Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-04-25 15:07:23

BODRUM İLÇE KONGRESİNDE KONUŞAN GÜRHAN, 'MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN AYAK İZLERİNİ TAKİP EDİYORUZ'

Büyük Birlik Partisi Bodrum'da ilk ilçe kongresini yaparak teşkilatlanmasını tamamladı.
BODRUM İLÇE KONGRESİNDE KONUŞAN GÜRHAN, 'MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN AYAK İZLERİNİ TAKİP EDİYORUZ'
Büyük Birlik Partisi Bodrum'da ilk ilçe kongresini yaparak teşkilatlanmasını tamamladı.

 

Bodrum kongresine BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan ile MKYK üyesi Mehmet Efe de katıldı.BBP İlçe Başkanlığına Mustafa Kıroğlu seçildi. 

 

 

Büyük Birlik Partisi Bodrum İlçe Teşkilatı'nın ilk kongresi, Turgutreis'teki Zerde Restaurant'da gerçekleştirildi. Mustafa Kıroğlu başkanlığındaki tek liste ile gidilen seçimli kongreye BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan ile MKYK Üyesi Mehmet Efe, BBP İl Başkanı Harun Akın ile BBP İl yönetimi, Alperen Ocakları il başkanı Ali Gökalp ile üyeleri katıldı. Kongreyi HEPAR İl Başkanı Mehmet Uysal ile DYP İlçe Başkanı Erkan Deniz de izledi. 

 

 

Bodrumspor atkılarıyla kongre yapan BBP'liler, ilçe örgütüne yeni katılanlara da rozet taktılar. BBP'ye katılanlar arasında, MHP Bodrum ilçe teşkilatından da bazı isimler olduğu öğrenildi. 

 

BBP'nin ilçe kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Divan oluşumunun ardından Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan tarafından Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Harun Akın'a ve eski ilçe başkanı Nami Kepenek'e başarılı çalışmalarından dolayı plaket verildi. Gürhan, plaket töreninde, Büyük Birlik Partisi'nin milletvekili adayının Harun Akın olduğunu da açıkladı. 

Daha sonra aralarında Milas eski ilçe başkanı Gürsel Yüksel'in de bulunduğu bazı BBP'lilere, partinin kurucu başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun imzaladığı birer havlu hediye edildi. 

 

 

Kongrede Büyük Birlik Partililere hitaben bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, yeni ilçe teşkilatı yönetiminin Bodrum'a, Muğla'ya ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. Büyük Birlik Partisi'nin, kurucu başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ayak izlerini takip ettiğini söyleyen Gürhan, 22 yıllık siyasi partinin TBMM'de temsil edilmemesini büyük bir eksiklik olarak niteledi. Gürhan, "7 Haziran seçimlerinde hilal ve gülü Meclise taşıyarak, muhalefet anlayışımızı Meclis'e yerleştireceğiz. Bizim muhalefet anlayışımızda, ne tekme  tokat, ne hakaret vardır. Bizim muhalefet anlayışımızın üslubu düzgündür. BBP, her zaman doğruların yanında olmuştur" dedi. 

 

 

İktidar partisinin milleti ayrıştırdığını ve 13 yıldır iktidarda olmasına rağmen sözünü verdiği sivil anayasayı ise yapamadığını belirten Gürhan, "Devletin her yapısını değiştirdiniz de bunu neden değiştiremiyorsunuz" diye sordu. Gürhan, AKP iktidarını küresel ve egemen aktörlerin piyonu olmakla itham etti. Gürhan, 'sahte' anketleri de sert sözlerle eleştirdi. İktidarın 'yandaş' anketlerle halkı kandırdığını savunan  Ahmet Gürhan, bağımsız bir araştırma şirketinin son yaptığı ankete göre Büyük Birlik Partisinin oyunun yüzde 12 bandında olduğunu söyledi. 

 

Konuşmasında, Süleyman Şah türbesinin Türkiye'ye getirilmesine de değinen Ahmet Gürhan, "Bin yıllık tarihimizde toprak terk etmek var mı? Biz topraklarımızın sınırlarını kanımızla çizmişiz. Bugün de nihai sınırımızı belirlemek zorunda kalırsak, yine kanımızla çizeriz" dedi. 

 

 

Türkiye topraklarında PKK terör örgütünün giderek güçlendiğini ve kendi karakollarını bile kurmaya başladığını savunan Gürhan, "PKK, bazı bölgelerde Türk askerinin silahını sayıyor. Çıkarken de resmi belge imzalatıyor, askerimize eskortluk yapıyor. Türk devletinin caydırıcılığı giderek kayboluyor. 7 Haziran'da hepimize vatan sevgisiyle oy vermek düşüyor. Bizim verilecek bir karış toprak parçamız yok. Bunu herkes bilsin" diye konuştu. 

 

BBP'NİN MİLLETVEKİLİ ADAYI HARUN AKIN

Daha sonra bir konuşma yapan Büyük Birlik Partisi İl Başkanı ve Muğla Milletvekili Adayı Harun Akın da 13 yıldır ülkeyi yönetenlerin büyük acziyet içinde olduğunu söyledi. İç güvenlik yasa tasarısı adı altında iç güvenlikle alakası olmayan bir yasa geçirilmeye çalışıldığını savunan Akın, "Kendi saltanatlarını tescillemek adına kanunlar çıkarma gayretindeler. Türk toplumunun tüm maddi ve manevi değerleri tek tek yok edilmeye çalışılıyor. Bu seçimler bu nedenle çok önem taşıyor. Kendini Türk addeden, vatanını, milletini,i bayrağını ve ezanını seven milletimize çok büyük görev düşüyor" dedi. 

 

Ege Üniversitesi'nde öldürülen Fırat Çakıroğlu ile ilgili olarak ne Muğla'da ne de Türkiye'de iktidar mensupları tarafından hiçbir mesaj verilmediğini söyleyen Akın, "Bizi yönetenlerin Türk insanına farklı bir bakış açısı var. Eğer Fırat kardeşimiz Türk olmasaydı, o saldırıdan söz edeceklerdi, oysa Muğla'ya gelen Bakan Zeybekçi'nin bile öldürülen Türk genci için bir rahmet dilemediğini gördüm" diye konuştu 

 

Bodrum İlçe Başkanı Mustafa Kıroğlu da BBP'nin Bodrum'da yıllardır özlemini duyduğu ocağı kurmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Kıroğlu, "Tüm Bodrum'u kucaklayan bir hareketin mensupları olacağız. Tek vatan, tek devlet, tek millet prensibinden hareket ederek Bodrum'un tüm kesimlerine, ekonomik dinamikleri olan inşaat ve turizm sektörlerinin sorunlarına sesleneceğiz, çözüm üreteceğiz. Biz Türkiye'nin en omurgalı partisiyiz" dedi. 

Konuşmaların ardından seçime gidildi. Mustafa Kıroğlu yönetiminde BBP ilçe teşkilatında şu isimler yer aldı:

Nami Kepenek, Rafet Sula, Ali Çekici, Muhlis Çiçek, İbrahim Saldırış, Turan Uzunkaya, Zeki Çelik.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ