Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-08-28 13:53:14

GÜRHAN, İZMİR İL BAŞKANLIĞI GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, "15 Temmuz'da sokaklara inmeyip havaalanlarından kaçanlar, iyi ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yanında Kurtuluş Savaşı'nda değillermiş. Eğer bu arkadaşlar o zaman yaşamış olsalar başka bir ilde izci kampı kurup alternatif program yaparlarmış." ifadesini kullandı.

Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi A.Namık Akdoğan, Yüksek İstişare Kurulu üyemiz Murat Sancak ve Merkez Disiplin Kurulu Üyemiz Tüncay Özfidan'la birlikte İzmir İl Başkanlığımızda yapılan Genişletilmiş İl İstişare Toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Gürhan burada yaptığı konuşmada, Malazgirt Zaferi'nin 946. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törenlere değindi.
Terör örgütleriyle mücadele eden devletin yanında olduklarını kaydeden Gürhan, terör örgütlerinin işbirlikçilerinin de BBP'nin hedefinde olduğunu ifade etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Malazgirt Zaferi dolasıyla alternatif program düzenlendiğine dikkati çeken Gürhan, "15 Temmuz'da sokaklara inmeyip havaalanlarından kaçanlar, iyi ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yanında Kurtuluş Savaşı'nda değillermiş. Eğer bu arkadaşlar o zaman yaşamış olsalar başka bir ilde izci kampı kurup, alternatif program yaparlarmış." değerlendirmesinde bulundu.


Muş'un Malazgirt Ovası'ndan zaferle çıkan Türk milletinin 15 Temmuz gecesinden de zaferle çıktığını, 1071 yılındaki hesap ile bugünkü hesabın aynı olduğunu bildiren Gürhan, şunları kaydetti: 
"Batı ile ağız birliği yapmışçasına siyaset yürüten ana muhalefet ve kurmayları, Türk devleti ve milleti nezdinde her geçen gün itibarını kaybetmeye devam ediyor. Bununla birlikte devletin devam eden terörle mücadelesine, sınır dışında söz sahipliği ve var olma gayreti sebebiyle bir takım hainlerin topyekün bir şekilde saldırdıklarını görüyoruz. Bu saldırılara karşı devletin ve milletin yanında olmak yerine muhalefet adı altında bu işbirlikçilerin yanında yer almayı kabul etmiyoruz."FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ