Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-09-08 15:19:10

GENEL SEKRETERİMİZ TUNÇ VE GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ŞENLİLER 'KIRŞEHİR'DE

Genel Başkan Yardımcımız Selahattin Şeniller ve MKYK üyeleriyle partimizin Kırşehir İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç, bir restoranda gazetecilere yaptığı açıklamada, BBP'nin olarak herkesi kucaklayacak yeniden yapılanmanın çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Bu kapsamda Kırşehir'e geldiklerini ifade eden Tunç, "Herkesi kucaklayabilecek yeni bir yapılanmayı oluşturmak, küskünümüzü, dargınımızı, balkondan bakanımızı bir araya getirmek için neler yapmamız gerektiğini konuşmak üzere çalışma yapıyoruz." diye konuştu.
Türkiye'nin önemli süreçlerden geçtiğini ve olağanüstü dönemler yaşadığının BBP olarak "bilinci içerisinde" olduklarını vurgulayan Genel Sekreterimiz Tunç,  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki referandum kararına ilişkin olarak ta  şunları kaydetti: 
 "Türkiye'nin buraya kayıtsız kalmaması lazım. İran, Irak ve tüm dünya ülkeleriyle bir araya gelip, en azından komşu ülkelerden hiç kimse yanaşmıyorsa, Türkiye'nin sonucu ne olursa olsun bu referandumu engelleme gibi bir mecburiyeti vardır." dedi.
Tunç konuşmasında şunları söyledi:
"Ülkemiz, kurtuluş harbinden sonra çok sıkıntılar yaşadı ama belki bugün o günlerden çok daha sıkıntılı günler yaşıyor. Bu ülkenin 40 yılı aşkın mücadele ettiği bir PKK belası var, hala onunla mücadeleye devam ediyoruz. Her gün hala şehit ve yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin. Gazilerimize, yaralılarımıza da Allah şifa versin. Komşumuz olan Irak'ın kuzeyinde başlatılan, aylardır gündeme getirilen, düğmeye basılmış olan bir referandum durumu var. Türkiye'nin buraya kayıtsız kalmaması lazım. İran, Irak ve tüm dünya ülkeleriyle bir araya gelip, en azından komşu ülkelerden hiç kimse yanaşmıyorsa Türkiye'nin sonucu ne olursa olsun bu referandumu engelleme gibi bir mecburiyeti vardır."

NİĞDE'DE KONUŞAN TUNÇ; "TÜRKİYE BUNU ÖNLEMELİDİR"

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, "Suriye'de bin kilometreye yakın sınırımızın tamamı neredeyse PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'nin eline teslim edilmiş durumda.Dünyanın gözüne baka baka dünyayı yönettiğini iddia eden, dünyaya demokrasi dersi vermeye kalkışan ABD, bırakın maddi yardımları, manevi yardımlar, en ağır silahları dünyanın gözü önünde veriyor teslim ediyor, Türkiye bunu önlemelidir." dedi.

BBP MKYK üyeleri ve partililer ile Niğde'ye gelen Tunç, özel bir işletmede gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin gündeminin çok sık değiştiğini söyledi.

25 Eylül'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin referandum kararına ilişkin değerlendirmede bulunan Tunç,1926 Ankara Anlaşmasını hatırlatarak, "Anlaşmaya göre Türkiye'nin şu anda uluslararası mahkemelerde ve ülkeler arası görüşmelerde ortaya koyacağı elinde sözleşme vardır. Türkiye'nin Türkmeneli üzerinde hakları vardır, hukuku vardır. Hiç kimse bu antlaşmayı çiğneyip orada bir oldu bittiye bizi mecbur bırakamaz. Türkiye buna asla müsaade etmez." diye konuştu.

Suriye'de YPG ve PYD'nin silahlanmasına da değinen Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Suriye'de bin kilometreye yakın sınırımızın tamamı neredeyse PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'nin eline teslim edilmiş durumda. Dünyanın gözüne baka baka dünyayı yönettiğini iddia eden, dünyaya demokrasi dersi vermeye kalkışan ABD, bırakın maddi yardımları, manevi yardımları, en ağır silahları dünyanın gözü önünde veriyor teslim ediyor, Türkiye bunu önlemelidir. Her türlü teknolojiye sahip gücümüz şu an var."

Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin kapısında 50 yıldır bekletildiğine dikkati çeken Tunç, "Hiç kimse Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkmasın, hiç kimse Türkiye'yi yönlendirmeye kalkmasın. Türkiye, onlardan ne demokrasi dersi alacak ne terbiye alacak bir ülkedir. Onlara bunların hepsini öğretmiş olan Türkiye'dir." dedi.

Silahlı insansız hava araçlarının (SİHA)kullanımı ile ilgili bir milletvekilinin rahatsız olduğunu vurgulayan Üzeyir Tunç, şunları kaydetti: 

"Aklınızı başınıza alın, PKK ağzıyla konuşmayın. Bu millet sizi TBMM'ye seçmiş ve göndermiş, oraya layık bir milletvekili olarak görmüş. Sizin geçmişte bu konulara benzer katkılar yaptığınızı da biliyoruz. Siz o SİHA'ların tespit ettiği ve ateş ettiği teröristlerin benim askerimi, polisimi, vatandaşımı şehit eden teröristleri kınayan bu güne kadar hiç açıklamanızı duymadık. Buradan Türkiye'yi yönetenleri, TBMM Başkanı ve tüm savcıları da göreve davet ediyorum."

ŞENLİLER, NEVŞEHİR'DE

Büyük Birlik Partisi (BBP) Nevşehir İl Başkanlığı üyeleri istişare toplantısı düzenlendi.
Kentteki bir restoranda gerçekleştirilen programa katılan BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, toplantı öncesi basına açıklamada bulundu.

16 Nisan'da yapılan halk oylamasına AK Parti ve MHP'nin yanında durduklarını belirten Şenliler, "16 Nisan halk oylamasında iktidar partisi yöneticilerine de şu mesajı verdik. 'Evet biz milletle beraberiz, doğru bildiğimizi söylüyoruz ama bu referandumdan hemen sonra uyum yasalarının derhal çıkartılmasını, millet iradesinin önünde engel olan siyasi partiler ve seçim yasasının anında değiştirilmesini istiyoruz' dedik. Ancak aradan geçen zamana rağmen bu kanunlara yönelik herhangi bir düzeltme görmediğimizi üzüntüyle ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

Daha sonra toplantı basına kapalı olarak devam ederken, toplantıya, BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, MKYK üyesi Ali Kolbaşı, Nevşehir İl Başkanı Şerafettin Karataş ve partililer katıldı.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ