Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 14:44:34

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÜRHAN, AVRUPA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARINI TANITTI

"(Seçimlerde ittifak iddiaları) Büyük buluşmanın olacağını düşünüyorum. Resmi görüşmelerimiz yok ama bu büyük buluşmayı millet istiyor. Biz büyük buluşma için hazırız"
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÜRHAN, AVRUPA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARINI TANITTI
"(Seçimlerde ittifak iddiaları) Büyük buluşmanın olacağını düşünüyorum. Resmi görüşmelerimiz yok ama bu büyük buluşmayı millet istiyor. Biz büyük buluşma için hazırız"

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, seçimlerde Saadet Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak yapacakları iddialarına ilişkin, "Büyük buluşmanın olacağını düşünüyorum. Resmi görüşmelerimiz yok ama bu büyük buluşmayı millet istiyor. Biz büyük buluşma için hazırız" dedi.

 

 

BBP, Frankfurt yakınlarındaki Mörfelden-Walldorf'ta bir otelde, Avrupa milletvekili aday adaylarının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. 

 

Toplantıda, BBP'ye Avrupa Türk Birliği (ATB) Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu'nun da dahil olduğu 33 milletvekili aday adayının başvurduğu açıklandı.

 

 

Burada konuşan Gürhan, Avrupa aday adayı listesinin henüz nihai şeklini almadığını ve aday adayı sayısının artabileceğini söyledi.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP)  olarak seçim çalışmalarına yurt içi ve yurt dışında devam ettiklerini aktaran Gürhan, Almanya'da seçimleri koordine edebilmek için Frankfurt'ta seçim bürosu açma kararı aldıklarını ifade etti.

Büyük Birlik Partisi'ne eski siyasi partilerden bir çok kişinin ilgi gösterdiğini ifade eden Gürhan, bu konuda seçici olduklarını ve BBP'nin barajı geçeceğini dile getirdi.

 

 

Gürhan, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. BBP, Saadet Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçimlerde ittifak yapma ihtimaline ilişkin bir soruyu yanıtlayan Gürhan, şunları söyledi:

"Türkiye bir kaos ortamı içerisinde. Ülkemiz bölünme noktasına getirilmiş, ülkenin ekonomik anlamda 2015 seçimlerinden sonra bir çöküntü yaşayacağı uzmanlar tarafında tespit edilmiş. Ülkemizin bu durumda olmasından hiç kimse memnun değil. Ben bütün vatanseverlere, bizim yanımızda olmuş ve sonradan kırgınlık yaşamış, herhangi bir sebeple bizlerin yanından ayrılmış bütün arkadaşların Türkiye'nin daha ileriye götürülmesi adına "büyük buluşmada" yer almasında yarar görüyorum."

 

- "Biz büyük buluşma için hazırız"

Seçimlerde ittifak yapılması konusunda henüz resmi bir görüşme yapılmadığına dikkati çeken Gürhan, şunları kaydetti:

"Eğer BBP'de büyük bir buluşmayı sağlayabilirsek, bu ülkemizin menfaatleri açısından, ülkemizin kurtuluşu açısından, camimizin, ezanımızın, bayrağımızın kurtuluşu açısından çok önemli. Bu nedenle büyük buluşmanın olacağını düşünüyorum. Resmi görüşmelerimiz yok ama bu büyük buluşmayı millet istiyor. Biz büyük buluşma için hazırız."

Türkiye'de siyasi partilerin her zaman, her türlü görüşmeyi yapabileceğini belirten Gürhan, "Vatanını, milletini seven herkes büyük buluşmanın içinde olabilir, ancak bölücüler hariç" diye konuştu.

 

ADAY ADAYI TANITIMINDAN NOTLAR..

Millet Vekil aday adayı tanıtım Programı

07.03.2015 Tarih’inde Almanya Frankfurt Şehrinde düzenlenen Büyük Birlik Partisi Milletvekili Aday Adayı tanıtım Programına, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim Komisyon Başkanı Sayın Ahmet Gürhan, Avrupa Türk Birliği Genel Başkanımız Sayın Erol Yazıcıoğlu, Büyük Birlik Partisi Avrupa koordinasyon Başkanları, Milletvekili Aday Aday’ları ve Alperenlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Büyük Birlik Partisi Aday Adayı tanıtım Programı Avrupa Türk Birliği Genel Başkanımız Erol Yazıcıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Genel Başkanımız konuşmasında Alperenlerin Meclise girmesine Gerektiğini, bunu sağlamak için gönül bağımız olan Büyük Birlik Partisinin destekleyeceğiz ve destek amacıyla bu tanıtım Programını düzenledik diyerek açılış konuşmasını bitirdi. Hemen ardından sözü Büyük Birlik Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Seçim komisyon Başkanı Sayın Ahmet Gürhan verildi. Sözlerine Merhum Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun konusunu çözülmesi için her şeyi yapacaklarını dile getirdi. ‘’ Büyük Birlik Partisi olarak geçe gündüz çalışarak, Büyük Birlik Partisini Türkiye’nin 4 büyük Partisi haline getirdiler.’’ Ve söyle devam etti ‘’Sağlıklı bir nesil yetiştirmeli, ama şuan Türkiye’de mümkün değil. Şuan Türkiye’de 12 Milyon kişi anti depresyon kullanıyor, neden herkesi hayatı ipotek.’’ Avrupa Seçim bürosu Kurul çanı açıkladı, koordinasyon merkezi Frankfurt olacağın dile getirdi. Sayın Ahmet Gürhan Bey sözlerini söyle bitirdi ‘’ Tarlayı kiminle sürdiysek onunla biçeceğiz.’’ Hemen ardından Büyük Birlik Partisi Aday Adayları açıklandı ve Adaylarla birlikte Toplu şekilde resim çekildi.

Son bölümünde Basının Soruları Cevaplıyan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Seçim komisyon Başkanı Sayın Ahmet Gürhan "Eğer BBP'de büyük bir buluşmayı sağlayabilirsek, bu ülkemizin menfaatleri açısından, ülkemizin kurtuluşu açısından, camimizin, ezanımızın, bayrağımızın kurtuluşu açısından çok önemli. Bu nedenle büyük buluşmanın olacağını düşünüyorum. Resmi görüşmelerimiz yok ama bu büyük buluşmayı millet istiyor. Biz büyük buluşma için hazırız. Vatanını, milletini seven herkes büyük buluşmanın içinde olabilir, ancak bölücüler hariç." diye ifade etti. Basın mensupların sorularını cevapladıktan sonra Program kapandı.

Büyük Birlik Partisi Avrupa Milletvekili Aday Adayı Listesi:

Erol Yazıcıoğlu

Altan Aras

Adem Karaca

İbrahim Doğancı

Mehmet Küçük

Yılmaz Aşçı

Mustafa Çalık

Fuat Yalçınkaya

Recep Sahil

Sakin Şimşek

Adil Özkan

Şerafettin Yerli

İdris Kaymak

Mustafa Karakuş

Çelil Gül

Ragib Ayhan

Mustafa Bekar

Neşat Çetinkaya

Metin Turkoğlu

Yavuz Çakmak

İlyas Özer

Hakan Tamer

Fatih Kılıç

Engin Tasdemir

İsmail Şimşek

Mustafa Uslu

Hikmet Karakış

Mehmet Cevirhen

Ergün Yaman

Recep Yıldırım

Murat Cenik

Muyaffer Oktay

Osman Başer

 

((http://www.atb-europa.com/BBP%20Milletvekilli%C4%9Fi%20aday%20aday%C4%B1%20tan%C4%B1t%C4%B1m%20program%C4%B1))FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ