Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-05-03 18:42:09

GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ'DEN 'KUTLU DOĞUM HAFTASI' MESAJI

Genel Başkanımız sayın Mustafa Destici, “İnsanların ve Müslümanların yaşadığı sıkıntı ve ayrılık azabının nedeni, Peygamber Efendimizin güzel ahlakından uzaklaşmasından kaynaklanıyor” dedi.

Genel Başkanımız  Destici, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (S.A.V) doğumunun 1446. yıl dönümünde yayımladığı mesajında, tüm insanlık âleminin ve iki cihan mutluluğunu isteyen tüm İslam âleminin "Kutlu Doğum Haftası"na bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. 

 

SONSUZLUĞUN SAHİBİNİN RIZASINI KAZANDIRDI

Dünyayı karanlıktan aydınlığa, sıkıntılardan huzura eriştirmek için Cenab-ı Allah tarafından seçilen ve O'nun nazarı ve ihsanı ile yetiştirilip Peygamberlik vazifesi verilen müzeyyen Efendimiz Hz. Muhammed'in 63 yıllık hayatı boyunca insanlara sevgiyi, merhameti, en güzel baba olmayı, kardeşliği ve barışı öğretmek için yaşadığını vurgulayan Destici, “1446 yıl önce dünyayı şereflendiren Cenab-ı Resul Muhammed Mustafa, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturdu. Cenab-ı Allah katında makbul olan din İslam'la, gönülleri ve ruhları temizleyerek sonsuzluğun sahibinin rızasını kazandırdı” dedi.

 

18 BİN ÂLEM ONUN HÜRMETİNE YARATILDI

18 bin âlemin onun hürmetine yaratıldığı, var oluşun sırrı pek muazzez ve müzeyyen efendimizin ilahi üstü mesajları Müslümanlara ulaştırdığını ifade eden Destici, Müslüman coğrafyasında yaşanan şiddet, gözyaşı, sıkıntı ve ayrılık rüzgârlarının Hz. Muhammed'in ünsiyet dolu hayatından, kişiliğinden, öğüt ve nasihatlerinden uzaklaşılmasından kaynaklandığını ifade etti. 

 

BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİK, YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA

Destici, mesajında şunları kaydetti: “Kutlu doğumunu idrak ettiğimiz

Hz. Muhammed’in (SAV) çağlara mesajı olan birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma gibi değerler günümüzün yükselen değerleridir. 63 yıllık hayatı boyunca biz müminler ve bütün insanlık için her bakımdan mükemmel hayat sürmüş, ilah-ı kelimetullah ve âlem-e nizam verme adına Cenab-ı Allah'ın isimlerini yaymıştır. Rabbani erdemle ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekliyle insanlığa aktarmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk İslam coğrafyasında hayatını idame ettiren bütün Müslümanların, dünya insanlığının gönlünde kardeşlik duygusunun ve iştiyakının yeniden filizlenip hayat bulmasını diliyorum. Sevgili peygamberimizin kutlu doğumunu kutluyor, tüm dualarımızın kabul olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ