Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-05-03 18:40:14

GÜVENLİK VE SAVUNMA İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ÖMER ÇAĞIRICI VE BERABERİNDEKİ HEYET GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'YE SORUNLARINI İLETTİ

Sendika heyeti (GÜVENLİK -İŞ) Henel Başkanımız Mustafa Destici'ye, ziyarette özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını iletti.

Genel Merkez binamızda gerçekleşen ziyaret sırasında, Şehit Liderimiz  Muhsin Yazıcıoğlu’nun görevdeyken kendilerine destek verdiğini hatırlatan Güvenlik-İş Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, özel güvenlik çalışanlarının problemlerini 'kamuoyuna anlatmada' Genel Başkanımız Mustafa Destici'den destek istedi.,

  Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Genel Başkanımız Mustafa Destici'yi ziyaret eden Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı; Büyük Birlik Partisinin kendilerine bugüne kadar vermiş olduğu destekten dolayı bir kez daha teşekkür ettiklerini belirttiler.

 Çağırıcı; "Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun 2009 Şubat’ında TBMM’ye verdiği Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 11. ve 14. Maddesinde Değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi sektörümüzün önüne çıkan en önemli fırsatlardan biriydi. Özel Güvenlik ailesine sıcak ve yakın davranması bizleri daha da güçlü kılmış, aynı gücü sizden de almak için Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun göstermiş olduğu özverili hassasiyeti BBP camiası ve Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici olarak şahsınızdan görmek, Özel Güvenlik Görevlileri ailesi olarak bizlere ayrı bir şevk ve inanç katmıştır." dedi.

  Özel güvenlik görevlilerinin problemlerinin ortadan kaldırılması,kazanımlarının geri verilmesinde tek partinin Büyük Birlik Partisi ve Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun olduğunu vurgulayarak konuşmasını sürdüren Çağırıcı; "şimdiki BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici beyde bu manada, problemlerimizin hallolma noktasında, kazanımlarımızın muhafazasında önemli girişimleri oldu" diye konuştu. 

  Türkiye genelinde 320 bini aktif, 180 bini kamuda çalışan, 850 bin kimlikli 1 milyon 250 bin sertifikalı  özel güvenliğin olduğunu belirten Çağırıcı;  Genel Başkanımız Mustafa Destici'den; 

1- Özel bir güvenlik iş yasası çıkarılması

2-Kamuda taşeron olarak çalışanların işçi statüsü ile kadroya alınmaları,

3-Yetki, selahiyet ve prestijlerinin yükseltilmesi konusunda bir dizi iyileştirmelerin sağlanması için katkıda bulunmasını istedi.

4-Basın iş ve Deniz iş Kanunu gibi Özel Güvenlik iş Kanununun da çıkarılmasının elzem olduğunu , dile getirilmesini istedi.

Ziyarette Genel Başkanımız Mustafa Destici'de, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Büyük Birlik Partisi'nin, Güvenlik sektöründe çalışan görevlilerin Türklük şuuru içinde, vatanının menfaatlerini koruma gayreti içinde olduğunu/olacağını ifade etti.



FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ