BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
'TERÖRLE MÜCADELE DE KONSEPT DOĞRUDUR'
Genel Merkez binamızda haftalık basın toplantısında konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Destici, anayasa değişikliği sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için siyasi parti temsilcilerinin sağduyulu davranması gerektiğini söyledi.

2016 yılının haftalık (son) basın toplantısını düzenleyen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici sözlerine; "Üzüldüğümüz bir konu şu ki; Rahmetli şehit liderimizde bunu sık sık dile getiriyordu. “Şehit vermekten çok, şehit vermeye alıştırılmamız..” şeklinde konuşarak başladı.

TV'LER, ŞEHİTLERİMİZE ÇOK DUYARSIZ!
Tüm Türkiye'nin, özellikle son yapılan saldırılardan sonra verilen şehitlerden dolayı herkesin yüreğinin yanıp dağlandığını televizyonların ise bu acılara çok uzak tavır sergilediklerinin altını çizen Destici; TV'lerin hiçbirinin yaptıkları yayınları süresince değişikliğe gitmediğini duyarsız kaldıklarını söyledi.

Destici; " Bu gerçekten çok üzüntü ve acı verici. Şehitlerimiz, bu vatan için, bu millet için ve inandığımız değerler için şehit oldular. Onlar sadece ailelerinin şehitleri değil, hepimizin şehididir. Acı elbette önce ailelerindir. Hepimizin evine, yüreğine o ateşin düşmesi ve o acının ortak acımız olması gerekiyor ki millet olmanın gereği bu olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra bu hassasiyeti beklediğimizi ve bütün medyanın bu hassasiyet üzerine yayın politikası yapması gerektiğini bir kere daha vurguluyorum."dedi. 

TERÖRLE MÜCADELE DE KONSEPT DOĞRUDUR
Hem içeride hem dışarıda hain terör örgütlerine karşı topyekün mücadele eden güvenlik güçlerimizin, devletin yapmış olduğu bu mücadelesini Büyük Birlik Partisinin desteklediğini arzu ettiği mücadele konseptinin bu olduğunu dile getiren Destici;
"Bizim arzu ettiğimiz, görmek istediğimiz mücadele konsepti buydu. Başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı bir başarı elde edilmek isteniyorsa, bunlar bitirilmek isteniyorsa, bunların kökü kazınmak isteniyorsa ancak bu tüm unsurlarına karşı bütün güvenlik güçlerimizin, devletin koordineli bir şekilde ortak ve topyekün mücadelesiyle mümkün olur diyorduk. Şuanda biz bunu görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı, Hükümet, TSK ve bütün güvenlik güçlerimiz şuanda belirlenmiş ortak bir konseptle, ortak ve koordineli bir çalışmayla şuanda içeride ve dışarıda terör örgütlerine karşı gerçekten topyekün bir mücadele veriliyor. Bu mücadelenin konsepti doğrudur. Bu mücadelenin şekli doğru, bu şekilde sonuç alınacağına inanıyoruz. Yeter ki bu mücadele sonuna kadar devam ettirilsin. PKK ve DEAŞ'a karşı sonuç alınacağını, Türkiye'nin hedeflerine ulaşılacağına ve Türkiye’nin hedeflerine ulaşacağına inanıyoruz." diye konuştu.

SİNCAR'IN 'İKİNCİ KANDİL OLMASINA MÜSAADE EDİLMEMELİDİR'
'Terörün bitirilmesine yönelik olarak', devlet ve hükumet yetkililerine, Türk milletine yapılması gerekenleri söylemekle Büyük Birlik Partisinin mükellef olduğunu ifade eden Destici şunları söyledi: "Bunlardan birincisi PKK’ya yönelik. Irak’ın kuzeyinde asla ve kat’a Sincar da ikinci bir kandil oluşmasına müsaade edilmemelidir. İkinci bir kandil oluşmasına müsaade edilmemesinin ötesinde Kandil imha edilmeli ve yok edilmelidir. Orada kandil durduğu sürece, Sincar’da yeni bir Kandil inşası olduğu sürece içeride de PKK bitmez. Suriye’nin kuzeyinde PYD varlığını devam ettirdiği sürece sınırımızın hudur güvenliğini sağlayamayız. PYD PKK’nın uzantısı olduğu için yine içeride PKK bizim başımızın belası olmaya devam eder. Canlarımızı yakmaya, ülkemizi vatanımızı, milletimizi parçalamak için hain, kahpe, kalleş eylemlerine devam eder."

Suriye'nin kuzeyinde PKK/PYD'ye karşı da Fırat Kalkanı benzeri bir operasyonun icra edilmesi gerektiğinin altını çizen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; "Afrinden başlayarak, Kamışlıya kadar Ayn-el Arabı da içine alacak bir Coğrafya içerisinde PYD’nin tüm varlığı orada silinmelidir, söküp atılmalıdır."diye kaydetti.

YENİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ..
Genel Merkezde "Muhsin Yazıcıoğlu Toplantı Salonu"nda ülke gündemini ilgilendiren konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici; "Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden bir tanesi Meclis’te şu anda Anayasa Komisyonunda görüşülmekte olan Yeni Anayasa Değişikliği Paketi.." olduğunu hatırlatarak;
"İçeriğinden çok bunun üslubu üzerinde ve mecliste sürdürülen çalışmalar üzerinde birkaç cümle söylemek istiyorum. Oradaki görüntüler bizleri ve halkımızı rencide emektedir. Bugünlerde halkımızın birliğe, kardeşliğe ihtiyacı vardır. Bütün bu görüşmelerin Anayasal zemin üzerinde demokratik bir zemin üzerinde ve demokratik bir tavırla sürdürülmesi gerekir. Herkesin kullandığı üsluptan, dile kadar azami derece dikkat göstermesi ve Türkiye’nin birliğini, devletin varlığını her şeyin üzerine koyarak hareket etmesi gerektiğini ifade etmek istiyoruz." diye konuştu. 

Anayasa Komisyonu'nda maddelerle ilgili yapılan müzakerelerde CHP Grup Başkan Vekili  Özgür Özel’in sözlerinin "anlaşılabilir, makul görülebilir, kabul edilebilir olmaktan çok uzak durduğunu.." anlatan Destici; bu dilin, bu üslubun hiç kimseye faydasının olmadığını; herkesin düşüncesini, fikrini, kabulünü, itirazını hür bir şekilde söyleyebileceğini ancak, Milleti ayrıştıracak, çatıştıracak bir üsluptan ve dilden herkesin uzak durması gerektiğini kaydetti.

NETİCEDE SON KARAR MİLLETE AİT..
Yeni Anayasa ile ilgili neticede son kararın millet tarafından verileceğini dile getiren Destici; "Dolayısıyla hakem millettir. Önce seçilmişler karar verecektir. Eğer milletin önüne gelirse de en sonra kararı millet verecektir. Milletin kararına da milli iradeye de Demokrasiye inanan herkesin milletin kararına saygı göstermek gibi bir mecburiyeti vardır." dedi.

BBP OLARAK BAZI KONULARI İLETTİK..
Büyük Birlik Partisinin Yeni Anayasa paketinin meclise getirilmeden önce  bazı tekliflerinin olduğunu bunu da basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaştığını hatırlatan Destici; "Bunlardan bir tanesi kuvvetler ayrılığının tam olarak tesis edilmesi. İkincisi yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığıdır. Şuanda meclise sunulan teklifle ilgili önemli bir kesimin çekinceleri vardır. Bu çekince ve kaygıların ortadan giderilmesi lazım. Yasama bağımsız olmadığı sürece bu kaygılar artarak devam edecektir. 

Biz önceden de ifade etmiştik:  'Cumhurbaşkanı adayı gösterme yüzde 5’i alan parti aday gösterebilir..' diyor. Son seçime baktığımız zaman 4 parti dışında imkanın olmadığını görüyoruz. 100 Bin imza ile bir kişi Cumhurbaşkanı adayı gösterilebilir diyor. 100 bin imzayı toplamak şuanda çok güç. Çünkü insanlar fişlenmekten korkuyor. Bu imzanın yanına en son seçimde en az 100 bin oy almış siyasi parti de aday gösterebilir denilirse bu da demokrasimiz adına önemli bir kazanç olur diye düşünüyoruz." diye konuştu. 

Cumhurbaşkanlığı yardımcılığıyla ilgili olarak ta Cumhurbaşkanının bir ya da birden fazla yardımcı atayabileceğinin söz konusunu olduğunu ifade eden Destici; konunun asla muğlak bırakılamayacağını bir yardımcıyla sınırlandırılması gerektiğini düşündüklerini bildirdi.

DÜALİZME KARŞIYIZ..
Yeni Anayasa tartışmalarında Büyük Birlik Partisinin en dikkat çekici ayrıntılardan biri olarak gördüğü diğer bir konunun ise; Cumhurbaşkanı seçimleriyle meclis seçimlerinin bir arada yapılması olduğuna değinen Destici; böyle bir durumun farklı sesleri keseceğini, bununda bir demokrasinin ayıbı olacağını söyledi.

Her iki seçimin birlikte yapılması halinde bunun Türkiye'yi süratle düalizme götüreceğine dikkat çeken Destici şöyle dedi:

 "Farklı sesleri keser. Şu gerçeği kabul edelim ki, farklı etnik kökenlerden gelen insanlarımızın olduğu, farklı mezhebi anlayışların olduğu, özellikle farklı ideolojilerin ve siyasi görüşlerin olduğu bir ülkedeyiz. Bu kesimlere biz demokrasimiz içerisinde, Anayasal sistemimiz içerisinde söz hakkı ya da temsil hakkı vermezsek bunlar ileride Türkiye ye farklı problemler olarak dönebilir. Bunu ortadan kaldırmak için şuan geç değildir. Bu teklif Anayasa komisyonunda görüşülmektedir. Zaman vardır. Kamuoyunda şu görüş var. Sadece iki parti liderinin, iki hukukçusundan başka hiç kimsenin bilmediği bir teklif Anayasa komisyonunda görüşülmekte. Bu önemli kesimler tarafından doğru bulunmamaktadır."

BBP, İLKESEL OLARAK 'BAŞKANLIK SİSTEMİ'NE KARŞI DEĞİLDİR
Büyük Birlik Partisinin ilkesel olarak 'Başkanlık Sistemi'ne karşı olmadığını (BBP'nin 'Başkanlık' konusunu Türk siyasi gündemine ilk taşıyan partilerden birisi olduğunu), içeriğinin önemine işaret eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; "..hatta meclisteki anayasa görüşmeleri ülkemiz adına olumlu sürece dönüşebilir. Anamuhalefet partisi yapıcı muhalefet anlayışı ile istediği doğrultuda değişiklik teklif etmeli. İktidar partisi de Anamuhalefet partisi ve meclis dışındaki muhalefet, STK'lar, hukukçular ve toplumun değişik kesimlerinden gelen öneri ve uyarıları dikkate almalıdır. Yani bu anayasa değişikliğini geniş katılımlı, birlik ve beraberlik içerisinde demokratik olgunlukla hep birlikte yapabiliriz, henüz herşey bitmiş ve vakit te geç değil" dedi.

DİN VE VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜNE DİKKAT!
Büyük Birlik Partisinin önceliklerden bir tanesinin de 'Anayasanın 24'üncü maddesi ile teminat altına alınan herkesin din ve vicdan kanaat özgürlüğüne sahip olduğu' maddesi bulunduğunu ifade eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; bu manada da Türkiye'de yıllarca farklı inançlı kesimlerinin zulüm derecesine varan uygulamalarla karşı karşıya kaldığını anlattı.

Destici;
"Bunlardan birisi başörtüsü zulmü idi. 28 Şubat sürecinde yaşananları hepimiz biliyoruz. Birçok başörtülü bayanların neler yaşadığını biliyoruz. Bu anayasal bir güvenceye alınmamıştır. Bu bir fırsattır ve halkın tamamının bu konuda ortak kabulde varken, bu inanç hürriyetinin yüzde yüz anayasal güvence altına alınması gerekir. Biz bunun teklif edilmesini istiyoruz.

Anayasa taslağı üzerinde komisyonda yapılan müzakerelerde bazı revizeler olacağını bunun da ilk işaretini 'Yedek Milletvekililiği' maddesinin geri çekilmesi ile görüldüğünü ifade eden Destici; "Belki önümüzdeki günlerde başka maddelerde geri çekilebilir. Yeni maddeler eklenebilir. 
Biz bu süreci takip ediyoruz. "dedi.

PAZAR KOŞULLARI İÇİN EN AZ BİN 800 TL 
Asgari ücret konusunda işçi kuruluşlarının ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartları düşünerek makul, hatta fedakârlık yaparak az bir teklifte bulunduklarını da söyleyen Destici;
"İşçilerimiz bin 600 lira istiyor, yani açlık sınırının bin 432 lira olduğu bir ülkede bin 600 lira istiyor.  Bu, hiç ikiletmeden gerçekleştirilmesi lazım. Çünkü  Şu an pazar koşullarımıza baktığımızda en az bin 800 Türk Lirası olması gerekir." diye konuştu. 
 
Türkiye'de gelir dağılımı konusunda büyük uçurumlar olduğunu bunun da kamuoyu tarafından izlendiğini kaydederek örneklendiren Destici şu görüşlere yer verdi; "Sonradan görmeler çocuğuna 30 milyonluk yalı veriyorsa, 23 kilo altın takıyorsa, alnının teriyle çalışanlara da her halde bin 600 lira çok değildir. 

Bütün bunlar da bu milletin gözü önünde yaşanmaktadır. Bir taraf bolluk, lüks, sefa ve israf içerisinde hayatını sürdürürken diğer tarafta da işçi kardeşlerimize bunu çok görmek lazım.  

Ali Ağaoğlu gibi sonradan görmeler çocuğuna 30 milyonluk yalı alıyorsa işçiye de bin 600 lira verilmelidir. Devlet bunu verdirmelidir. Burada desteğe ihtiyacı olan işverenlerimize de, sanayicilerimizi de unutmamalıdır. Onlara da gerekli desteği vermelidir. Orada da toptancı bir anlayışa girmemelidir. Bu şekilde sonradan görme, müsrif olan ya da gerçekten kendine bizim kültürümüzden uzak olanlara destek vermemelidir. Desteği bu ülke için, bu memleket ve insanı için kazanan ve harcayan kişilere verilmelidir. "

"EMEKLİYE PROMOSYON" KONUSU..
Uzun bir süredir kamuoyonun önünde tartışılan ve bir türlü halledilemeyen konulardan birisinin de "Emekliye promosyon" olduğunu ve bunun da adeta yılan hikayesine dönüştüğünü savunan Destici; 

"Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Emekli ile memur maaşını aynı bankadan alıyor. Çalışana promosyon emekliye yok. Niye olmuyor anlamış değiliz. Yıllardır emeklilerimiz bu haktan, mahrum bırakılıyor bunu anlamıyoruz. Bir de neden çalışana fazla promosyon da emekliye az promosyon. Bunu da anlamıyoruz. Çalışan ne kadar promosyon alıyorsa emekçiye de aynı promosyon verilmelidir. Bu emeklinin hakkıdır."

İKTİDAR PARTİSİ TAŞERONA SÖZÜNÜ TUTMALIDIR
İktidarın yapılan son iki seçim çalışmalarında taşeron çalışanlara "kadro sözü" verdiği ve onları umutlu bir bekleyişe sevk ettiğini hatırlatan Destici, "Bu kardeşlerimize yıllardır kadro sözü verildi ama yerine getirilmedi. Hem 7 Haziran hem de 1 Kasım seçimleri öncesi iktidar partisi Genel Başkanı ve Başbakanı düzeyinde bu sözleri verdi. Ama seçimin üzerinden bir buçuk yıl geçti ama hala taşeron kardeşlerimize kadro verilmedi. Verilen sözün yerine getirilmesi ve modern köleliğin ortadan kaldırılmasını istiyoruz. " dedi.

ASKERLERİMİZİN RABBİM YAR VE YARDIMCISI OLSUN.

Basın toplantısı sonunda bir kez daha TSK'nın şu anda sınırımız içinde ve dışında PYD ve DEAŞ'e karşı mücadele verdiğinin altını çizen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici;
"Askerlerimizin rabbim yar ve yardımcısı olsun." diye konuştu.

BİZ TÜRK'ÜZ, MÜSLÜMANIZ..
Yılbaşı kutlamaları ile ilgili olarak ta Destici;
"Biz Türk’üz ve Müslümanız. Bizim örfümüz ve adetimiz neyi gerektiriyorsa, İslam inancımız neyi öğütlüyorsa bizim sınırımız odur. Bu sınırın dışına çıkılmamasını milletimize vatandaşımıza tavsiye ediyoruz. Burası bir Hristiyan memleketi değil. Biz Hristiyanların yılbaşını karşıladığı gibi elbette karşılayamayız. Karşılamamalıyız. Doğrusu budur. "dedi.

31 ARALIK MEKKE'NİN FETHİ, LİDERİMİZİN DOĞUM GÜNÜ
Yıl sonu 31Aralık itibarıyla Mekke'nin fethi ve aynı güne denk gelen Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğum günü olduğunu hatırlatan Destici;
"Kendi inancımıza, kültürümüze, değerlerimize sahip çıkmalıyız. Yeni nesillerimizede bunu aşılamalıyız. 31 Aralık Mekkenin fethidir. Biz o gün Mekkenin Fethini kutlayacağız. Şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın doğum günüdür. "diye kaydetti.

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “DEVLETİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”
'MİLLETİN KARARI BİZİM İÇİN EN DEĞERLİ OLANIDIR'
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “HOLLANDA KİM Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KAFA TUTUYOR?”
EN YENİ VİDEOLAR
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI 25 / 3 / 2017
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİFOX TV DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE ÇALAR SAAT PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HABER TÜRK TV DE CANLI YAYINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ PARTİMİZİN REFERANDUM DA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLADI.
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ 01 03 2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.