Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 14:34:43

6. ULUSLARARASI MUHSİN YAZICIOĞLU SEMPOZYUMU..

6. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu icin Makedonya'da davetler yapıldı.
6. ULUSLARARASI MUHSİN YAZICIOĞLU SEMPOZYUMU..
6. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu icin Makedonya'da davetler yapıldı.

28 Mart 2015 Cumartesi günü Prizren Üniversitesi, Kosova'da gerçekleşecek olan ve Büyük Birlik Partisi, Avrupa Türk Birliği ile Mamuşa Belediyesi'nin organizasyonluğunu üstlendiği sempozyum hazırlıkları devam ediyor.

 

Sempozyumun organizasyon sorumlusu MKYK üyemiz Tolga Aral, Makedonya'da Müslüman Türk toplumu temsilcilerine şahsen davet bulundu.

 

İlk olarak Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Furkan Çako'ya sempozyum için davette bulunan Aral, Bakan Çako ile bir süre sohbet ederek Makedonya'daki ve Türkiye'deki son gelişmelere dair karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

Daha sonra Makedonya Türk Demokrat Partisi genel merkezi ziyaretinde bulunarak Genel Sekreter Enver Yılmaz ve Genel Başkan Yardımcısı Fuad Haci ile karşılıklı değerlendirmeler yaparak sempozyum davetiyelerini takdim etti. Komisyon çalışmalarından dolayı meclis de bulunan Makedonya Türk Demokrat Partisi Genel Başkanı Dr. Kenan Hasip'in davetini yaptı.

 

Üsküp büyükelçiliği ziyaretinde de bulunan Aral, Büyükelçi Makedonya dışında olduğundan Misyon Şefi Sinan bey ile görüşerek Makedonya'daki son siyasi durum ve Türk topluluğu hakkında bilgi alarak Sempozyum davetini yaptı.En son Makedonya Müslüman Türk toplumu Sivil Toplum Kuruluşları Genel Başkanı Tahsin İbrahim'i ziyaret ederek Sempozyum davetini yaptı ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ