Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 14:21:32

ANKARA'DA PARTİMİZİN SEÇİM YÖNETİM MERKEZİ'NİN AÇILIŞI SONRASI DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA KONUŞAN GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 'BU ÜLKEDE DEVALÜASYON OLDU, NİYE KİMSE BUNU SÖYLEMİYOR, DÖVİZDEKİ ARTIŞ NORMAL BİR ARTIŞ MI?' DEDİ.

“DEVLETİ YÖNETENLER İMRALI’YA AÇIK HEYETLER GÖNDERİYOR. KANDİLE GİDİP GELMESİNE İZİN VERİYORLAR. BU KABUL EDİLEBİLECEK BİR ŞEY DEĞİLDİR. PKK ÖYLE MEŞRULAŞTI Kİ KANDİLE GİDİŞ GELİŞLER SERBEST OLDU”
ANKARA'DA PARTİMİZİN SEÇİM YÖNETİM MERKEZİ'NİN AÇILIŞI SONRASI DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA KONUŞAN GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 'BU ÜLKEDE DEVALÜASYON OLDU, NİYE KİMSE BUNU SÖYLEMİYOR, DÖVİZDEKİ ARTIŞ NORMAL BİR ARTIŞ MI?' DEDİ.
- “DEVLETİ YÖNETENLER İMRALI’YA AÇIK HEYETLER GÖNDERİYOR. KANDİLE GİDİP GELMESİNE İZİN VERİYORLAR. BU KABUL EDİLEBİLECEK BİR ŞEY DEĞİLDİR. PKK ÖYLE MEŞRULAŞTI Kİ KANDİLE GİDİŞ GELİŞLER SERBEST OLDU”

 

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ülkede devalüasyon olduğunu belirterek, dövizdeki artışın normal bir artış mı olduğunu sordu.

 

 

Destici, “Bakmayın birilerinin güçlü ekonomimiz var demesine. Bütün bunları bile bile Türkiye’yi yönetenler kriz çıkartıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanının Merkez Bankası Başkanına yüklenmesi bardağı taşıran son damla oldu”dedi.

Ankara Balgat'ta MKYK, MDK üyeleri, İl Başkanları ve Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ilebirlikte 'Seçim Yönetim Merkezi'nin 'açılışı'  'Besmele' ve 'Dualarla'yapıldı.

 

 

Kurdelenin kesilmesinin ardından, 'Yönetim Merkezinde' basın mensuplarına 'ülke' ve Dünya' meselelerine ilişkin açıklamalar ve değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici; dövizdeki artışa değinerek, “Bu ülkede devalüasyon oldu. Niye kimse bunu söylemiyor, dövizdeki artış normal bir artış mı? Bu bir devalüasyon ve bunun sebebi nedir diye baktığınızda birinci sebebi imalata, üretime dayanmayan tamamen tüketime dayanan borçla yürütülen istikrarsız bir ekonomimiz var. Bakmayın birilerinin güçlü ekonomimiz var demesine. Bütün bunları bile bile Türkiye’yi yönetenler kriz çıkartıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanının Merkez Bankası Başkanına yüklenmesi bardağı taşıran son damla oldu. Bu kime yansıdı çarşı-pazara, esnafa, vatandaşa yansıdı. Diyorlar ki döviz lobisi Allah aşkına kimdir bu? Geçmişte faiz lobisi dendi. Kim bunlar kim? Türkiye’yi yönetenler böyle soyut laflar etmeyecekler. Bunu açıklayacaklar. Döviz lobisi kimdir vatandaşa açıklayacaklar” diye konuştu.

 

 

MKYK, MDK, Parti Müfettişleri, YİK, Kadınlar Kolu yöneticileri ile İl Başkanlarının katıldığı toplantıda, PKK’nin hiçbir şekilde silah bırakmayacağını dile getiren Destici, “Dün kandile bir heyet gidiyor, temsilcileri gidiyor. Bunlar hangi yasadan güç alıyorlar? Hangi yasaya dayanarak gidiyorlar? Anlamakta güçlük çekiyoruz. Devleti yönetenler İmralı’ya açık heyetler gönderiyor. Kandile gidip gelmesine izin veriyorlar. Bu kabul edilebilecek bir şey değildir. PKK öyle meşrulaştı ki Kandile gidiş gelişler serbest oldu. Bir meşruiyet kazandılar. Bunu kazandıranlar kim? Ülkeyi yönetenler” dedi.

 

 

Basın toplantısının ardından 'Seçimlere Yönelik Geniş İstişarede Bulunmak' üzere  MKYK, MDK, Parti Müfettişleri, YİK, Kadınlar Kolu yöneticileri ve İl Başkanları ile 'Seçim Yönetim Merkezinde' toplantı basına kapalı olarak devam etti.

 

 

Daha sonra Merkez Karar Yönetim Kurulu toplanarak '7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekili Seçimlerine' yönelik geçe geç saatlere kadar süren toplantı yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ