BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
YİK BAŞKANI ÖZNUR İLE MUHSİYAD BAŞKANI KAVUNCU'NUN KONUŞMACI OLDUĞU, 'DARBELER ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'NİN BEKA SORUNU' ADLI PANEL KAYSERİ'DE YAPILDI.
"DARBELER ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'NİN BEKA SORUNU" ADLI PANELDE KONUŞMACILAR; PROF.DR ORHAN KAVUNCU, DOÇ.DR. MEHMET AKİF OKUR, BBP YİK BAŞKANI HAKKI ÖZNUR OLDU. PANELE; TÜRK OCAĞI KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI PROF.DR.MUSTAFA ÜNAL, BİLGİ YURDU GENÇLİK EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ BŞK.MUSTAFA ÖZTÜRK, BBP MKYK ÜYESİ ALİ AYDOĞMUŞ,BBP MDK ÜYESİ ALİ SARAÇOĞLU BBP GEMEREK BELEDİYE BŞK.MUSTAFA DEMİR, BBP KAYSERİ İL BŞK. BEKİR YAŞAR SOĞMAN, BBP MELİKGAZİ İLÇE BŞK. MANSUR TÜRKASLAN VE BBP GEMEREK İLÇE BAŞKANI MAHMUT CİRİTÇİ , PARTİLİLER, ALPERENLER İLE VATANDAŞLAR KATILDI.

Kayseri Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hüseyin Döngel panelin açılış konuşmasını yaptı.Döngel şunları söyledi:

Değerli Hazirun, Hanımefendiler, Beyefendiler, kıymetli genç arkadaşlarım,

Alperen Ocakları Eğitim ve kültür vakfı Kayseri İl Başkanlığının hazırlamış olduğu panele hoş geldiniz. sizleri önce Yüce Allah'ın selamıyla sonra da rahmetli Abdurrahim Karakoç üstadımızın dizeleri ile selamlıyorum.

Allah’ın izniyle milli devleti Kuracak sizsiniz ,selam sizlere! Mukaddes vatandan zulmü zilleti Sürecek sizsiniz selam sizlere!

Soyunuz neciptir, davanız gerçek Aydınlık yarınlar geldi-gelecek... Türk-İslam mührünü kalplere tek,tek Vuracak sizsiniz, selam sizlere!

Sabrımız taşarsa deliyiz-deli Ve bunu dost, düşman böyle bilmeli Türklüğü bölmeye uzanan eli Kıracak sizsiniz, selam sizlere!

Zalimin, hainin, korkağın, körün Açtığı yaralar derindir derin! Bugünkü hesabı inşallah yarın Soracak sizsiniz, selam sizlere! ...

Kıymetli Dostlar,

Milletçe kara ve acılı günler yaşadığımız bugün Türkiye başta olmak üzere bölge ülkeleri, para-din ve siyaset üçgeninde küresel bir kuşatma altına alınmıştır. Etnik ve mezhepsel temelli fitne tuzağına düşülerek küresel çetelerin işi kolaylaştırılmış, ülkemiz ve Ortadoğu üzerindeki risk derinleşmiştir. Tehlike büyüktür. Bu büyük oyun iktidar değişikliği ile filan çözülebilecek mesele olmaktan çıkmıştır. Mesele milli bir mesele haline dönüşmüştür. Bu savaş Türk - Kürt, Alevi-Sünni savaşı da değildir. Bu savaş küresel emperyalist çetelerle Türk Milletini ve Türk-İslam Coğrafyasının savaşıdır.

İşin aslına bakılırsa Türkiye gibi örs ve çekiç arasında kalmış bir coğrafyada varlığını sürdüren, stratejik ve jeopolitik öneme haiz bir devletin yakın ve uzak komşuları tarafından rahat bırakılması düşünülemez. Bu nedenle ülkemize yönelik emperyalist tehdit ve taarruzlar gün geçtikçe şiddetini arttırmaktadır. ABD, AB ülkeleri, Rusya, Ermenistan, İran, İsrail, Irak ve Suriye'ye kadar bir dizi devlet bazen birleşik bazen de karmaşık ilişkiler ağı içerisinde Türkiye'ye karşı örtülü bir savaş vermektedir.

Amaçları, içerisinde ve bölgesinde gücü kırılmış ve diz çöktürülmüş bir Türkiye arzusudur. Böylelikle Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi engellenmektetir. Hatta onun ötesinde ülkemizin bölünüp parçalanmasını istemektedir.

Çünkü Türkiye konumu itibariyle Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar düzleminde kilit ülkedir. Emperyalist Güçler Türkiye'nin tarihten gelen Hinterlandı neticesinde güçlenmiş ve bağımsız bir karaktere sahip bir ülke olmasını asla arzulamamaktadır.

Onun içindir ki bu coğrafyada yaşamak kolay değildir. bu coğrafyada varlığımızı sürdürmek uyuşukluk ve ayvazlık kabul etmez. ülkeyi yöneten kim olursa olsun; ülkeyi yönetenlerin iç ve dış düşmanlarımızı, yakın ve uzak tehditleri çok iyi tanımak ve gerekli tedbirleri almak gibi bir mecburiyeti ve sorumlulukları vardır.

Gelinen nokta da Türkiye basiretli bir dış politika izleyerek yatırıma ve üretime dayalı bir büyüme hamlesi ortaya koyarak ve milli stratejik bir güvenlik politikası izleyerek bu kuşatmayı kırabilir. Yani Türkiye siyasi, iktisadi ve askeri güce sahip olursa ve bu gücü hissettirdiği ölçüde bu oyunlara cesaret edecek kimse çıkamaz.

Değerli Dostlar

Türkiye yeniden bir var olma yok olma riski altına sokulmuştur. Elbette Türkiye'nin bu duruma sürüklenmesinde iktidarın peş peşe yaptığı hatalar zincirinin payı büyüktür. Lakin bugün bütün tartışmalarımızı sadece iktidar zafiyetleri üzerinde yoğunlaştırırsak bu büyük riskin bertarafında ne çözüm üretebiliriz ne de sonucu değiştirebiliriz. Bu yüzden başta iktidar partisi olmak üzere bütün siyasi oluşumlar kendilerini gözden geçirmeli, yanlışlarından dönmeli ve birbirlerini samimiyetle dinleyerek ülkemiz ve bölgemiz üzerinden tezgahlanan bu büyük ve tehlikeli oyunun nasıl bozulacağı üzerinde akıl yürütmelidirler. Milli ve stratejik planlar hazırlanmalı ve derhal icra edilmelidir. Aksi halde üzerinde hür ve bağımsız yaşayacağımız bir Türkiye yarın olmayabilir. Arap baharı yalan rüzgarıyla oraya savrulan Mısır, Irak, Libya ve Suriye'nin durumundan ders almazsak bizi mülteci olarak kabul edecek bir tek ülke dahi bulamayacağımız hiçbirimizin aklından çıkmamalıdır.

Her ne kadar vahim bir tabloyla karşı karşıya olsak da, her ne kadar her gün şiddetini arttıran bir harbin içine doğru sürüklensek te Türk milliyetçileri, Ülkücüler, Alperenler vatan sever Türk evlatları son neferi, son nefesine kadar var oldukça Türkiyemizin beka sorunu olmayacaktır. Biz varsak millet vardır, millet varsa biz varız.

Biz ne istiyoruz, biz Doğulusuyla, Batılısıyla, Güneylisi ve Kuzeylisiyle al bayrağın altında bir ve beraber yaşama iradesini ortaya koyan herkesle bir ve beraber olalım istiyoruz, birlikte mutlu olalım istiyoruz. Birlikte büyük Türk milleti ve dosta güven düşmana korku veren büyük Türkiye olalım istiyoruz.

Bizler, ülkemizde ve bölgemizdeki terörün, şiddetin sonlandırılmasını, küresel güçlerin tezgahladığı oyunların bozulmasını istiyoruz. Acilen çözüm odaklı her türlü adımın kararlı bir şekilde atılarak bu acı, hüzün ve vehamet dolu tablonun, yerini huzur, barış ve güvene bırakılmasını istiyoruz.

Ve ülkeyi yönetenlere sesleniyoruz. Artık yeter diyoruz. Tekrar tekrar aynı filmi izlemek ve aynı acılarla karşı karşıya kalmak istemiyoruz.

Biz ne istiyoruz?

Biz, Konfüçyüs'ün 'Likayata' önem veren devletinin

Sokretes'in, Eflatunun adaletli devletinin

Farabi'nin Faziletli devletinin

İbn-i Haldun'un Akıllı devletinin

Machiavelli'nin 'Güçlü' devletinin

Montesguieu'nun 'kuvvetler ayrılığını benimsemiş devletinin

Ve Türk milletinin darbelerle darp edildiği, milli iradenin hakim kılındığı ve hüküm sürdüğü bir Türkiye istiyoruz.

Biz barışta rencber, savaşta asker olan bir Türk milleti de istemiyoruz. Bu çileli ve töreli milletin bunu istemek en doğal hakkıdır diye düşünüyoruz.

Sözlerime son verirken bizleri kırmayarak davetimizi kabul eden çok kıymetli hocalarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sunuyor, panelimizin hayırlara vesile olmasını yüce Mevladan niyaz ediyorum."
DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ SELAHATTİN ŞENLİLER: “PARTİMİZİ DÜŞÜNMEDİK. DEVLETİMİİZ VE MİLLETİMİZİ DÜŞÜNDÜK.”
KARABULUT'TAN, '25 MART MUHSİN YAZICIOĞLU VE ŞEHİTLERİ ANMA HAFTASI' AÇIKLAMASI
REFERANDUM YOLUNDA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NİN 4 KIRMIZI ÇİZGİSİ
'MİLLETİMİZİN İRADESİNDEN YANA TAVIR ALDIK'
GÜRHAN, 'SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE 'EVET' DİYORUZ
EN YENİ VİDEOLAR
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI 25 / 3 / 2017
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİFOX TV DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE ÇALAR SAAT PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HABER TÜRK TV DE CANLI YAYINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ PARTİMİZİN REFERANDUM DA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLADI.
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ 01 03 2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.