Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-08-20 16:51:45

YOZGAT MERKEZ ILÇE KONGRESİNDE KONUŞAN ŞENLİLER, "BBP VE ALPERENLER HER DAİM DEVLETİNİN MİLLETİNİN YANINDA YER ALMIŞTIR"

Kongredeki konuşmasında Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcımız Selahattin Şenliler, "Yozgat Merkez ilçe teşkilatı olarak olağan kongremizi 1  yıl geciktirmiş  bulunmaktayız. Bu süreç içinde ülkemizde yaşanan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü gündeme damgasını vurmuştur. Biz de 15Temmuz gecesinden itibaren,  hiçbir siyasi düşünce  ve parti mülahazası yapmadan millet iradesinin yanında yer aldık."dedi.

 BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ  YOZGAT MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI’ NIN

20,08,2017   TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SELAHATTİN ŞENLİLER’İN YAPTIĞI KONUŞMA :

 Alperenler olarak, Büyük Birlik Camiası  olarak genel Merkezimiz ve  bütün teşkilatlarımızla beraber millet iradesinin yanında durduk. Her zaman şüphe ile baktığımız ve dini inançları mızı ve  milli değerlerimizi   istismar ettiğini 17/25 sonrasında görüp anladığımız  inandığımız;  kökü dışarıda yabancı bir ideoloji olan  Fetö PDY hareketinin  ülkemize açtığı yaraları gördük.

Bizler  Fetö çetelerinin ortaya çıkmasının  nedenlerini yine  devletin yaptığı uygulamalarda görmek durumundayız. Geçmişte  Devletin yıllardan beri süregelen   dayatmacı laiklik  anlayışından;  milli  ve dini  değerlere  yaklaşımında,  seküler siyaset anlayışından çok büyük sıkıntılar çekmiş  vatandaşlarımız vardı. 

 Dini inançlarını  yaşamak, çoluk çocuğunu   dini ve milli değerlerle  donanmış olarak  yetişmesi için endişe taşıyan insanlar,  aileler; kendilerinin  yapamadığı,  devletin yapamadığı   bir kısım hizmetleri, bazı dini grup ve cemaatlerin yaptığını  düşünerek,çocuklarını bu yapılara yönelttiler.Bu cemaat adı altındaki yapılanmada  vatandaşlarımızı çok acı bir şekilde istismar ettiler. Bunları  tanıyoruz; biliyoruz. 

Bu 15 Temmuz DARBESİ,  bizler  için bir ders olmalıdır. Bunlardan  millet olarak devlet olarak çok iyi dersler  almalıyız. 

Devletimizde dini inançlara ve ihtiyaçlara çare ararken,  bütün cemaat ve dini gruplara eşit mesafede  durmalı, devlet içinde devlet  olabilecek  yapılanmalara asla taviz  ve fırsat vermemelidir.

 Yaşadığımız olaylar tarihimizde bir dönüm noktası olmalıdır. Fetö davaları görülürken, birbirlerine iftira eden, birbirlerini şahsi husumet ve çekememezlikten dolayı kıskanarak, ispiyon edenlerin iftiralarına maruz kalıp;   haksız yere mağdur duruma düşürülmüş kişilerin esas suçlulardan ayrılması gerekir.   Darbeye karışmış; millete silah çekmiş, kurşun sıkmış olan ve vatan savunması için kendilerine emanet edilen silahlarla vatandaşın üzerine ateş eden  hainlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. 

Devlette  esas olan liyakat, beceri , ehliyet olmalıdır. 

Biz 16 Nisan  Anayasa Referandumunda doğru yerde durduk ve doğru tercihlerde bulunduk. Bu tercihimizle gördük ki,  bizim yani Büyük Birlik Partisinin  % 2 civarındaki oyu, sonuçları temelden etkilemiştir.  Bizim siyasi iktidardan beklediğimiz  bu Anayasa referandumu ile  yapılacak olan uyum yasalarının bir an önce çıkartılması ve demokratik  ortamın sağlanmasıdır.  BBP olarak millet iradesi üzerinde  hiçbir irade tanımıyoruz. 

Siyasetimiz ve bütün  mücadelemiz Ülkemiz ve milletimizin geleceği, insanımızın  mutluluğu, devletimizin ebed müddet var olması içindir.  Biz her zaman  hakkın ve doğrunun yanında yer aldık. Ülkemizin ve coğrafyamızın  içinde bulunduğu durum çok ağırlaşmakta ve etrafımızda ateş çemberi örülmek istenmektedir.  

Biz rahmetli siyasi liderimiz, kurucu genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun temel düsturu olan “ İnandığımız yolda, arkamıza bakmadan tek başımıza yürümeyi”  kendimize şiar edinmiş bulunmaktayız.  

İlçe kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor seçilecek yeni yönetim kuruluna başarılar diliyoruz."    

                                              

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ