Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-09-25 15:28:30

YOZGAT İL KONGRESİNE KATILAN ŞENLİLER, 'KERKÜK VE SURİYE MESELELERİ TÜRKİYE'NİN GÜVENLİK VE HAYAT-MEMAT  MESELELERİDİR' DEDİ.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Yozgat İl Teşkilatının 24,09,2017 tarihinde yapılan Olağan İl   Kongresinde konuşan BBP  Genel  Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler  "BBP’nin  tarihi misyonu  ve ülkede yaşanan siyasi olayların  tahlilini  yaparak 28 Şubat döneminde;  bundan 20 sene evvel rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun söyledikleri teker teker  çıkmaktadır. Kerkük ve Suriye meseleleri  Türkiye’nin  güvenlik ve hayat –memat meseleleridir." dedi.

Konuşmasında anayasa referandumu ve geçmiş dönemde  yapılan seçimlere de  değinen Selahattin Şenliler; "BBP bir misyon partisidir; .Üç-beş  kişinin otel lobilerinde  bir araya gelerek  'haydi  bir parti kuralım'   diyerek oluşturdukları  bir yapı değildir. Kökü  mazide olan,  Türk Milliyetçilerinin ve Ülkücü Hareketin geçmişi  ile  bedel ödemiş  kadroların  yeni bir Türk-İslam Medeniyeti inşası için oluşmuş  yegane  'YERLİ VE MİLLİ PARTi  BBP’dir' "dedi.

Partinin  kuruluşundan  bu zamana gelene kadar, her kademede emeği geçmiş  olan  dava arkadaşlarının bu partide  emeği, hakkı  ve  sözü  olduğunu  ifade eden Şenliler,  Kuzey Irak’ta yapılacak Referandum ve  Kerkük konusunda  çok çarpıcı  iddialarda bulundu.

"Kerkük  ezeli ve ebedi Türk vatanı;  burası ANADOLU’DAN  da evvel   Türkleşmiş,   1200  yıllık  Türk Ata yurdudur. Burada yapılmak istenen  ikinci bir Siyonist İsrail devleti kurmaktır.” diyen Şenliler ; “BBP yapıcı,  yol gösterici ve sorumlu bir muhalefet anlayışı  içindedir. Her zaman doğru yapılan şey olursa doğru deriz, yanlışın da karşısında dururuz." dedi
Şenliler;   “BBP Türkiye’nin teminatıdır.  Alperenler – Türk –İslam Ülkücüleri  bu ülkenin birlik ve beraberliği için  mukaddes  değerleri  uğruna   cansiperane mücadele  veren sedengeçtileridir. " dedi.
"Büyük Birlik Partisi (BBP)  olarak millet iradesi üzerinde  hiçbir irade tanımıyoruz" diyen Şenliler; "Başkaları  metal yorgunluğuna,  birileri  haram yorgunluğuna  girebilir. BBP’liler çocuklarının süt paralarından  keserek, ailelerinin nafakalarından keserek  siyaset yapanların;  doğru olan her konuda çekinmeden doğru diyebilen,  yanlışı da sonuna kadar  yanlış diye eleştirenlerin mensubu olduğu, menfaat dağıtmayan  bir partidir.  Burada siyaset yapanlar menfaate değil külfete;  çileye  ve ancak ve ancak Allah  Rızasına talip olanların partisidir.  
 İktidar nimetine alışmış olanlar  BBP’deki sıkıntılara  katlanamazlar, BBP’yi anlayamazlar .   Hendeklere  patlayıcılar  yerleştirilirken, kaymakamlara  valilere  ses çıkartmayın çözüm süreci var  denilirken;   nasıl ki buna yanlış demişsek; eleştirmiş isek;   bugün teröristlerle  yapılan mücadeleyi de alkışlıyor  yanında  duruyoruz. “ dedi.
Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin Meclisten çıkan tezkereyi  sonuna kadar  desteklediğini  ve arkasında durduğunu  ifade eden;  Şenliler    “ Kuzey Irak yönetiminin  yapacağı referandumu  TÜRKİYE’NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE  yönelmiş saldırı olarak  yorumluyoruz. Türkiye   derhal  Erbil’e  asker sevkedip,  buradaki  yapıyı dağıtmalıdır. BBP tezkereye  meclis dışından olarak evet demektedir.
“dedi
Adalet’in   gecikmemesi gerektiğini,  geciken adaletin toplum vicdanında  derin yaralar açtığını ve  hukuk  işletilirken  sayın Cumhurbaşkanının  dediği  gibi  “at izi it izine  karışmış” halden çıkılması gerektiğini   hatırlatan Şenliler; " Mahkemelerin delil üretme;  delil toplama  yeri olmadığını  ve eldeki delillere  göre gecikmeden adalet  tesis etmesi gerektiğini  ifade etti.  Bir olay vukuu bulduğu tarihte  suç değil ise; sonradan bu suç haline  gelmiş ise  bu olaya ceza verilemeyeceğini  hocalarının kendilerine  anlattıklarını; kendisinin de  bir hoca  olarak okulda öğrencilerine  bunları   anlattığını  söyleyen Şenliler;  demokrasi ve millet düşmanlarının  her zaman karşısında  olacaklarını " söyledi. 
"Bir ülke  açlıktan yıkılmaz, yokluktan yıkılmaz. Fert başına düşen milli gelir azalınca  kıyamet kopmaz. Amma adalet  şaşarsa  vicdanlar  dumura   uğrar ise  o zaman o ülkede kaos olur, “ diyen Şenliler, Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin Her zaman doğrunun; millet iradesinin yanında yer aldiğını söyledi.
Fetö ile mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini söyleyen Şenliler;  masum insanların; kumpasa getirilen, tezgah kurulan  insanların mağdur edilmemelerini  istedi. Şenliler hata ile  ihanetin  ayrıştırılmasını;  eline  silah alarak millete  ihanet edenlerin asla mazur görülemeyeceğini  belirtti."Büyük Birlik Partisi (BBP) BBP 2019 da yapılacak olan seçimlerin  kilit partisi olmuştur. 16 Nisan Referandum sonuçlarının  ; 2019 seçimlerinde   BBP’nin ne kadar kritik bir rol oynayacağının da işaretini  verdiğini" ifade  eden Şenliler;  Hükümetin  anayasa referandumundan sonra yapması gereken  uyum yasaları  hakkında da   şöyle dedi.
" BU iktidar 15 senedir ; bütün yasaları değiştirdi. Tek el atmadığı  ve değiştirmediği yasa 12 Eylül 1980 Faşist Cunta döneminden kalan  seçim yasası ve siyasi partiler  yasasıdır.  Biz milli bakiye  sisteminin uygulanmasını   ve seçimlerde  yasal   işbirliğinin  önünün açılmasını  istiyoruz. Her siyasi parti  aldığı oy nispetinde mecliste temsil edilmelidir.  Meclisten  artık hükümet çıkmayacağına göre, meclis sadece  yasama görevi yapacağına  göre;  istikrar  adına  Seçim barajlarının devamını savunmanın   hiçbir geçerli  mazereti kalmamıştır.  Bunun için  hiçbir  gerekçe kalmamıştır.   Barajların   behamahal  derhal kaldırılması gerekir.  Bunu bekliyoruz. Anayasa değişikliği  yapılalı 5 ayı geçmesine  rağmen  Uyum  yasalarının çıkartılmaması da bir eksikliktir.
"dedi.

Kongrede yeni seçilen ;İl Başkanı ve Üyelerini  tebrik eden Şenliler yeni yönetime başarılar diledi . FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ