BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “50 BİN KİŞİLİK MİLİTAN GRUBU YETİŞTİRİLİYOR”
Genel Başkanımız Mustafa Destici,50 bin kişilik militan grubunun yetiştirildiğini söyledi.

HAFTALIK BASIN TOPLANTISINDA GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU.

Konuşmasına; 4 Ocak 2017 tarihinde şehit edilen Ruhi Kılıçkıran'a 'rahmet niyazıyla' başlayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; "49 yıl önce Ankara site yurdun da ülkücü hareket ilk şehidini vermişti. Benimde mezun olduğum Ankara İlahiyat Fakültesi öğrencisi Ruhi Kılıçkıran hunharca şehit edilmişti. Kendisini rahmetle anıyorum. Mekanı cennet ruhu şad olsun. Tüm Ülkücü şehitlerimizi ve vatan, devlet, bayrak ve millet için şehit olan askerlerimizi ve polislerimizi rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. "dedi.

ALÇAK SALDIRILAR..

Türkiye'nin son bir ay içerisinde üç büyük  kahpe saldırı ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Destici;

"İstanbul-Beşiktaş, Kayseri ve en son İstanbul- Ortaköy de yılbaşı gecesi bir gece kulübünde yapılan silahlı terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. İnşallah ülkemiz bir daha böyle kahpe ve hain saldırılarla karşı karşıya kalmaz. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri bu saldırının arkasındaki terör örgütlerini lanetliyorum ve şiddetle kınıyorum. Bu saldırıyı gerçekleştiren hain ve onun arkasındaki uzantıları, ona yardım ve yataklık edenler kısa sürede ortaya çıkartılır ve hak ettiği cezayı alır. Daha da önemlisi bu ve benzer saldırılardan daha büyük dersler çıkartılarak inşallah ülkemiz bir daha böyle kanlı ve kahpe saldırılarla karşı karşıya kalmaz. " diye konuştu.

HATA VE ZAFİYET VAR..

Olağanüstü halin ilan edildiği bir dönemde maruz kalınan terör saldırılarında 'hata ve zafiyet' aranması gerektiğine işaret eden Destici; 

"Bir ay içerisinde 3 tane büyük saldırı yapılabiliyor ve önlenemiyorsa burada bir hata ve zafiyetin olduğu çok açıktır. 

Ve, zafiyetin oluşmasında hatası olan, kusuru olan, sorumluluk makamında bulunanlarında sorumluluğunun gereğini yapması gerekir. 

Üç saldırı sonrası anlaşılan o ki; zafiyet olduğu ortada. Ama bu hatalardan ve zafiyetlerden dolayı bir kişi görevinden alınmış yada bir kişi istifa etmiş değil. 

Sorumluluk makamında bulunanlar sorumluluklarını yapmaktan kaçınırlarsa bu bir alışkanlık haline dönüşürse Allah muhafaza etsin bu ve buna benzer saldırılarla karşı karşıya kalabiliriz."

ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK EYLEM YAPIYOR

 31 Aralık gecesi İstanbul-Ortaköy'de bir eğlence merkezine yapılan saldırının manidar düşünceleri beraberinde getirdiğini anlatan Destici;

"Yılbaşı gecesi, eğlence merkezine gerçekleştirilen saldırı.. Türkiye deki herkes yılbaşı gecesi bir şeylerin olabileceğini konuşuyor. Herkes böyle bir şey bekliyordu. Ama nasıl oluyor da sorumluluk sahipleri bir önlem alamıyorlar. Elini kolunu salla sallaya geliyor içeridekileri öldürüyor, elbiselerini değiştiriyor ve çıkıp gidiyor. Şuanda da bütün güvenlik güçlerimiz onu bulmak için çaba sarf ediyor. Neden önceden bu tedbirler alınmıyor. Gerçekten akıl alacak gibi değil."diye konuştu.

OHAL'E RAĞMEN ENGELLENEMİYOR!

Düzenlediği basın toplantısında Olağanüstü Hal'in tekrar uzatıldığını hatırlatan Destici; tüm Türkiye'yi üzen bu son üç olayın Türkiye de OHAL varken olduğuna vurgu yaparak; "OHAL’in olmadığı dönemlerde olan saldırılar OHAL’in olduğu dönemde yapılıyor. Bunlar OHAL’a rağmen engellenemiyor. Bu tür terör saldırıları önlenemeyecekse, ülkemiz bu terör saldırılarıyla her gün karşı karşıya kalacak, onlarca insanını kaybedecek, yüzlerce askerini polisini şehit verecekse o zaman OHAL’in uzatmanın ne anlamı var?, OHAL kim ve kimin için uzatılıyor. OHAL milletin kafasında demokrasi kılıcı gibi durmaya devam ediyor." dedi.

 "PKK BÜYÜK BİR HAZIRLIK İÇERİSİNDE" 

Terör örgütü PKK'nın Güneydoğuda eylem yapmıyor gözüktüğünü aslında öyle olmadığını 'Sinmiş gibi, kabuğuna çekilmiş gibi gözüktüğünü' ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici; konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Ya da devlet yetkilileri bize ‘Terörü bastırdıklarını, durdurduklarını, PKK’yı eylem yapamaz hale getirdiklerini  söylüyorlar. Ben işin aslının öyle olmadığını düşünüyorum. Bunun PKK’nın bir taktiği olduğunu düşünüyorum. PKK’nın büyük bir hazırlık içerisinde olduğunu biliyorum. PKK bu hazırlığı Suriye’nin Kuzeyinde yapıyor. Afrin de, Kamışlı da yapıyor. Haseki de yapıyor. Ayn-el Arap’da yapıyor. 

Kandil'deki üst düzey PKK elebaşılarının her birinin bir kantona gönderilerek, 50 bin kişilik bir militan grubu yetiştirme hazırlığı içinde oldukları söyleniyor. Şuanda bunların elinde geçmişte olmayan silahlara sahip oldukları söyleniyor. 

DEVLET SEYİRCİ KALMAMALI

Bu silahlarında kendilerine Amerika olmak üzere, Batılı güçler tarafından verildiği bilgisi bize geliyor. Devletimizin buna seyirci kalmaması lazım. Bu süreci seyretmemesi lazım. Mutlaka müdahale etmesi lazım. 

Ordularımızın, Kolordularımızın birisinin Afrin'e, birisinin Ayn el Araba, birisinin Kamışlı' ya, birisinin Hasseki'ye, diğer birisinin Sincar'a harekat düzenleyerek bu oluşuma asla müsaade etmemesi lazım. Bu hazırlığa müdahale edilmezse Allah korusun bahar ayından itibaren devletimiz ve milletimiz çok hain PKK eylemleriyle karşı karşıya kalabilir. 

Suriye'nin kuzeyinde PKK, PYD, YPG müdahale edilmezse yarın çok geç olabilir. Kalıcı hale gelmekle yetinmezler. Gözleri bizim ülkemizdedir. Gözlerini diktikleri yer Güneydoğu Anadolu Bölgemizdir. Kalıcı hale geldikten sonra yapacaklar ilk iş Türkiye'yi karıştırmak ve Türkiye’yi bölme çabaları ve terör eylemleri olacaktır. Bunu da arkasındaki batılıların desteği ile yapacaklardır."

DİNDAR KESİMLER HEDEF GÖSTERİLDİ

İstanbul-Ortaköy'de ki menfur saldırı ve katliamdan sonra 'bazı kesimlerin, bilinçli bir şekilde dindar kesimleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı hedef gösterdiğini' anlatan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici; "Birileri Mekke’nin fethini kutlayanları hedef göstermiştir. Bu büyük bir yanlıştır. Büyük bir densizliktir. Diyanet İşleri Başkanlığı kendi vatandaşını, İslam inancına sahip insanları uyarmayacak ta, ne yapacak? Diyanet işlerinin vazifesi bu zaten.. Eğer bunları işlemezse vazifesini yapmamış olur. Diyanet işleri Başkanlığının Cuma hutbesinde her hangi bir şekilde 'terörü övücü' diye bir kelimesi mi vardır? Yoktur. 

Ya da Mekke'nin fethini kutlayanlar da, kutlamalarda böyle bir teröre ve şiddete yönlendirici eylemler ya da söylemler mi yapılmıştır.  Hayır yapılmamıştır. Ne söylenmiştir: 'Sen Müslümansın. Kendi inancına göre yaşa. Yeni yıla da kendi inancına göre gir' denmiştir. Bu da denilecektir. Bu da suç değildir. Diyanet işleri başkanlığı bir yanlış yapmamıştır. Mekke'nin fethini kutlayanlar bir yanlış yapmamışlardır. Yılbaşı gecesi biz kendi inancımıza ve kültürümüze göre değerlendiririz, yeni yılı böyle karşılamamızı söyleyenler yanlış yapmamışlardır doğru olanı yapmışlardır. Burası İslam ülkesidir. İslam inancının gereği neyse bu da millete o söylenecektir. 

Ülkemizde özellikle belli medya kuruluşları aracılığıyla bir ahlaki yıkımla karşı karşıyayız. Türk İslam kültürünün yerine Televole kültürü ikame etmeye çalışanlar bugün daha büyük medya kuruluşlarına güçlere sahip hale gelmişlerdir. Halkımızı bu kültür ile yetiştirmeye çalışmaktadırlar. 

İslam inancından Türk İslam Kültüründen uzaklaştırıp tamamen bir televole magazin kültürüyle, gayri ahlaki bir kültürle yetiştirme gayreti vardır. Bunlarda başarılı olmaktadırlar. Halkımızı ve gençliğimizin bir kesimi bu kültürün peşinden gitmektedir. Sabahtan akşama bu proğramlar seyredilmektedir. Buna ses çıkartmayanlar İslam ve Türk İslam Kültürü adına bir şeyler söylendiği zaman rahatsız olmaktadırlar. Biz bunu iyi niyetli olarak görmüyoruz."   

HERKES İNANDIĞI GİBİ YAŞASIN

Büyük Birlik Partisinin herkesin inandığı gibi yaşamasından taraf olduğunu dile getiren Destici; BBP'nin Türkiye'de fikir ve ifade özgürlüğünün en iyi şekilde tesis edilmesi gerektiğini savunduğunu ve bunun mücadelesini verdiğini belirtti.

Ülkenin temel hak ve hürriyetlerde büyük bir kısıtlamayla karşı karşıya bulunduğuna dikkat çeken Destici; buna son verilmesi gerektiğini, insanların inandığı gibi yaşayıp, düşündüklerini  ifade etmelerinin sağlanmasını istedi.

Teröre ve şiddete başvurmadığı sürece, terörü ve şiddeti övmediği sürece, teröre ve şiddete sevk etmediği sürece insanlar düşündüklerini ifade edebileceğini kaydeden Destici; Türkiye'nin bunları demokratikleşerek aşabileceğini, şeffaflaşarak aşabileceğini söyledi.

Destici daha sonra şunları belirtti:

"Temel hak ve özgürlüklerin önündeki engelleri kaldırarak aşabiliriz. OHAL’i uzatarak terör bitirilemez, toplum arasına nifak sokarak sona erdirilmez. Birlik ve beraberlikte sağlanmaz. Huzur ve güven ortamı oluşmaz. Huzur ve güven ortamı insanların bir birine güvendiği, sevdiği saydığı toplumlarda olur. Bizim bunu süratle sağlamamız gerekiyor.

TÜRKİYE'DE ADALETSİZLİK ZİRVE YAPTI 

Ülkenin her alanda büyük adaletsizliklerle karşı karşıya bulunduğunu söyleyen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; "Adaletsizlik her alanda zirve yapmış vaziyette. Köprü geçişlerine yüzde 48 zam geldi. Bu zammı köprüden geçende ödeyecek geçmeyen de ödeyecek. Böyle bir adaletsizlik olabilir mi? 

İnsanlar neden geçmedikleri köprünün parasını ödesin? 

Ülkeyi yönetenler burada da çuvallamış ve tıkanmış vaziyetteler. Şimdi yap, işlet devret yapanların kar garantisi var. Eskiden bu böyle değildi. Ülkemiz ve insanımız sömürülüyor. Köprüler, yollar vasıtasıyla sömürülüyoruz. Bu resmen soygundur. Biz buna karşı çıkıyoruz. Faiz, borçlanmayla da sömürülüyoruz. Tünel yapıyoruz, ama araba yapmıyoruz. Havaalanı yapıyoruz ama uçak yapmıyoruz. Hızlı tren yolu yapıyoruz ama hızlı tren yapmıyoruz. Teknolojiyi geliştirmemiz lazım. Ülkemizin süratle bu tür yatırımlardan çıkması lazım.  Batılılar önce aleti bulmuşlar sonra alt yapısını hazırlamışlar. Milleti devleti borçlandırmaktan vazgeçin. Üretim ekonomisine geçin. Tüketim ekonomisinden  vazgeçin. 

EMEKLİLER DAHA ZOR DURUMDA

Emeklinin bu ay aldığı maaş güya zamlandı. Emeklimiz geçen ay aldığı maaşı bu ay alamadı. Bu ay geçen aydan daha düşük maaş aldı. Sebebi ise, SGK ve ilaç giderleri. SGK ve muayene ücretlerine yüzde 20 ila 60 arası zam gelmiş. İnsafsızlık ve vicdansızlık bu. Sizin hiç mi vicdanınız yok. Yüzde 3 maaşına zam vereceksiniz, muayene ücretine yüzde 60 zam yapacaksın. Sizin hiç mi Allah’tan korkunuz yok. Buna karşı çıkmamak, buna isyan etmemek mümkün mü gerçekten vicdan sahibi olan buna tahammül edemez. 

HASTA ADAM SÖZLERİ..

Avrupa da hasta adam sözleri telaffuz ediliyor. Biz bunu doğru bulmuyoruz ama adamlar konuşuyor. Neden? Çünkü senin 600 milyar dolar iç ve dış borcun var. Osmanlıyı ne yıktı? Borç yıktı. Bizi elbette birlik ve beraberlik sayesinde hiçbir güç yıkamaz ama bu borç bizi sarsar. Bu borçlanmadan çıkması lazım. Ayağını yorgana göre uzatması lazım. Üretmesi ve tasarruf etmesi lazım. İyi yönetilmiyoruz. Çalışmamız ve üretmemiz lazım. Birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım."

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “DEVLETİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”
'MİLLETİN KARARI BİZİM İÇİN EN DEĞERLİ OLANIDIR'
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “HOLLANDA KİM Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KAFA TUTUYOR?”
EN YENİ VİDEOLAR
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI 25 / 3 / 2017
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİFOX TV DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE ÇALAR SAAT PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HABER TÜRK TV DE CANLI YAYINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ PARTİMİZİN REFERANDUM DA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLADI.
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ 01 03 2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.