GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
'İKTİDARIN VEYA HERHANGİ BİR PARTİNİN ALTERNATİFİ DEĞİL, ANTİDEMOKRATİK DARBE ANAYASASININ ÜRÜNÜ OLAN MEVCUT SİSTEMİN ALTERNATİFİYİZ'
Edirne'den Kars'a, Erzurum'a kadar Türkiye'nin her yerinden yoğun kış şartlarının yaşandığı bugünlerde ilinden, ilçesinden, beldesinden ve köyünden kalkarak Ankara'da yapılan 24.kuruluş yıldönümünde tek bir yürek oldular.


"Büyük Birlik Partisi, farklılıklarımıza rağmen barış içinde bir arada yaşama iradesinin kurumsallaşmış şeklidir" dediler.
BBP delegeleri partinin kuruluş yılı olan 1993'te Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve 99 kutlu arkadaşının yaptığı 'Program'ı  güncelleyerek oyladılar.
Büyük Birlik Partisinin 24. Kuruluş Yıldönümü'nde 'Proğram ve Tüzük Kurultayı' da gerçekleştirildi.
Milletin iradesinin, milletin muktedir iktidarının tam anlamıyla tecelli etmesini isteyen coşku dolu Büyük Birlik partililer ilk gün ki heyecanlarıyla tek bir ağız oldu ve " İktidarın veya herhangi bir siyasi partinin alternatifi değil, antidemokratik darbe anayasasının ürünü olan mevcut sistemin alternatifiyiz"dediler.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve Divan'ın teşekkülünden sonra 'Saygı Duruşu' ve 'İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden  Kurultay'da, 'Proğram ve Tüzük Komisyonları Oluşturuldu'

"Yürü Yürü Kaldığın Yerden/Bayrağı Bayrağı Aldığın Yerden"  ve 'Dik Dur Eğilme Alperenler Seninle'  slogan ve coşkulu alkışları arasında salona giren Genel Başkanımız Mustafa Destici 'delegelerle' tokalaştı, 'Protokolu' selamladı.

Gündeme ilişkin konuşmasına yapmak ve  oylamaya sunulacak yeni programın muhtevası ile ilgili açıklamalar da bulunmak için kürsüye gelen genel başkanımız Mustafa Destici, BBP'nin bu sistemin alternatifi olduğunu vurguladı ve;"İktidarın veya herhangi bir siyasi partinin alternatifi değil, antidemokratik darbe anayasasının ürünü olan mevcut sistemin alternatifiyiz; çünkü bu sistem demokrasiyi katletti. Milleti ezdi.." dedi.

"HER TÜRLÜ MİLİTARİST KALKIŞMAYA KARŞIYIZ"
Partimizin 24. kuruluş yılı dolayısıyla bir otelde yapılan Program ve Tüzük Kurultayı'nın açılışında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız; BBP'nin her türlü militarist kalkışmaya, darbeye, antidemokratik yıkıcı düzen ve uygulamaya karşı olduğunu ifade ederek, bunları saf dışı bırakacak bir sistemin kurulması gerektiğini söyledi.

Program ve tüzük metnini yenilenirken, 1992'de BBP'nin yayınladığı Milli Mutabakat Çağrısı'na bağlı kalındığını hatırlatan  Destici, şöyle devam etti: 
"Biz Anayasanın değişmesinden yanayız. Sistemin adının ne olduğunu da önemsemiyoruz. Biz bu sistemin alternatifiyiz. Milli Mutabakat Çağrısı'nda bunu belirtmiştik. İktidarın veya herhangi bir siyasi partinin alternatifi değil antidemokratik darbe anayasasının ürünü olan mevcut sistemin alternatifiyiz çünkü bu sistem demokrasiyi katletti, milleti ezdi. Bu sistemde vurgunculuk, yolsuzluk, gayri ahlakilik tavan yaptı. Suç sistemde mi yoksa sistemi yönetenlerde mi? Hepsi bu suça ortaktır. Dolayısıyla bu sistemin değişmesi gerekir. Daha demokratik, hukuku üsteleyen bir sistemin gelmesini hep arzu ettik. Milletin iradesinin, milletin muktedir iktidarının tam anlamıyla tecelli etmesini istedik."

"SEÇİME GİRECEK 9 PARTİDEN BİRİYİZ"
Türkiye'de sivil bir anayasanın oluşması için BBP'nin mücadele verdiğini vurgulayan genel başkanımız Mustafa Destici, milli iradeye müdahalenin antidemokratik olduğuna işaret ederek, "28 Şubat'ta namlusunu milletine çevirmiş tanka selam durmadıysak, 15 Temmuz darbe girişiminde de özel harekat polislerimizi haince bombalayan, sivil vatandaşların üzerine kurşun yağdıran katil darbecilerin karşısına dikildik. Kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, dün darbelerin karşısındaydık, bugün de karşısındayız ve yarın da karşısında olacağız." ifadelerini kullandı.

Destici, Yüksek Seçim Kurulunun açıklamasına göre seçime girecek partilerden birinin BBP olduğuna da değinerek, "Önceden seçimlere 25-30 siyasi parti katılıyordu. Bugün 9 parti seçimlere katılabilecek. Allah'a hamdolsun bu partilerden biri de biziz." değerlendirmesini yaptı.

Destici'nin konuşmasını eşi Şükriye Destici, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu ile ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu da izledi.

Proğram ve Tüzükteki değişiklikler okunmasından sonra yapılan oylamayla kabul edildi.

Kurultaya; BBP'nin  büyük kurultay delegelerinin yanı sıra CHP Gurup  Başkan Vekili Levent Gök, Saadet Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez ve Genel İdare Kurulu Üyesi Süleyman Tekbaş, BBP eski milletvekilleri Ökkeş Şendiller, Esat Bütün, Recep Kırış  sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ve davetliler de katıldı.

Büyük Birlik Partimizin 24. Kuruluş Yıldönümü'nde 'Proğram ve Tüzük Kurultayı'; öğleden sonra yapılan diğer konuşmalarla ve  'Özgün Sanatçı(mız) Hasan Sağındık'ın mini konseri ile devam etti.

Program; Hasan Sağındık'a 'Plaket' veren Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin 'Teşekkür' konuşmasıyla sona erdi.

Fotograflar: 


DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ 'ŞEHİT CENAZESİNDE'...
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ'DEN 'KUTLU DOĞUM HAFTASI' MESAJI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “EVET, ZAFERİNE KİMSE GÖLGE DÜŞÜRMEMELİDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ACIMIZ BÜYÜK”
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.