Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 14:43:59

BALIKESİR'DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEN ŞENLİLER, 'İDAM CEZASI GERİ GELMELİDİR'

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Balıkesir’i ziyaret etti.
BALIKESİR'DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEN ŞENLİLER, 'İDAM CEZASI GERİ GELMELİDİR'
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Balıkesir’i ziyaret etti.

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Balıkesir'i ziyaret etti. Şenliler, kadınlara artan şiddeti değerlendirerek, idam cezasının geri gelmesi gerektiğini söyledi.

 

Balıkesir'de Büyük Birlik Partisi'nin olağan genel kongresine katılmak için MKYK üyesi Derviş Akbaba ile birlikte Balıkesir'e gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, kongre öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. 

 

 

Partimizin Balıkesir İl Başkanı Zekai Çakır, Karesi, Altıeylül, Gönen ve Edremit ilçe teşkilatları ile BBP Kadın Kolları Başkanı Hatice Eren'in de katıldığı basın toplantısında konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Şenliler, son yıllarda artan kadına şiddeti değerlendirerek, idam cezasının geri gelmesi gerektiğini söyledi. 

 

 

Şenliler, "Bugün Dünya Kadınlar Günü olarak annelerimizin, eşlerimizin, bacılarımızın, kardeşlerimizin günü bir farkındalık yaratmak için kutlanıyor. Kadına uygulanan şiddet ve olumsuzluklara dikkat çekmek üzere kutlanıyor. Kadına şiddet bizim kültürümüzde olmayan bir şeydir. Kadınlarımızın hakkını ödeyemeyiz. 10-15 gün önce Özgecan isimli kardeşimizin katledilmesi ülke gündemini ayağa kaldırdı. Ege Üniversitesi'nde Fırat kardeşimizin şehit edilmesi ülke gündemine oturdu. Gündem o kadar yoğun şekilde gelişiyor ki yetişemiyoruz. 12 yıllık AKP iktidarında görülen odur ki Türkiye'de ahlaki çöküntünün, ahlaki yozlaşmanın hangi boyutlara ulaştığı görülüyor. Toplumda ahlak çökerse, hoşgörü, manevi değerler dumura uğrarsa olayları sadece günlük geçim cephesinde bakarsa toplumda ahlak, sevgi, manevi değerler, hoşgörü, itimat çöker. Bunun nedeni de uygulanmakta olan yasalar ve kanunlardır. 2011 yılında bir imza kampanyası düzenledik ve 2 milyon imza topladık. Askere, polise, küçük yaştaki çocuklara tecavüz edip öldürenlere idam cezası verilsin dedik. 

 

Avrupa Birliği'nde idam olmadığı için bu kampanyamız geri çevrildi. Ülke birliği de tehlikededir. Bu siyasi iktidar Anayasa'yı tek başına değiştirecek oy oranına sahip olduğu halde, Anayasa'yı değiştirmemiştir. Neden? Bu iktidar Anayasa'dan beslenmektedir. İşine gelmeyen yasaları hemen bir kanun teklifi ile kanunları değiştirdiler. Bu yüzde 10'luk barajı ortadan kaldırmıyorlar. Baraj AKP'nin işine gelmektedir. 3 partiye hazineden 528 milyon lira yardım yapılmaktadır. BBP'si hazineden 1 kuruş yardım almamaktadır. Bu iktidar varlığını sürdürmek için pedal çevirmek zorundadır. Bu millet koyun değildir ve her şeyin farkındadır" dedi. FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ