Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 14:43:22

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ŞENLİLER'İN DE KATILDIĞI BALIKESİR İL KONGREMİZ YAPILDI

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler Balıkesir’ de idi.
GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ŞENLİLER'İN DE KATILDIĞI BALIKESİR İL KONGREMİZ YAPILDI
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler Balıkesir’ de idi.

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Balıkesir'i ziyaret etti. Şenliler, kadınlara artan şiddeti değerlendirerek, idam cezasının geri gelmesi gerektiğini söyledi.

 

 

Balıkesir'de Büyük Birlik Partisi'nin olağan genel kongresine katılmak için MKYK üyesi Derviş Akbaba ile birlikte Balıkesir'e gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, kongre öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. 

 

Bir Restaurant’da basın mensupları ile sabah kahvaltısında buluşan Genel Başkan Yardımcısı Şenliler ve BBP Balıkesir şubesi yönetimi BBP Olağan kongresi ve 7 Haziran seçimleri hakkında konuştular. 

 

Erbakan Vakfı Balıkesir Şubesinin düzenlediği konferansa BBP Balıkesir eski İl Başkanı Zekai Çakır, İl Başkan Yardımcısı Ahmet Cemil Aydoğan, Kadın Kolları Başkanı Hatice Eren ve İl Gençlik Kolları Başkanı Timur Meral ile birlikte gelen Selahattin Şenliler büyük alkış aldı. 

 

 

 

Olağan Kongresini Karizma tesislerinde gerçekleştiren BBP iki adaylı olarak girdiği seçimde yeni Başkan Ahmet Cemil Aydoğan’la çalışmalara devam dedi.

 

KÜLTÜRÜMÜZDE ŞİDDET YOKTUR

Dünya Kadınlar günü olarak kutlanan günde hanımların, eşlerin, kızlarımızın günü olarak kutlanmasının bir farkındalık yaratma günü olarak kutlandığını düşünüyorum. Son günlerde ‘Kadına şiddet’ olarak lanse edilmesi noktasında kadına şiddete dikkat çekme anlamında farkındalık olarak görüyorum. Bizim kültürümüzde Kadına şiddet yoktur. Bizim felsefemizde Cenabı Allah’ın yarattığı en mukaddes varlıktır.  Kadın annedir. Cennete gitme yolunda ayağı öpülesi mukaddes bir değerdir. Bizi dünyaya getiren, büyütendir. Hastalandığımızda sabahlara kadar başımızda bekleyendir. Ailemizdir. İslam ahlak ve inancında Hz. Peygamber’in ifade buyurduğu çerçeve içerisinde kadın bizim teminatımızdır. Ahlakımızın mimarıdır. Evimizin öğretmenidir. Çocuğu anne yetiştirir. Çocuğu nasıl yetiştirirse çocukta geleceği o yönde kurgular. Dolayısı kadını bir günde hatırlamak doğru değil her gün anılması ve hürmetle anılması gereken bir varlıktır. Toplumsal algı oluşturmak için bir günde yoğunlaşmakta doğrudur.

 

GÜNDEMİN TRAFİĞİ YOĞUN

Özgecen kızımızın hunharca katledilişi sonrasında İzmir’de şehir edilen Fırat kardeşimizin şehadeti ardından F16 Pilotlarımızın uçağının düşmesi akabinde gelen çözüm süreci adı altındaki bizim bildiğimiz kamuoyunun bilmediği parçalanmaya yol açacak bir projenin açıklanması. Konya’daki F4 Uçağında 2albayın vefatı gündemde yoğunluk yarattı. Kamuoyu pek çok şeyi algılamadan bir konuda yoğunlaşamıyoruz. Türkiye’de ahlaki yozlaşmanın boyutları, yaşanan hadiseleri açık bir şekilde göstermektedir. Bir memlekette ahlak çöker, manevi değerler dumura uğrarsa ve maddi günlük geçim derdiyle bakarak yaşanırsa sevgi dediğimiz değerler mazlumesi de çöker. Türkiye’de Amerika’nın şehirleri gibi varoşlarda genç kızların yürüyemediği varoşlar yuvasına dönüşebilir. Sebep ahlakın çökmesi,Ekonomik, kültürel ve siyasi  politikalardır.

 

ZİNAYI SUÇ OLMAKTAN ÇIKARTIRSANIZ

Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde Türk Ceza Kanunundan zina suç olmaktan çıkartılmıştır. İnfaz yasasını değiştirerek mala karşı işlenen suçları ağırlaştırırsanız ve insanların ahlaki değerleri olan suçları kaldırır cezalarını azaltırsanız ve AB normları adına bunları yaparsanız olacağı budur. BBP 2011 Yılında ‘İdam cezası gelsin’ diye imza topladık ve iki günde 2milyon imza topladık. Askere polise devletin güvenliğine kast eden molotofla üniversiteye giden genç kızlarımıza, gençlerimizin canına kıyanlara idam cezası getirilsin dedik. Küçük yaştaki çocukların yaşamlarını katleden tecavüz edenlere ‘İdam cezası gelsin’ dedik. Meclis başkanına sunduğumuzda şu söylendi. Avrupa Birliğinde idam cezası yok. Meclise sunmamız mümkün değil!

 

MİLLETE KONAN İPOTEĞİ KALDIRIN

Belki medyada yeteri kadar yer bulmuyoruz ama inanıyoruz ki BBP’ni halk iktidara taşıyacaktır. Yaklaşan 7 Haziran seçimleri konusunda BBP Kadroları Türkiye’nin tüm illerinde eksiksiz hazırlıklarını yapmaktadır. Allah’ın izni ile hazırlıklar tamam noktasına gelmektedir. Siyasi iktidarın başkanlık sistemi ile getirmek istediği hususların Türkiye’nin gerçekleri ile örtüşmediğini biliyoruz. Siyasi iktidar gücünü anayasadan almaktadır. Gerçekten demokratik bir anlayışta iseler ve adaleti tesis edeceklerse millete konulan yüzde 10’luk ipoteği kaldırmak zorundadır. Diyorlar ki iktidarın sözcüleri; ‘Biz getirmedik ki biz kaldıralım. İyi de YÖK Kanununu da siz getirmemiştiniz ama değiştirdiniz. HSYK kanununu da siz getirmemiştiniz ama değiştirdiniz. İhale kanununu da siz getirmediniz ama 78 kez değiştirdiniz, adrese teslim ihale kanunları adı altında yapıyorsunuz. Askerlik, devlet memurları kanunlarını da getirmemiştiniz ama torba kanun adı altında hepsini değiştirdiniz. İyi güzel peki neden yüzde 10’luk seçim barajını kaldırmıyorsunuz. Çünkü ondan beslenilmektedir.

 

ÜÇ PARTİYE 528 TRİLYON

Üç siyasi partinin bu sene Ocak ayında aldığı hazine yardımı eski para ile 528 Trilyondur. Bu para halkın vergileri ile alınan bütçeden ayrılan bir paradır. BBP’ne bir kuruş hazine ve seçim yardımı verilmemektedir. Hangi demokratiklik hangi adalet ve adil yarıştan bahsediyorsunuz? Siyasi iktidar pedal çevirmek zorunda ve çevirirken de her yol mubahtır demektedir. 

 

 

Kongrenin ardından  Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler,  Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hasan Uslu,  Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tarık Sarı, Alperen Ocakları Ege Bölge Başkanı Erden ÖKSÜZ ile birlikte kalabalık bir konvoyla Burhaniye ilçesine giden Partililerimiz;  Büyük Birlik Partisi Burhaniye İlçe Teşkilatı ve Alperen Ocakları Burhaniye İlçe Teşkilatının açılışına katıldılar. 

Açılış kapsamında lokma hayrı yapıldı.

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ