Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 14:31:47

DUYAR SAHALARA İNMEYE HAZIRLANIYOR.

Kocaeli Milletvekili aday adayımız Serhat Duyar, saha çalışmalarına pazartesi gününden itibaren başlayacağını söyledi.
DUYAR SAHALARA İNMEYE HAZIRLANIYOR.
Kocaeli Milletvekili aday adayımız Serhat Duyar, saha çalışmalarına pazartesi gününden itibaren başlayacağını söyledi.

 

  Duyar, aday adaylık süreci hakkında, “8 Haziran’a kadar il başkanıydım. 8 Haziran’da Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi oldum. Sonrasında genel merkez teşkilat başkan yardımcılığı görevine getirildim. Aday adaylık süreci başlayınca Kocaeli’deki arkadaşlar aday adayı olmamızı istediler. Bununla alakalı da yaklaşık 3 hafta önce sayın genel başkanımla görüştüm, talebi ilettim ve müracaatımı yapabileceğimi söyledi” dedi.

ZİYARETLER BAŞLIYOR

Genel başkanımız Mustafa Destici’nin bir şartla aday adaylığına müsaade ettiğini paylaşan Duyar, “Genel başkanımız, genel merkez yöneticiliğimizi ihmal etmemizi istedi” dedi. 

  Kamuoyunda isminin kabul gördüğünün altını çizen Duyar, pazartesi gününden itibaren genel merkez çalışmalarına biraz ara vereceğini ve sahaya inip sivil toplum örgütleri ile teşkilat ziyaretlerine başlayacağını kaydetti.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ MECLİSE GİRECEK

Partisine yapılan milletvekili aday adaylık başvurularının kendileri için sevindirici olduğunu söyleyen Duyar,“Yanılmıyorsam şu an 18 başvuru var. Bu sayı bizleri sevindiriyor. Şunu net söyleyebilirim; Büyük Birlik Partisi bu dönem mecliste olacak. Sayın genel başkanımız bununla ilgili çalışmaları cuma akşamı yerel basınla yapacağı toplantıda aktaracaktır. Saadet Partisi ve MHP ile gündemde olan ittifak çalışmaları hakkında da konuşan Duyar, şunları kaydetti: “Kamuoyunda bir seçim işbirliği olacağı konuşuluyor. Milletten böyle bir beklenti var. Ancak şu an alınmış bir karar yok. Bu konuda MKYK bir karar aldı; hiçbir il başkanı, ilçe başkanı, genel başkan yardımcısı ya da partili konuyla ilgili görüş bildirmeyecek. Tek yetkili sayın genel başkanımız. Bildiğimiz tek şey ittifakla ilgili görüşmeler olduğu. Genel başkanımız ‘Biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve buna göre hareket edeceğiz. Büyük Birlik Partisi mecliste olacak’ diyerek bu konudaki fikrini de beyan etmiştir.”

AKP’LİLER DE KAYGILI

AKP hükümetinin sık sık dile getirdiği ‘Başkanlık Sistemi’ hakkında da yorum yapan Duyar şunları kaydetti: “Milletimiz bu seçimlerin son olacağını düşünüyor. İktidar partisine oy verenler de dahil herkeste bir gelecek kaygısı var. ‘Çözüm süreciyle’ gelinen noktada iktidar partisine oy veren kesimler dahil umutsuzluk yaşıyor. 2010 referandumunda millet, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine ‘evet’ dedi. O gün başkanlık sitemi oylanmadı. Ama Tayyip bey sanki başkanlık sistemi referandumda oylanmış gibi hareket ediyor.

ANAYASAL SUÇ İŞLENİYOR

Türkiye fiilen başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Burada anayasal suç işleniyor. Devletin tecavüz edilmeyen bir kurumu kalmadı. Bağımsız olması gereken Merkez Bankası, MİT, TMSF, RTÜK bağımsız değil. Bizzat Adalet ve Kalkınma Partisi’nin birer kurumu haline gelmişlerdir. Şunu göz ardı ediyorlar; bu millet Tayyip beyin cumhurbaşkanı olmasını istedi ama bu şekildeki davranışını da onaylamıyor. İktidar partisine oy verenler Tayyip beyin Davutoğlu’nun üzerine basmasından, hakkı olmadan ‘başkan’ gibi davranmasından rahatsız. Parlamenter sistemin muhafaza edilmesi gerek.”

CİVELEK’E ÖNERİDE BULUNDU

Kocaeli’de iktidar partisinden oy alabilecek bir aday olduğunu söyleyen Duyar sözlerini şöyle noktaladı: “Bunu ben değil, yaptığımız temaslarda vatandaşlarımız söyledi” diye konuştu. İlginç bir öneride de bulunana Duyar, “Ben il başkanıyken benim çok sevdiğim onun da beni çok sevdiğini bildiğim AKP eski İl Başkanı şimdi aday adayı olan Mahmut Civelek, yaptığı bir açıklamada 8 milletvekili çıkaracaklarını yönünde iddiada bulunmuştu."

AKP 4 VEKİL ÇIKARACAK

Mahmut Civelek, çalışkan bir il başkanıydı. Bunu hep takdir etmişimdir. Çalışkanlığını göstersin, 8. sıradan aday olsun, partisi de onu meclise göndersin. Ben bu dönem iktidar partisinin Kocaeli’den 4 milletvekiliyle temsil edileceğine inanıyorum. Bir de Fikri Işık’ın metro vaadi var. Benim önerim; bu vaadini bir adım ileriye götürsün metronun maketini Anıtpark’a koydursun, vatandaşa da ne renk yapalım diye sorsun.”FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ