GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “EVET, DİYENE DE, HAYIR DİYENE DE SAYGI DUYULMASI GEREKİR.”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Evet ya da Hayır diyen her kesime saygı duyulması gerekildiğini söyledi.

Genel Merkez binamızda haftalık basın toplantısında konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Evet diyene de, Hayır diyene de saygı duyulması gerektiğini söylüyorum. Her şeyden önce Evetcileri, Hayırcıları kamplaştırmamak gerekir. Bu demokratik bir yarıştır. Herkesin görüşüne, fikrine, düşüncesine saygı duymak lazım. Evet diyenler Türkiye’yi daha iyi bir yere geleceğine inandıkları için Evet diyorlar. Hayır diyenlerde daha demokratik bir Türkiye için Hayır dediklerine inanıyorlar. Her iki kesiminde görüşlerine saygı duymak lazım. Bunlar demokratik bir tercihtir.” dedi.

Referandumun demokratik ve bayram havasın da yaşanması gerektiğini ifade eden Genel Başkanımız, “Gerilimlerden, kamplaşmalardan, ayrışmalardan herkesin uzak durması lazım. Vatandaşlarımız Hayır ya da Evet dedikleri için suçlanmaması gerekir. Birileri Türkiye’yi karıştırmak istiyorsa, Türkiye’yi Suriye gibi bir kaos ortamına sürüklemek istiyorsa onların ekmeğine yağ sürülmüş olur. Evetçi ya da Hayırcı diye toplumu ikiye bölmek, kamplaştırmak, ülkemize ve milletimize zarar verir. Çıkan karara da herkesin saygı duyması gerekir. Her ne kadar oraya giden yollar tam da demokratik olmasa neticede sandık milletimizin önüne gelecektir. En nihai kararı da milletimiz sandıkta verecektir. Milletin kararının da herkesin başının üstünde yerinin olması gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.  

Bu referandumdan Evet de Hayır da çıksa   “Türkiye’nin bu yıl içinde olmasa bile önümüzdeki yıl içerisinde bir seçim yaşayacağına inanıyorum.” diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye güçlü bir ihtimalle de Sonbaharda bir seçim yaşayabilir. Yerel seçimlerin 2019 yılına bırakılmasını anlayabilmiş değiliz. Daha önce Ak Parti ve MHP 2013 yılında yerel seçimleri erkene almak için bir Anayasa teklifinde uzlaştılar. Her iki partinin sayısının yetmesine rağmen bu teklif geçmedi. 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerin 2018 Sonbaharına alınması gerekir.” şeklinde konuştu.

Referandum ile ilgili de görüşlerini açıklayan  Mustafa Destici, “ Biz Büyük Birlik Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana hep şunu söyledik. Biz bu sitemin alternatifiyiz. Bu darbe Anayasasıyla oluşturulan bu anti demokratik sistemin alternatifiyiz dedik. Bu sistemin değişmesi, Türkiye’nin yeni demokratik sivil bir Anayasa’ya kavuşması için mücadele ettik. Ülkemizi yöneten iktidarlar, mecliste temsil edilen siyasi partiler maalesef bu konuda ciddi ve samimi adımlar atmadılar. Kendi ve parti çıkarlarının millet ve ülke çıkarlarının önüne koydular. Darbe Anayasasıyla Türkiye bu günlere geldi.” ifadelerini kullandı. 

“Büyük Birlik Partisi olarak şunu dedik” diyerek konuşmasını sürdüren Genel Başkanımız şunları söyledi: “Kuvvetler ayrılığının tam olarak sağlandığı, seçim kanunun demokratikleşmesi, siyasi partiler kanunun demokratikleşmesi, barajın kaldırılması, hazine yardımının adil dağıtılması, propaganda imkânının eşit verilmesi, Milletvekillerini parti liderleri belirlemeyecek, ön seçimle tabandan onay alıp gelecek dedik. Türkiye Cumhuriyetinin üniter yapısının korunmasının bizim için vazgeçilmez olduğunu, Türk kimliğinin korunmasını, Türkçemizin de korunmasını da vazgeçilmez olduğunu söyledik. Bunlar dikkate alınmadı. Üniter yapımızın, Türk kimliğinin ve Türkçemizin korunduğunu görüyoruz.”

Mustafa Destici, “Ama özellikle kuvvet ayrılığı denge ve denetim noktasına baktığımız zaman bunun korunmadığını ve iki partinin uzlaştığı paketi herkes biliyor. Nasıl uzlaşıldı, karanlıkta kim kime göz kırptı, Hangi pazarlıklar yapıldı biz bunları bilmiyoruz. Bilmediğimiz bir konu da yorum yapmamız doğru olmaz. Bu konularda pazarlıklar varsa kamuoyunun başta o partilerin tabanları olmak üzere tüm Türkiye kamuoyunun da bilme hakkı vardır diye düşünüyoruz. Yoksa da bunun net bir şekilde açıklanması ve ifade edilmesi gerekiyor.” dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Büyük Birlik Partisi olarak iç görüşmelerimizi yapıyoruz. Biz şuraya önem veren, istişareye önem veren siyasi hareketiz. İç istişareler tamamlandıktan sonra çıkan fikrimizi paylaşacağız. Aceleci davranacak bir durumumuz yok. Tabanımız bu konuda sabırlı olmalı. Tabanımız istişareden çıkacak kararı sabırla beklemeli. İnşallah en doğru kararı vereceğiz.  Meclis dışında siyasi partiyiz. Bütün uyarılarımızı iyi bir niyetle yaptık. Maalesef önümüze çıkan metnin son haline baktığımızda elbette ki bu uyarılarımızın dikkate alınmadığını görmekteyiz. Herkes birlik ve beraberlikten bahsediyor. Birlik ve beraber olmamız gerekir ki bütün bu olumsuzlukları yenelim. O zaman vakit geçmiş değil. Türkiye tüm iyi niyetli kesimlerin bir araya gelmesiyle, yapıcı katkı sağlamasıyla birlikte sadece 18 maddelik bir teklif değil de tam demokratik sivil bir Anayasaya Türkiye’ye hep birlikte kazandırabiliriz. Biz bu çağrımızı dünde yaptık bugünde yaptık. Türkiye bu anti demokratik darbe anayasasından kurtulana kadar da yapmaya devam edeceğiz.”  

“Astana görüşmeleri hepimizi heyecanlandırdı.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Suriye için bir barışa kalıcı ateşkese, Suriye’nin toprak bütünlüğüne, demokratik bir Suriye için çözüm olabilir mi diye ümidimiz oldu. Ama baktığımızda çok düşük diyebileceğimiz seviyede katılım oldu. Dışişleri Bakanları seviyesinde bile katılım olmadı. Sonuç bildirgesin de Rusya, Türkiye ve İran’ın ortak hareket edeceği ile ilgili ateşkes konusunda bir takım açıklamalar olsa da kalıcı nihai bir çözüm için, Suriye’nin toprak bütünlüğü için, Suriye’deki savaşı tamamen sona erdirecek bir adım atılamadı. Bu görüşmelerin kadük kaldığını görmekteyiz. Büyük Türk Milleti ve Büyük Birlik Partisi olarak, barışın sağlanmasını, Suriye’nin toprak bütünlüğünün muhafaza edilmesini ve orada demokratik bir Suriye’nin kurulmasını arzu ediyoruz.” dedi.

Türkmenlerin halinin içler acısı olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Suriye’de ve Irak’ta yeteri kadar sahip ve destek çıkılmıyor. Kendilerini koruyacak bir silahlı güçleri, bir askeri birlikleri olmadığı gibi, kültürel ve sosyal haklar konusunda da, eğitim hakları konusunda da en az haklara sahip olan grup maalesef Türkmenler. Bugün Suriye’dePYD’nin kontrol ettiği Kürtlerin en az iki, üç katı bir Türkmen varlığından bahsede biliriz. Sırf Türkiye’den ayırmak için Türkmen, Türkmence demişler. Bütün Türk Dünyasından kopartmak için sanki Türkiye Türkleri farklı da, Suriye’deki, Iraktaki Türkmenler farklı. Aslında hepimizin ortak adı Türk. Hepimizin ortak kullandığı dilde Türkçedir.” şeklinde konuştu.

ABD’de Başkanı Donald John Trump şuan ki uygulamalarıyla kimseyi yanıltmadığını vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Daha önce ne söylemişse onları bir bir yapmaya başladı. Türkiye, İslam Coğrafyası özellikle Filistin için baktığımızda hiçte hayırlı işler, ya da faydalı işler yapmayacağın işaretlerini verdi. 
Trump’un seçildiği günden bu yana İsrail’in şımarıklığının ne kadar arttığını, Trampla birlikte ne kadar azdığını çok açık ve net olarak görmekteyiz. Trump da İsrail’e açık çek verdi. İlk görüştüğü Başbakan İsrail Başbakanı oldu. İsrail’in her zaman yanında ve arkasında olacağını açık ve net bir şekilde ifade ettikten sonra İsrail de Filistin topraklarıyla ile ilgili hem Gazze hem de diğer Filistin topraklarına karşı başlatılacak bir işgal girişiminin yada saldırının artık Filistinliler el kaldırıp, aman dileyene kadar devam edeceği şekilde çok azgın bir açıklama yapma gücünü buldular. Trump’un terör örgütleri ile mücadele edilecek sözüne baktığımızda orada tüm küresel terör örgütlerinden değil de sadece İslami terör vurgusu yapması da İslam Dinine, İslam Dünyasına nasıl baktığını, İslam karşıtı duruşu olduğunu açık ve net bir şekilde ortaya koydu. İnşallah bu açıklamalar kalıcı olmaz. Trump ile birlikte ABD politikaları bu yönde gelişmeye devam ederse, İslam Coğrafyası Allah (cc) korusun bugünküden daha fazla kan, gözyaşı ve işgalle karşı karşıya kalabilir. Bütün Müslümanları terörist gören anlayışla, İslam Ülkelerinden gelecek kişileri ABD’ye sokmayacağım. 7 ülkeye ABD’ye giriş yasağı koyması, İslam Dünyasının önümüzdeki günlerde daha sıkıntılı süreçlerle karşı karşıya kalabileceği sinyalini veriyor. Trump’ın gelişi dünya ekonomisinde etkiledi. En büyük olumsuz etkilenmeyi de Türkiye ekonomisinin aldığını ve Türk lirasının dolar karısında dünya da en çok değer kaybeden para birimi olduğunu da görüyoruz. Trump’ın başkan seçilmesi Türkiye ve İslam Dünyası için olumlu değil, olumsuz olan sonuçlarla ya da adımlarla başladı. İnşallah bu süreç böyle devam etmez.”

Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 23 ilimizi ilgilendiren hayati bir adımı attık önemli kararlar aldık.”
Açıklamasını değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Sayın Başbakan iki gündür destek programları açıklıyor. Programların içeriğine baktığımız zaman bunların ekonomimiz açısından kalıcı olması yada gerçekten derde deva olması asla mümkün değil. Bu açıklanan programlar olsa olsa ancak oda sadece belli bölgeler için pansuman olabilir. Bu ve benzeri programlar defalarca açıklandı. Netice ortada. Programlar açıklanınca ne Güneydoğu Anadolu ne de Doğu Anadolu bölgelerini kalkındırabilirsiniz. Ne oradaki işsizliğini sona erdirebilirisiniz. Nede Türkiye ekonomisine kalıcı ve güçlü katkılar sağlayabilirsiniz. Daha kapsayıcı, geniş, kuşatıcı, belli bölgeler ile sınırlandırılmış değil, tüm Türkiye’yi kapsayan geniş programlar açıklanmak zorunda. Sadece açıklamak değil, bunlar neticelendirilmeli ve sonuçlandırılmadır. 1200 başvuru ve projeden bahsediliyor. Bunların yıllar içerisinde hangi aşamaya geldiğini takip edelim. Bunun yüzde 50’sinin başarılmadığını göreceksiniz. Ne kadar suiistimaller olduğunu göreceksiniz. Gerçekten yatırım yapan, üreten sanayicimizin iş adamımızın, tüccarımızın desteklenmesinin öncelik haline getirilmesini arzu ediyoruz.”

Mustafa Destici son olarak, “Çalışan kesimlerimize verilen sözler var. Aynı iktidarın hükümetlerinin taşeron işçilere verdiği kadro sözü Ne oldu? Milyonlarca işçi taşeron işçi kadro bekliyor. Seneler geçti hala Taşeron işçilerimize verilen sözler tutulabilmiş değil. Emeklilerimize verilen sözlerin yerine getirilmesi ve mağduriyetlerinin ortadan kaldırılması gerekir.” 


DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ 'ŞEHİT CENAZESİNDE'...
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ'DEN 'KUTLU DOĞUM HAFTASI' MESAJI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “EVET, ZAFERİNE KİMSE GÖLGE DÜŞÜRMEMELİDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ACIMIZ BÜYÜK”
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.