BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İlke - Vizyon - Misyon    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
'BU SÜRECİN KARDEŞÇE GEÇMESİNİ İSTİYORUZ'
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, anayasa değişikliğine ilişkin, "Şu anda Sayın Cumhurbaşkanı'nın önünde. Cumhurbaşkanı da muhtemeldir ki bugün, yarın imzalayacak. Bu sürecin kardeşçe geçmesini istiyoruz." dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici,  Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney köyünde partimizin il yönetim kurulu üyesi Süleyman Çağlar'ın dedesi Hacı İbrahim Çağlar'ın cenaze törenine katıldı.

Törenin ardından Destici, ABD'deki seçim sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 1983'ten beri darbe anayasasıyla yönetildiğini belirten Genel Başkanımız, "BBP bugüne kadar bu darbe anayasasından kurtulması gerektiğini anlattı. Ama maalesef kurtulmadı. Türkiye'yi o günden bugüne yönetenlerin hepsinin vebali var. Çünkü bu millet sivil, demokratik bir anayasayı hak ediyor. Tabii bunun içerisinde Siyasi Partiler Yasası'nın, Seçim Kanunu'nun demokratikleştirilmesi, yargı bağımsızlığının tam olarak sağlanması, kuvvetler ayrılığının tam olarak yerleştirilmesi... Biz bu sürecin başlangıcında zaten bunları söyledik." diye konuştu.

"EVET DİYENE DE  HAYIR DİYENE DE SAYGI DUYMAK LAZIM"
"Keşke o süreç devam ettirilebilseydi de bütün partiler bir araya gelip, ortak bir anayasa paketi üzerinde uzlaşılabilseydi." diyen Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Nihayetinde MHP ile AKP, 18 maddelik bir anayasa paketi üzerinde uzlaştı. Bunu Meclise getirdiler. Önce Anayasa Komisyonu'ndan, sonra da Meclis Genel Kurulundan geçti. Şu anda Sayın Cumhurbaşkanı'nın önünde. Cumhurbaşkanı da muhtemeldir ki bugün, yarın imzalayacak. Bu sürecin kardeşçe geçmesini istiyoruz. Bir kamplaşmaya, ayrışmaya vesile olmamasını istiyoruz. Yani milletimizin her bir ferdi, başta siyasi partiler, siyasi partilerin genel başkanları, yöneticileri olmak üzere hepimiz dahiliz buna. Evet diyene de hayır diyene de saygı duymak lazım. Demokratik bir ortamın oluşması lazım. Her fikri savunanların özgürce fikrini savunabileceği bir ortamın oluşması ve millet hangi kararı verirse herkesin bu karara uyması lazım."

Genel Başkanımız Mustafa Destici, BBP'nin henüz bu konuda bir karar açıklamadığını işaret ederek, "İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde çok da geç kalmadan biz de bu hususla ilgili kararımızı, istişarelerimizi tamamladıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Mustafa Destici, ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 İslam ülkesinin vatandaşlarına getirdiği vize yasağına ilişkin olarak ta, "Trump, kararından vazgeçmese İslam ülkelerinin devlet başkanları bir araya gelmeli ve gerekirse bütün İslam ülkeleri de Amerikan vatandaşlarını ülkelerine almayacaklarını ilan etmelilerdir." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşları ile ilgili aldığı kararın kabul edilemez olduğunu ifade eden Destici, şunları kaydetti: 
"Bazı kişilerin İslamın adını kullanarak, İslamında özüne aykırı olan bir takım terör suçlarını işlemeleri bütün Müslümanlara bu yaftayı vurma hakkı vermez. Bu Müslüman ülkelerde bu şekilde bir yafta vurmaya hakkı yoktur dolayısıyla bu söylem başlı başına bir nefret suçudur. Bu nefret suçunu işleyen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ı kınıyoruz. Bu kararından bir an önce vazgeçmesini istiyor ve bekliyoruz. Devletimizin, hükümetimizin ve bütün İslam ülkelerinin bu duruma büyük bir tepki göstermesini bekliyoruz. Bu kararda Trump, ısrarcı olursa İslam İş Biriliği Teşkilatı bir an önce toplanmalıdır. Trump kararından vazgeçmese İslam ülkelerinin devlet başkanları bir araya gelmeli ve gerekirse bütün İslam ülkeleri de Amerikan vatandaşlarını ülkelerine almayacaklarını ilan etmelilerdir. İslam ülkeleri bu kararlılıkta olmasa eğer bugün 7 ülkeye uygulanan bu karar ambargo yarın bir başka ülkeye de uygulanabilir."
DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “BAHÇELİ VE AKP TOP ÇEVİRİYORLAR. BİR TÜRLÜ GOLÜ ATAMIYORLAR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ TEK ADAM PARTİSİ DEĞİLDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “VATANDAŞIMIZ AVM’YE DEĞİL PAZARA BİLE GİDEMİYOR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “RUSYA’NIN YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMA TATMİNKÂR DEĞİLDİR.”
GENEL BAŞKANIMIZDAN TEŞKİLATLARA UYARI
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HAFTALIK BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU 08 02 2017
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'NİN TÜZÜK VE PROGRAM KURULTAYINDA YAPTIĞI KONUŞMA
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, BASIN TOPLANTISINDA GÜNDEMİ DEĞERLENİRDİ 25 01 2017
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE GAZETECİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, GENEL MERKEZ BİNASINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ. 18.01.2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.