Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 14:31:16

KOSOVA’DA 6. ULUSLARARASI MUHSİN YAZICIOĞLU SEMPOZYUMU DÜZENLENİYOR

Büyük Birlik Partisi (BBP) Avrupa Türk Birliği ve Mamuşa Belediyesi’nin birlikte organize ettiği sempozyum 28 mart 2015 tarihinde Prizren Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.
KOSOVA’DA 6. ULUSLARARASI MUHSİN YAZICIOĞLU SEMPOZYUMU DÜZENLENİYOR
Büyük Birlik Partisi (BBP) Avrupa Türk Birliği ve Mamuşa Belediyesi’nin birlikte organize ettiği sempozyum 28 mart 2015 tarihinde Prizren Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

 

Sempozyum hazırlıkları için Kosova’da bulunan Büyük Birlik Partisi Genel Merkez yöneticisi Tolga Aral çeşitli ziyaretlerin ardından Kosovaport’u ziyaret ederek sempozyum hakkında bilgi verdi.

Prizren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramë Vataj

Prizren Mehmet Akif Ersoy Koleji Müdürü Hasan Demir

Priştine Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Ergin Jable ve öğrencileri

Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Cengiz Çesko

Prizren Esnaf İşadamları Derneği Başkanı Şarik Cibo ve Yöneticileri

 

Tolga Aral, “Şehit liderimizi Muhsin Yazıcıoğlu’nun çok güzel , anlamlı bir o kadar da duygusal ve birleştirici bir sözü vardı. “Dinimiz, kıblemiz, secdemiz, kitabımız, peygaberimiz, Allahımız birdir” öz deyimi ışığında, Kosova’da hakları, kültürleri, gelenekleri birleştirici bir noktada herkesi toplayan bir buluşma gerçekleştirmeyi arzuluyoruz. Sempozyumun asıl amacı, bu topraklar birlik ve beraberliğin daha da pekiştirilmesine hizmet edecek bir buluşma içinde şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nu yadetmek, fikirlerini, felsefesini, vizyonu yaşatmaktır” ifadelerini kullandı.

Aral, Muhsin Başkanın nerede bir Müslüman varsa, Türk varsa hep yanında olduğunu, özellikle Balkanlara bu ilgisini her zaman üst seviyede tuttuğunu, savaş yıllarında Kosova’nın hep yanında olduğunu, her çeşit destek verdiğini, Kosova’nın bağımsızlığının tanınması için çok büyük gayret sarfettiğini anımsatarak, Kosova’nın Muhsin Başkanı’nın gönlünde ayrı bir yer edindiğini kaydetti.

Bu amaçla da 6. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu’nun Kosova’da yapılmasının uygun görüldüğünü belirten Büyük Birlik Partisi Genel Merkez yöneticisi Tolga Aral, sempozyumun çok geniş katılımla gerçekleşmesinin beklendiğini sözlerine ekledi.

Türkiye, Bosna, Batı Trakya, Bulgaristan, Makedonya ve Kosova’dan üst düzey yetkili ve konuşmacıların katılacağı sempozyum 28 Mart Cumartesi günü saat 12:00 ‘de Prizren Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi Amfi tiyatro’da yapılacak.

http://www.kosovaport.com/kosovada-6-uluslararasi-muhsin-yazicioglu-sempozyumu-duzenleniyor/FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ