Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-05-03 18:38:54

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 3 MAYIS RUHUNUN MİLLİYETÇİ YÜREKLERDE BÜTÜN HEYECANIYLA VE SAMİMİYETİ İLE YAŞANMASI DİLEĞİNDE BULUNDU.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türk Milliyetçisiyim, Türk İslâm Ülkücüsüyüm” dedi.

3 Mayıs Türkçülük Bayramı ile ilgili açıklama yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “3 Mayıs ruhunun, milliyetçi yüreklerde bütün heyecanıyla ve samimiyetiyle yaşanması” dileğinde bulundu.

3 Mayıs 1944’ün, Türk Milliyetçiliğinin varlık iradesini ortaya koyuşunun tarihi vesikası olduğunu belirten Destici, Türkçülük ve Türk Milliyetçiliği görüşünün hiçbir dönemde ırkçı, kavmiyetçi anlayışa sahip olmadığını ifade etti.

On asırdan fazla bir süre İslam’ın sancaktarlığını yapmış bir milletin ferdi olmaktan onur ve gurur duyduğunu kaydeden Destici, “Türk milliyetçisiyim, Türk İslam Ülkücüsüyüm. Türk  sadece bir ırkın, bir etnik kökenin adı değil, ağırlıklı olarak Orta Asya, Anadolu, Balkanlar ve Ortadoğu’da yaşayan İslam’la şereflendirilmiş zulme ve haksızlığa başkaldıran büyük bir milletin adıdır.” dedi.

Destici, şunları kaydetti: “3 Mayıs 1944’ün milli bilinç ve benliğimizde yeşererek binlerce yılın kültürüne duyulan sevgiyi ve o kültürün sahibi Türk milletini yüceltmeyi gaye edinen Türkçülerin bu eşsiz azmine vurulmak istenen bir darbenin defedilmesine ve yüreklerimizde her daim var olan korlaşmış Türklük aşkının yeniden alevlenmesine zemin olan bir başkaldırışıdır.  3 Mayıs 1944, Türk milliyetçiliğinin inanmış ve adanmış gerçek dava adamlarının elinde yarına ışık tutacak bir meşale misali, Türklük bilincinin tarihi bir abidesi olarak tarihe mal olmuştur. 3 Mayıs ruhunun milliyetçi yüreklerde bütün heyecanıyla ve samimiyetiyle yaşanması dileğiyle Türkçülük Bayramımız kutlu olsun.” FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ