GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
BBP OLARAK, 'İKTİDARLA MUHALEFET BİR ARAYA GELİP ANAYASA TASLAĞI HAZIRLAMALARINI İSTEDİK'
BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDUĞU AMASYA'DA GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLANDIRAN GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ,BBP'NİN 'TÜRKİYE İÇİN DEMOKRATİK BİR ANAYASAYA İHTİYACI OLDUĞUNU HER KULVARDA DİLLENDİRDİĞİNİ BELİRTTİ VE, 'İKTİDARLA MUHALEFET BİR ARAYA GELİP DEMOKRATİK SİVİL BİR ANAYASA TASLAĞINI PEKALA YAPABİLİR' DEMİŞTİK-DİYORUZ' DEDİ.


Beraberinde bulunan Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Aslan, BBP Amasya İl Başkanı Hasan Arslan ve partililerle birlikte Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir'i de makamında ziyaret eden Genel Başkanımız burada, bir gazetecinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin referandum için "evet" oyu vereceği açıklamasıyla ilgili sorduğu soruya, "Devlet beyin açıklamaları tabi kendi düşünceleridir. Biz onların fikirlerine, düşüncelerine saygılıyız. Zaten şu an mecliste görüşülmekte olan Anayasa teklifi de Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin birlikte hazırlamış olduğu bir teklif. Öyle bir açıklama yapması normal, gayet doğal olarak buluyorum. Kendi düşünceleri ve fikirlerine de saygılıyız" dedi.

Destici, anayasa değişikliği teklifine ilişkin, "Mecliste görüşülmesi tamamlanan anayasa teklifiyle alakalı bir karar vermiş değiliz," dedi.

"BBP KURULDUĞU GÜNDEN BU YANA DARBE ANAYASASI DEĞİŞSİN DEDİ"
Büyük Birlik Partisinin  kurulduğu günden itibaren, Türkiye'nin darbe anayasasından kurtulmasını arzu ettiğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye, demokratik ve sivil bir anayasaya kavuşsun istedik. Kuvvetler ayrılığı ilkesinin tam olarak yerleştiği, denge ve denetim sisteminin tam olarak oturduğu, üniter yapımızın muhafaza edildiği, kişi hak ve hürriyetlerinin korunduğu bir anayasa yapılmasını biz hep arzu ettik. Ama maalesef Türkiye darbe anayasasıyla yönetilmeye devam ediyor, sivil ve demokratik bir anayasaya kavuşmadı." diye konuştu.

Türkiye'nin 15 Temmuz'da hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını hatırlatan Destici, şunları söyledi: 

"Daha sonra bir Yenikapı ruhu oluştu ve meydana geldi. Bu birliktelikle beraber bütün siyasi partilerin, bölücüler hariç, çalışmasıyla Türkiye sivil ve demokratik bir anayasaya kavuşabilirdi. Ama böyle olmadı, ve Mecliste MHP ve AK Parti'nin hazırlamış olduğu anayasa teklifi görüşüldü onaylandı. Biz de bu manada  başından itibaren AK Parti ve MHP'ye gerekli önerilerimizi yaptık. Tabi söz Mecliste idi, Meclisteki çalışmalar tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanının önüne gidecek ve daha sonra referandum kararı verilecek."

HENÜZ BİR KARAR ALMADIK

Referandum kararı verildikten sonra BBP'nin kurullarıyla beraber bir karar vereceğini anlatan Destici, "Mecliste görüşülen anayasa teklifiyle alakalı bir karar vermiş değiliz. Referandum tarihi belli olup, metin son halini aldığında biz bir karar vereceğiz. Henüz vakit geçmiş değil, bence iktidar ve muhalefet bir araya gelsin, demokratik ve sivil bir anayasa taslağı hazırlansın. Yüzde 70 ve 80'in desteğiyle yapılacak anayasa kalıcı olur. Ancak yüzde 50 ve 51'in desteğiyle yapılan anayasa birtakım çevrelerce hep değiştirilmek istenecektir. Türkiye referanduma giderse, olağanüstü hal şartlarında değil de olağanüstü halin olmadığı şartlarda gitmesinin daha doğru olacağını düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ 'ŞEHİT CENAZESİNDE'...
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ'DEN 'KUTLU DOĞUM HAFTASI' MESAJI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “EVET, ZAFERİNE KİMSE GÖLGE DÜŞÜRMEMELİDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ACIMIZ BÜYÜK”
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.