Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-06-06 16:32:23

KARAKOÇ ÜSTADIMIZI, VEFATININ SENEYİ DEVRİYESİNDE YAD EDİYORUZ.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, merhum Abdurrahim Karakoç’un kendisini Türk-İslâm Davasına adamış bir kişi olduğunu söyledi.

Ünlü şair ve yazar Abdurrahim Karakoç'un vefatının 5. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, “Şair-Yazar Abdurrahim Karakoç üstadımız; Cenab-ı Allah'ın kendisine bahşettiği ömrü Türk-İslam davasına adayan fikir hayatımızda iman, inanç ve cesaret sahiplerine yürüyebilecekleri kutlu bir yol açan ve bu aydınlık yolda imanla, inançla, cesaretle, eğilip bükülmeden dosdoğru ilerleyen kendisine, her ortamda minnet duygularımızın en anlamlı ifadesi olacaktır” dedi.


“YERİ DOLDURULAMAZ”
Karabulut açıklamasında şunları söyledi:
1930’lu yılların yokluk dönemlerinde dünyaya gelen, insanlık tarihinin en büyük yıkımlarından biri olan II. Dünya Savaşı’nın gölgesinde büyük sıkıntılarla geçen 1940’lı yıllarda gençliğini ikmal eden, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat darbelerine şahitlik eden Şair-Yazar Abdurrahim Karakoç 2 yıl önce ebedi aleme irtihal etti. Karakoç (80) üstadımız; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 'akciğer Enfeksiyonu’ndan tedavi görmekte iken ebediyete irtihal etmişti. Karakoç ağabeyimiz dolu dolu yaşadı. O bizim yüreğimize ve ruhumuza şiirleri ve yazıları ile 'derin akisler' bıraktı. Biz müminler olarak inanmışız. Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz. Sevenlerinden Karakoç ağabeyimize vefatının 5. yıldönümünde bir kez daha özellikle 'dualarını' esirgememesini istiyoruz. Sevenlerinin, tüm ülkücülerin ve ailesinin başı sağ olsun. O Yeri doldurulamayacak bir ‘yıldız’dır.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ