki, rütbe demeden siyasal iktidardan korkmayan. Olayda kusuru ihmali olan bütün suçluların üzerine gidecek, onları yargıya teslim edecek, hiçbir baskıdan çekinmeyecek cesur savcılara ve hakimlere ihtiyaç var. AKP hükümeti bu olayın içindedir ve suçludur. Suçlarının ortaya çıkmasını engellemek için davayı yürütenlere baskı yapıyor. 

 

“NAMUS MESELEMİZ, ÇÖZECEĞİZ” DİYORDUNUZ NE OLDU?

“Bu olayı aydınlatmak namus borcumuz” diyen AKP hükümeti Muhsin Yazıcıoğlu dosyasıyla değil, PKK açılımıyla uğraşmakta Bebek katiline “sekreter aramakla”  meşgul olmakta.

 

Gladyonun maşası terörist başına itibar arayacağınıza ona, “sekretarya mekreterya” peşine düşeceğinize, söz verip, yeminler ettiğiniz Muhsin Yazıcıoğlu dosyası ne oldu? Ondan haber verin önce.  6 yıl oldu hala ses yok. 

Verdiğiniz “Çözeceğiz namus meselemiz” sözleri hepsi boş çıktı. Çünkü çözmek istemiyorsunuz, altında kalacağınızı biliyorsunuz. Hükümet olarak delilli belgeli suçlusunuz. Suçunuzun büyük olduğunu milletin yüzüne bakamayacağınızı alayınız biliyorsunuz. İşte o yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere AKP hükümeti yargıya ve bürokrasiye baskı yaparak dosyayı tamamen kapatmak istiyor.

 

ASKER – POLİS – SİVİL KARIŞIMI ÇETELER, AKP HÜKÜMETİ TARAFINDAN KORUNMAKTADIR.

Muhsin Yazıcıoğlu düşmanları AKP ve hükümeti büroktratik oligarşi tarafından açıkça korunmaktadır. Asker – Polis – sivil karışımı çeteler hükümet tarafından korunmakta, himaye edilmektedir Muhsin Başkan ile ilgili davada adı geçen şaibeli asker, polis ve sivil bürokratları kritik görevlere getirmişlerdir.

Hükümetin ilgili bakanlıkları Ulaştırma, İçişleri, Adalet ve yine Başbakanlığa bağlı olan Genelkurmay, meselenin aydınlatılması için çalışacağına, kendilerini ve askeri – sivil bürokratlarını korumayı tercih etmiştir. İhmali ve kusuru olan kurumlara, bürokratlarına sahip çıkmıştır. Başta Ulaştırma Bakanlığı, TSK olmak üzere, ilgili kurumlar ve açıkçası, AKP hükümeti vebal altındadır.

AKP hükümeti, Genelkurmay, MİT vb. devlet kurumları liderimizin ve dava arkadaşlarımızın şehit düştüğü olayda üzerlerine düşeni yapmamışlardır. Dönemin siyasal iktidarı olan; Başbakan Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Başbakanlık Müsteşarı Efgan Ala, MİT Müsteşarı Emre Taner ve halefi Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve bunlara bağlı kurumlar ile onların başındaki bürokratlar hakkında kesinlikle soruşturma açılmalıdır.

 

SEYİT RIZA GİBİ BÖLÜCÜLERE KOBANİ’DEKİ PYD’Lİ TERÖRİSTLERE “SELAM” GÖNDERİYORLAR! MUHSİN BAŞKANIN DOSYASINI SÜMER ALTI EDİYORLAR

Parti devletinin Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderimizin ve dava arkadaşlarımızın dosyasıyla ilgili tek laf etmiyor. Etmez, işine gelmez. Devlete isyan eden Dersim hainlerine Kobani’deki PYD’li teröristleri sahiplenen, selam gönderen Başbakan Davutoğlu da Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının çözülmesi için hiçbir uğraş vermemiştir. 

 

İngiliz – Fransız işbirlikçisi, Mehmetçik katili Seyit Rıza adlı bölücü haine sahip çıkan “Kobani – hobani” diyen Sayın Ahmet Davutoğlu, soruyorum size Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun dosyası ne oldu? Niye bu meseleyi çözmek için uğraşmıyorsunuz?

 

Seyit Rıza gibi İngiliz – Fransız uşaklarına sahip çıkan, onları itibarlaştırmaya çalışan AKP hükümeti 40 yıllık siyasi yaşamı boyunca hep “ülkem” diyen, “milletim” diyen, hayatı boyunca ülkesinin birlik ve beraberliğini savunmuş, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için mücadele etmiş, kamplaşmaya, cepheleşmeye ve kutuplaşmaya karşı çıkmış Muhsin Başkan’ın olayının aydınlatılması için hiçbir şey yapmamıştır. 

 

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN BAŞKAN BOP’A, BİP’E, ANGLO – SAKSON YAHUDİ İTTİFAKINA KARŞIYDI

İngiliz – Fransız işbirlikçisi Seyit Rıza hainine ve onun izinden giden terörist başına sahip çıkan AKP hükümeti için Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının bir önemi yoktur. Çünkü Muhsin Yazıcıoğlu, PKK açılımına, Kürdistan açılımına, Ermeni açılımına, Dersim açılımına Seyit Rıza açılımına, Kobani açılımına, BOP, BİP başta olmak üzere bütün küresel emperyalist projelere ve projelerin doğrultusunda yapılan ihanet açılımlarına karşı olan Milli bir lider ve devlet adamıdır. 

 

MUHSİN YAZICIOĞLU DOSYASINDA İSİMLERİ GEÇEN ŞAİBELİ BÜROKRATLAR ÖDÜLLENDİRDİLER, TERFİ ETTİRDİLER

İmralı ve Kandil’le müzakereler yürüten AKP hükümeti, bilerek ve bilinçli olarak Muhsin Yazıcıoğlu dosyasını kapattırmaya çalışıyor. Başta Ulaştırma bakanlığı olmak üzere Genel Kurmay, MİT devletin diğer kurumları da baştan beri bu soruşturmanın kapatılması için her yolu denemekteler. AKP hükümeti ve bürokratik oligarşi resmen bu dosyanın kapatılması için işbirliği halindeler ve ortak hareket etmekteler.

 

Hükümet, elim olay olduğunda bölgede görev yapan, ihmalleri ve kusurları bulunan, bilgi kirliliğine yol açan, arama kurtarma ile uğraşmayan, hiçbir şey yapmayan bürokratları ödüllendirmiştir. Subaylar, valiler, emniyet müdürleri vb. bürokratlar AKP hükümeti tarafından terfi ettirilmiştir. Hükümet suçluları korumuştur. Elim olayda ihmalleri, suçları olanlar himaye edilmiş ve ödüllendirilmişlerdir. 

 

“HA ABDULLAH ÖCALAN HA MUHSİN YAZICIOĞLU” DİYEN KENDİNİ BİLMEZ HADDİNİ BİLMEZ NESLİNİ BİLMEZ POLİS ŞEFİNİ ÖDÜLLENDİRDİLER.

Elim olay olduğunda Kayseri Emniyet müdürü olan dava dosyasında ismi olan Orhan Özdemir hükümet tarafından ödüllendirilmiş önce Ankara Emniyet Müdürü, daha sonra da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı görevine getirilmiştir.

 

Yine 2008 yılında Sakarya Emniyet müdürlüğü yapan Faruk Ünsal isimli polis şefi o süreçte “Ha Abdullah Öcalan, Ha Muhsin Yazıcıoğlu” demiştir. Bu haddini bilmez şaibeli adamı AKP Hükümeti Emniyet Genel Müdür yardımcısı yapmıştır. İhaleye fesat karıştırmaktan, çetecilikten yargılananlar AKP hükümeti döneminde baş tacı edilmişlerdir.

 

AKP himayesindeki polis şefi devlet, millet, demokrasi düşmanı vatan haini, İmralı canisi ile 40 yıllık siyasi yaşamı boyunca  Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü savunan, Kamplaşmaya, cepheleşmeye, kutuplaşmaya karşı çıkan, stratejik maşa PKK ve benzeri örgütlerle, bölücülerle mücadele eden Milli iradenin ve demokrasinin yanında yer alan büyük siyaset ve devlet adamı millet önderini bir tutma aşağılığını göstermiştir. 

 

BU DAVAYI ASLA KAPATAMAZLAR, ÖRTBAS EDEMEZLER! PEŞLERİNDEYİZ, HESAP SORACAĞIZ!

Bir kere daha söylüyorum ki, susarak, korkarak, kaçarak, gündemden düşürerek bu olayı örtbas etmek istiyorsanız boşuna çabalıyorsunuz. Milletimiz, Şehidimizin gözbebeği Alperenler ve dava arkadaşları ve aziz milletimiz bu olayın peşini bırakmayacaktır. 

 

Tekrar ifade ediyorum, kimse bu davayı örtbas edemez, karartamaz, kapatamaz. İhmalleri, kusurları ve suçları olanlar elbette adalet önünde hesap vereceklerdir. Nereye giderlerse gitsinler, nereye kaçarlarsa kaçsınlar, nereye saklanırlarsa saklansınlar, onları bulacağız ve mutlaka yargı önüne çıkartacağız. Hiçbirisi adaletten kaçamaz, sorumlu olanların hepsi başta AKP Hükümeti olmak üzere hesap vereceklerdir.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ