BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “BBP GENEL BAŞKANI DEVLETİN VE MİLLETİN ZARAR GÖRECEĞİ BİR BİLGİYİ ASLA PAYLAŞMAZ.”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Büyük Birlik Partisi’nin Genel Başkanı devletinin ve milletinin zarar göreceği bir bilgiyi asla paylaşmaz.” dedi.

“ÜLKEMİZ ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR”
  Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Toplantısı öncesi basın toplantısı düzenleyen Mustafa Destici, ülkenin çok zor günlerden geçtiğini ifade etti.

“TERÖR HADİSELERİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Yeni İstiklal Mücadelesi vermenin eşiğindeyiz.’ Çünkü Türkiye’nin her tarafı içeriden ve dışarıdan küresel emperyalist güçlerin kuşatması altında. Fiili olarak terör hadiseleriyle karşı karşıyayız. Askerimiz, polisimiz şehit oluyor. Sivil vatandaşlarımız can veriyor. Son bir ay içerisinde devletimiz, milletimiz, ülkemiz ve ülke insanımız bu hain, kahpe alçak terör saldırılarıyla karşı karşıya kaldı. Bu saldırıları gerçekleştiren terör örgütlerini ve arkasındaki güçleri lanetliyorum. Bu saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Sivil vatandaşlarımızın ailelerine de başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

“BU MİLLETİN KAHRAMANI BİTMEZ”
“Bu Milletin kahramanı bitmez.” diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu Millet Beşikten mezara kadar tüm insanlarıyla, genciyle, yaşlısıyla her dönemde kahramanlık timsali vermiş ve ihtiyaç olduğu her dönemde kahramanlar çıkartmış kahraman millettir. Milletimizin şanlı tarihi kahramanlık mücadeleleriyle doludur. Vatanı, milleti ve devleti için canını çekinmeden veren kahramanlarla doludur. Bu kahramanlardan en sonuncusu da İzmir’deki hain ve kahpe saldırının önüne büyük bir abide gibi duran kahraman şehidimiz Fethi Sekin olmuştur. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Geride kalan ailesinin, yakınlarının, polis camiasının, Emniyet camiasının başı sağ olsun. Rabbim bir daha böyle saldırılarla devletimizi karşı karşıya bırakmasın.”

“AÇIK VE NET”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye için şuanda en büyük tehlike hain ve katil PKK terör örgütü ve onların uzantıları olduğunu çok açık ve net bir şekilde görmekteyiz. Bu üstü kapatılacak bir gerçek değildir. Bu çok açık ve net sadece bakanın göreceği bir gerçektir.” şeklinde konuştu.

“GEREKLİ ÖNLEMLERİN VE TEDBİRLERİN ALINMASINI İSTEDİK”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, 
“Hafta içi yaptığımız basın toplantısında hain, katil PKK terör örgütünün özellikle şuanda Suriye’nin ve Irak’ın Kuzeyinde büyük bir hazırlık yaptığını 50 bine varan askeri silahlı terörist grubunun güç oluşturduğunu, bunların şuanda eğitim aldıklarını ve o bölgede işleri bittikten sonra hedeflerinin açık ve net bir şekilde Türkiye olduğunu ifade ettim ve dile getirdim. Bu bilgileri sadece kamuoyu ile paylaşmadım. Bu bilgileri devletimizin yetkilileriyle paylaşarak gerekli önlemlerin ve tedbirlerin alınmasını da istedik. Çünkü biz Büyük Birlik Partisiyiz. Bu açıklamamız bazı çevreleri rahatsız etti. Hemen bize belli sorular yönelttiler. 

Birincisi: 'Destici, zaten istihbaratın elinde olan ve gizlilikle sürdürülen operasyonlar için açıklamadığı bir bilgiyi paylaşarak operasyonları tehlikeye attı.' Hâlbuki baktığımız zaman bu bilgi benim tarafımdan paylaşılmış ilk bilgi değil ki. Gazeteler, dergiler, köşe yazarları, Yabancı gazete ve dergiler benden öncede bunları paylaşmış ve haber yapmışlar. En son gazetelerde Afrin'de PKK’lıların, PYD’lilerin Amerika tarafından eğitildiği, özel polis gücü oluşturduğu şuana kadar ellerinde olmayan güçlü silahlarla donatıldıkları konusunda haberler yapıldı. Aslında bu gizli saklı bir şey değil. Biz açık olan, dönem dönem kamuoyunda paylaşılan ve açıklanan bu bilgileri derledik, toparladık ve kamuoyuyla paylaştık.”

“DUYARLI BİR KESİMİN YANINDA, DUYARSIZ BİR KESİM VAR” 
Mustafa Destici, “Şimdi bana diyorlar ki bu bilgileri nereden aldın? Dağlıca baskını olduğunda şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'na o baskının bilgisini kim vermişse bana da o vatanseverler verdi çünkü burası Büyük Birlik Partisi. Çünkü Büyük Birlik Partisi’nin devlet ve Millet konusunda, ülke birliği ve bütünlüğü konusunda, orada kahramanca mücadele eden askerimiz ve polisimiz konusunda ne kadar duyarlı olduğunu vatan evlatları iyi biliyor. Onun için bu bilgiler bizimle paylaşılıyor. Bizde bu bilgileri kamuoyu ve devletin ilgili birimleriyle paylaşarak önlemler alınmasını, ülkemizi, devletimizi, milletimizi bir zafiyete uğramaması ve yılanın başının da orada bulunduğu yerde ezilmesi için gerekli tedbirlerin alınması için devletimizin yetkili mercileriyle ve kamuoyuyla paylaşıyoruz ki kamuoyunda hassasiyet oluşsun. Binlerce şehit veriyoruz ama bir duyarsızlık var. Duyarlı bir kesimin yanında duyarsız bir kesim var.” dedi.

“TÜRK İSLÂM MİLLİYETÇİLERİ VE ÜLKÜCÜLERİN PARTİSİYİZ”

PKK’nın Suriye ve Irak’ın Kuzeyinde büyük bir hazırlık içerisinde olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu konuya duyarsız olan kesimler var. Türk Milletinin her bir ferdinin bu konuda duyarlı olması gerekir. Biz milletimizin bu konuya uğraş vermesi için duyarlı olması için mücadele veriyoruz, vereceğiz. Çünkü bu devletin varlığı meselesidir. Çünkü bu ülkenin ve milletin birliği meselesidir. Çünkü bu ülkenin bütünlüğü meselesidir. Biz ülkenin güvenlik meselesi dedik. Ülkenin beka meselesi dedik. Bilgi bize Kahramanca bölgede savaşan Mehmetçiklerimizden, polislerimizden, korucularımızdan, teşkilatlarımızdan, Suriye ve Irak’taki Türkiye sevdalısı olan Türkmen kardeşlerimizden geliyor. O bölgeler ile ilgili özel çalışmalar yapan strateji merkezleri var. Fikir ve düşünce adamları var. Onlarla oturup konuşuyoruz, bilgiler alıyoruz. Bütün bu bilgileri birleştirip ondan sonra kamuoyu ile paylaşıyoruz. Büyük Birlik Partisi’nin Genel Başkanı asla doğru olmayan bir bilgiyi paylaşmaz.  Büyük Birlik Partisi’nin Genel Başkanı devletinin ve milletinin zarar göreceği bir bilgiyi asla paylaşmaz. Devletin ve milletin lehine olan bilgileri paylaşır ve paylaşmaya devam edeceğiz. Daha fazla bilgilerimiz var. Ama bu bilgilerin paylaşılması gerektiği kadarıyla kamuoyuyla, onun üzerindekileri de devletin yetkilileriyle paylaşırız. Açık ve net olarak şunu söyleyeceğim. Bu konuda hiç kimse öküz altında buzağı aramasın. Bize de bu konu üzerinden çamur atmasın. Ya da bir takım çevrelere çamur attırmaya kalkmasınlar. Çünkü bu çamur bizim üzerimizde tutmaz. Büyük Birlik Partisi bu ülke için gerektiğinde canını veren, tabutluklardan gelmiş, zindanlardan gelmiş her türlü bedeli ödemiş ve ödemeyi göze almış Türk İslam Ülkücülerinin, Türk İslam Milliyetçilerinin partisidir.  Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hain ve katil PKK terör örgütünün içeride ve dışarıda bu hainliklerine ve kahpe saldırılarına karşı kahramanca mücadele eden askerlerimizin, Mehmetçiklerimizin, devletimizin, milletimizin ve hükümetimizin yanında durduk ve durmaya devam edeceğiz. Çünkü bu ülke hepimizin. Her bir ferdimizin devletimizin, hükümetimizin ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin yanında durması lazım. Ama uyarılarımızı da yapacağız.”

“BUNU GÖRMEMEK GAFLETİN EN BÜYÜĞܔ
Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kandildeki üst düzey yöneticilerin oradaki sözde kantonlara gönderilerek orada PKK, PYD, YPG bunların hepsi aynı. Bunu sadece ben değil devletimizin her bir kademesinde görev yapanlarda söylüyor. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan da söyledi. PYD’nin elinde ne kadar silahlı terörist varsa onlar PKK demektir. Amerika, Batı ayırıyor diye biz PYD ile PKK’yı ayrı göremeyiz. Onların içeride kullanıldığını da biz görüyoruz. Amerika daha önce çekiç güç adı altında PKK’yı yıllarca besledi. O bölgede korudu ve büyüttü. Bugün de ‘Centcom’ ismiyle yapıyor. Irak ve Suriye de 80 bin Amerikan askeri var. Centcom bayrağı altında. Bunları hemen yanında PKK, PYD ve YPG’yi görürsünüz. PKK’yı kendilerine birinci yardımcı güç almış vaziyetteler. Bunları besleyip, büyütüyorlar. Bunları eğitiyorlar. Bunları silahlandırıyorlar. Suriye ve Irak’ın kuzeyinde işleri bittikten sonra hedefleri Türkiye olacak. Bunu görmemek gafletin en büyüğü. Biz bunu göstermeye çalışıyor ve tedbir alınmasını istiyoruz. Orada yok edilmesini bekliyoruz. Eğer orada yok edilmezse yarın ülkemiz Allah korusun bu hainlerin kahpe terör saldırılarıyla Türkiyemizi bölme, parçalama, milletin arasına nifak sokma olaylarıyla karşı karşıya kalabilir.”

“TÜRK, KÜRT SAVAŞI”
Destici, “ Dikkat çektiğimiz bir konuda Türkiye içindeki terör eylemleriydi. Sadece Güneydoğu Anadolu bölgesinde değil, ülkemizin pek çok noktasında gizli hazırlık içerisindeler. Ülkemiz de bir Türk Kürt savaşı çıkartmak için, karıştırmak için, bir kaosa sürüklemek için Emperyalist Küresel Güçlerin desteği ve şemsiyesi altında bu hazırlıkları yapıyorlar. Bunlarında bilinmesi ve tedbirlerin alınması gerekiyor.
33 yıldır Türkiye PKK ile mücadele ediyor. Öyle dönemler yaşadık ki, bir genelkurmay eski başkanı televizyona çıktı şu cümleyi söyledi: “PKK eylem yapmadı ya da eylemlerini azalttığı zaman biz sandık ki PKK bitti. Hâlbuki öyle olmadığını daha sonra yeni saldırılarla karşı karşıya kalınca öğrendik” dedi. Ama bedeli Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Tük Milleti ödedi. PKK ilk çıktığında üç, beş çapulcu denilmeyip kafası ezilseydi bugün bizim PKK diye bir derdimiz yoktu. Hala o anlayışı sürdürmenin terörle mücadeleye bir faydası yok. Karşımızdaki gücü bileceğiz. O güce göre devletimizi hazırlayacağız. Türkiye’nin PYD, PKK’yı yedi düvel de desteklese yok etme gücü vardır ve inşallah da yok edecektir.” dedi.

“KİMSENİN SÖZÜNE İNANILMAMALI”
Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle tamamladı: 
“Sayın Başbakan dün Irak Başbakanı ile birlikte ortak yapılan basın açıklamasında Türk askerinin Başika'dan çekileceği gibi bir mesaj verildi. Eğer bu doğruysa bu kabul edilemez. Daha Önce Sayın Cumhurbaşkanının, Başbakanın ve devlet yetkililerinin ağzından Başika' da ki askeri varlığımızın çekilmeyeceği hususunda sözler söylendi. Bu sözler doğruydu. PKK o bölgede var olduğu sürece, PYD o bölgede var olduğu sürece oradaki Türkmen kardeşlerimiz baskı ve şiddet görürken Başika'da ki askeri varlığımızın çekilmesi kabul edilemez. Tam tersine, Kerkük başta olmak üzere o bölgelere yeni askeri birlikler gönderme zorunluluğumuz vardır. Biz hain ve katil PKK’nın Sincar da yapılanmasının önüne İbadi'nin ya da Barzani’nin geçeceğini mi umut ediyoruz? Kendi güvenliğimizi onlara mı emanet edeceğiz? İbadi'nin Irak’ın sınırları içerisinde teröre ve terörist unsurlara müsaade etmeyeceğiz sözünü biz gerçek gibi mi algılayacağız. Kandil nerede? Mahmur nerede? Şuanda Kerkük’te, Musul da, Sincar da
PKK ve PYD’liler yok mu? Bu zamana kadar bunlara müsaade etmiş bir kişinin garantisine mi güveneceğiz. Güvenemeyiz. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Türkiye şuanda o bölgede kimsenin sözüne güvenemez ya da güvenmemeli. Bu zaman kadara söz verenler sözlerini yerine getirmemiştir. Iraktan başlayarak, Afrin'e kadar bin kilometrelik sınırın şuanda 800 kilometresini PKK kontrol ediyor. PYD bizim 800 kilometre komşumuz olmuş vaziyette. Arada sadece Afrin kalmış. Buna Türkiye’nin sessiz kalması kabul edilemez. Türkiye buna Allah’ın izniyle müsaade etmeyecek.” 

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “DEVLETİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”
'MİLLETİN KARARI BİZİM İÇİN EN DEĞERLİ OLANIDIR'
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “HOLLANDA KİM Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KAFA TUTUYOR?”
EN YENİ VİDEOLAR
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI 25 / 3 / 2017
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİFOX TV DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE ÇALAR SAAT PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HABER TÜRK TV DE CANLI YAYINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ PARTİMİZİN REFERANDUM DA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLADI.
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ 01 03 2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.