Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-08-14 15:30:34

YANAR'IN VE MKYK ÜYELERİMİZİN KATILDIĞI KONGREDE ALİ POLAT BAŞKAN OLDU.

Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş il teşkilatı Onikişubat İlçe Başkanını seçti. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongre Merkezi’nde yapılan seçimi Ali Polat Kazandı. 

MKYK üyesi ve Gaziantep il başkanı İhsan Kaya'nın da katıldığı Kongre’de söz alan Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar, Büyük Birlik partilileri olarak üstlerine düşen her şeyi yapacaklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Bugün Kahramanmaraş’ta buruk bir sevinç yaşıyoruz. Bugün Kahramanmaraş’tan bir kardeşimizin şehadet haberi ile birlikte cenaze namazına katıldık. Terörle mücadele ülkemizin en önemli konularının başında geliyor. Her zaman BBP olarak terörle mücadele konusunda gerekli yerlere terörün çözümüne ilişkin önerilerimizi verdik ve vermeye devam ediyoruz. Büyük Birlik Partililer olarak her zaman üstümüze düşen görevi yapacağız. Genel Merkezimiz bir karar aldı. Tabi kararların bir kısmı diğer arkadaşlarımız tarafında kabul edilmede biraz sıkıntı yaşadı. Tabi biz bu konuda o arkadaşlarımıza dedik ki bazen alınan kararları yerinde almak uygun olmayabiliyor. Bazen alınan kararların gerekleri doğu ve yanlış olması konusundaki gerçekleri oluruna bırakmak gerekiyor. Çünkü biz güven hareketi içerisinde işlerimizi yürüten bir aileyiz. Bu bakımdan birbirimize güvenmemiz gerekiyor.”

Kongre sonrası  değerlendirmelerde bulunan Polat şunları kaydetti: “Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanı seçildiğim için gururlu ve mutluyum. Bu bayrağı layıkıyla taşımak için elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğim. Tavrımız her zaman kimliğimiz oldu. Onun için sloganımız Alevi’si, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Doğulusu, Batılısı aynı kilimin deseniyiz. Son birkaç asırdan beri bizi bu coğrafyada yalnız bırakmak isteyenler emellerine ulaşamayacaktır. Biz ne Irak, ne Libya ne de Suriye olacağız. Biz üç kıtada medeniyet kurmuş Türk Milletiyiz.  Büyük Birlik hareketi ortaya koyduğu ve koyacağı yeni projelerle hamiyet davasının öncüsü olmaya devam edecektir.  Yeni bir diriliş aşkı ve şerefi ile gerçekleştireceğimiz bu kongrenin hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.”FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ