Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 14:35:21

MKYK ÜYEMİZ MUSTAFA KORKMAZ SİVAS'TAN 'ADAY ADAYI' OLDU

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Mustafa Korkmaz, Sivas’tan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
MKYK ÜYEMİZ MUSTAFA KORKMAZ SİVAS'TAN 'ADAY ADAYI' OLDU
Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Mustafa Korkmaz, Sivas’tan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

 

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Mustafa Korkmaz, Sivas’tan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Aday adaylık müracaatını İl Başkanımız Uğur Bulut'a teslim eden Korkmaz burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Seçimden sonra ülkenin bölünmesi an meselesidir. Ve maalesef, Vatan hainin adı özgürlük, teröristin adı; özgürlük savaşçısı, terörist başının adı ise barış elçisi, Başbakan Davutoğlu'nun kamu otoritesi ise PKK otoritesi olmuştur." dedi. 

 

 

Mustafa Korkmaz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 15 yıldır partinin bütün kademelerinde inanarak ve isteyerek görev aldığını belirterek, “Siyaset hayatımın en güzel ve en onurlu anı, şüphesiz ki; Şehit liderim Muhsin Yazıcıoğlu'nun milletvekili olarak seçildiği 2007 seçimlerinde onun milletvekili olmasına vesile olan il başkanı olarak sizlerle birlikte mücadele etmemdir.” şeklinde konuştu. 

 

 

Sivas’ın AKP’ye hiçbir partiye nasip olmayan desteği verdiğini kaydeden Korkmaz, “AKP İktidarı ise; vefalı cumhuriyet dönemi yöneticilerinin tersine çok büyük bir vefasızlık örneği sergileyerek elimizdeki kurumların ya küçülmesine, ya küçültülerek kapanmasına, ya da başka illere taşınmasına sebep olmuştur. Bu vefasızlıkların unutulacağını sanıyorlarsa, bilmelidirler ki Sivas bu yapılanları unutmayacak, affetmeyecektir.” diye konuştu.

 

 

KORKMAZ'IN 'KONUŞMASININ TAM METNİ...

Sayın Basın Mensupları Kıymetli Hanımefendiler Büyük Birlik Partimizin değeri ve direği partililer, çok değerli Sivaslı hemşerilerim; Büyük bir hasretle, özlemle ve rahmetle andığım şehit liderim Muhsin Başkanımla haşr olma dileğiyle sizlere saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

 

 

15 yıldır hiç ara vermeden yöneticilik yaptığım partimize; 2001 yılında yedek yönetici olarak girdim. Üç buçuk yıl Sivas merkez ilçe başkanlığı, iki yıl il başkanlığı, bir dönem şehit liderimin, daha sonrasında “Ak Sakallılarımızla beraber YİK üyeliği, Şehit liderim Muhsin başkanımın emanetini layıkıyla temsil eden Genel Başkan Sayın Mustafa DESTİCİ’nin seçildiği günden bugüne kadar üç yıl boyunca da MKYK üyeliği görevlerini şerefle ifa ettim. Yaklaşık onbeş yıldır partinin bütün kademelerinde inanarak ve isteyerek görev aldım.

Siyaset hayatımı en güzel ve en onurlu anı şüphesiz ki, Şehit liderim Muhsin Yazıcıoğlu’nun milletvekili olarak seçildiği 2007 seçimlerinde onun milletvekili olmasına vesile olan İl Başkanı olarak sizlerle birlikte mücadele etmemdir. Tanıdığım günden şahadetine, şahadetinden bugüne, partime ve şehit liderime sadakatimden sual edilmedim. HAMDOLSUN…

 

 

Kıymetli Hazirun, çok değerli Sivaslı hemşerilerim. 

Sivas’ımız İstiklal mücadelesinin başladığı cumhuriyetimizin temelinin atıldığı yegane ildir ve önemlidir. Cumhuriyet dönemi yöneticileri Sivas’ın bu önemine binaen vefa örneği göstererek Türkiye’deki en önemli genel ve bölge müdürlüklerini Sivas’a kazandırmışlardır. Yaklaşık 5.000 kişinin çalıştığı TÜTDEMSAŞ fabrikası yapılmış, bunun yanında Beton Travers Fabrikası,  4 Nolu Dikimevi, çimento Fabrikası, Devlet Malzeme Ofisi, Et Balık Kurumu, Demir çelik Fabrikası ve benzeri işyerlerini Sivas’a kazandırmışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ili Sivas; AKP’nin kurulduğu günden bugüne;

 

2002 seçimlerinde; 6 milletvekilinin 5 ini

2007 seçimlerinde; 6 milletvekilinin  4 ünü

2011 seçimlerinde; 5 milletvekilinin  4 ünü ve iki dönem belediye yönetimini AKP ve vererek hiçbir partiye nasip olmayan desteği vermiştir. AKP iktidarı ise; vefalı cumhuriyet dönemi yöneticilerinin tersine çok büyük bir vefasızlık örneği sergileyerek elimizdeki kurumları ya küçülmesine, ya küçültülerek kapanmasına, ya da başka illere taşınmasına sebep olmuştur.  Bu vefasızlıkların unutulacağını sanıyorlarsa, bilmelidirler ki Sivas bu yapılanları unutmayacak, affetmeyecektir. 

 

Sonuç olarak Sivas’ın nüfusu 2000 yılında 755.000 den, bugün 623.000 e düşerek Türkiye’nin en çok göç veren ili olmasına sebep olmuşlar, Sivas’a vefalarını böyle göstermişlerdir. Ne yazık ki Sivas’ımıza; AKP iktidarı döneminde göçü tersine çevirecek bir çivi çakılmamış, hatta ve hatta şehit liderim Muhsin Başkanımı övgüyle yad eden bu zihniyet Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezini yapma sözünü bile tutamamışlardır. 

 

Sivas Türkiye’nin kurucu ili, Büyük Birlik Partisinin ise Söğüt’üdür. Sivas’ın kötüye giden bu makus talihi ancak ve ancak BBP’nin meclise taşınmasıyla değişecektir. İşte bu yüzden her zaman inandığım gibi Büyük Birlik Partisi diyorum.

 

Kıymetli hazirun, çok değerli Sivaslı hemşerilerim.

2002 yılında iç ve dış borcumuz toplam 220 milyar dolar iken, bugün yaklaşık 3 kat artarak  650 milyar dolara çıkmıştır.

 

Türkiye 17. Büyük ekonomi iken, bugün 2 kademe küçülerek 19. Sıraya gerilemiş, sürekli büyüyen ihracatımız son iki aydır düşerek ekonomimiz büyük bir krize doğru sürüklenmiştir. Son üç aydır Türkiye de % 15 oranında devalüasyon gerçekleşmiş zengin daha zengin, fakir ise daha fakir olmuştur.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi; Cumhuriyet Döneminin tamamından fazla israf yapılmış, adam kayırma hat safhaya ulaşmış, irtikap, rüşvet, yolsuzluk almış başını gitmiş ve en kötüsü de tüm bu usulsüzlükler AKP iktidarı döneminde olağan ve sıradan bir duruma bürünmüştür. 

 

Devletin malı; yetim malıdır anlayışına sahip; ahlaklı, namuslu, ehliyetli, likayatlı, BBP kadroları ancak ve ancak bu kötü gidişe dur diyebileceği için her zaman inandığım Büyük Birlik Partisi diyorum.

 

Kıymetli hazirun çok değerli Sivaslı hemşerilerim belirttiğim gerçeklerin en önemlisi ve en kötüsü ise “Yeni Osmanlıcılık” adı altında insanımıza hissettirmeden yeni bir fetret döneminin yaşatılmaya çalışılmasıdır. Çözüm süreci adı altında PKK terör örgütü kendi vergi dairelerini kurmuş, kendi kolluk kuvvetlerini oluşturmuş, kendi mahkemelerini yapılandırmış, maalesef sanki fiili ve yarı özerk bir devlet kurmuştur. Seçimden sonra ülkenin bölünmesi an meselesidir.

 

Ve maalesef, 

Vatan haininin adı özgürlük, 

Teröristin adı özgürlük savaşçısı, 

Terörist başının adı ise barış elçisi, 

Başbakan Davut oğlunun kamu otoritesi ise PKK otoritesi olmuştur. 

Rabbimin Necip Türk milletine bir daha İstiklal mücadelesi yaşatmaması için, Milletin birliği için, vatanın bölünmezliği için, devletin bekası için, her zaman inandığım Büyük Birlik Partisi diyorum. 

Benimle birlikte, Büyük Birlik Partisi ile birlikte; Şehit liderim MUHSİN YAZICIOĞLUNUN hayalinin peşinden koşmaya, yorulmaya, çalışmaya varmışınız?

Selam ve Dualarımla

 

M. Mustafa KORKMAZ

BBP MKYK Üyesi

Sivas Milletvekili Aday AdayıFOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ