BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ALLAH (CC) ÜLKEMİZİ FELAKETLERDEN VE AFETLERDEN KORUSUN
Genel Başkanımız Mustafa Destici, " Allah (cc) ülkemizi felaketlerden ve afetlerden korusun" dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türk Boyları Federasyonu Başkanı Hasan Koca ve Toplumcu Düşünce Derneği Başkanı Fethi Bolayır ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

 Genel Başkanımız Mustafa Destici burada yaptığı açıklamada, "Çanakkale de meydana gelen deprem sonrası yaralanana vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Deprem nedeniyle büyük korku ve panik içerisinde olan vatandaşlarımıza her türlü yardım ve destek verilmeli. Başta AFAD olmak üzere Kızılay’ımızın anında bölgeye intikal edip yardım etmesi bizleri sevindirmiştir. Vatandaşlarımız aç ve açık bırakılmamalı. En önemlisi psikolojik destektir. Bunun acilen sağlanması gerekir. Allah korusun ülkemiz bir daha bizleri korkutacak ve daha büyük yıkımlara ve kayıplara meydan verecek deprem ve afetlerle milletimiz ve ülkemiz karşı karşıya kalmasın." dedi

 Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ülkesi, milleti ve inandığı değerler için siyaset yapan siyasi bir hareketiz. Büyük Birlik Partisi, sadece siyasi parti değil, kendine özgün fikri, düşüncesi olan bir siyasi harekettir.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bizim önceliğimiz devletimiz, ülkemiz, milletimiz ve Türk Dünyasıdır. Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin sorununu biz dile getiriyoruz. Başka hiçbir siyasi parti dile getirmiyor. Irak Türkmenlerinin sıkıntılarını da biz dile getiriyoruz. Nerede bir mazlum vatandaşımız varsa Büyük Birlik Partisi oradadır.” Diye konuştu.

 “BBP olarak kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’nin şu anda yönetilmekte olduğu darbe anayasasından kurtulmasını hep arzu ettik.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye demokratik, sivil yeni bir anayasaya kavuşsun istedik. Kuvvetler ayrılığının tam olarak yerleştiği, denge denetim sisteminin oturduğu, üniter yapımızın muhafaza edildiği, kişi hak ve hürriyetlerinin önündeki engellerin kaldırıldığı, toplumsal hakların genişletildiği bir anayasa yapılmasını biz arzu ettik. Ama maalesef bugüne kadar Türkiye darbe anayasası ile yönetildi. Yönetilmeye devam ediyor. Türkiye 15 Temmuz’da çok hain, kahpe bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Bence Türkiye’nin buna ihtiyacı var, iktidarıyla muhalefeti bir araya gelsin demokratik sivil bir anayasa taslağı hazırlansın. Kuvvetler ayrılığının tam olarak olduğu, denge denetim sisteminin sağlandığı, herkesin kendisini içinde bulabileceği, herkesin hür düşüncesini ifade edebileceği bir anayasa taslağı hazırlansın. Türkiye sivil demokratik yeni bir anayasaya kavuşsun.”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Üniter yapının muhafaza edilmesi, Türk kimliğinin ve Türkçenin muhafaza edilmesi, Kuvvetler ayrılığı, Yasama yürütme ve yargının bağımsızlığı. Bunlar bizim için vazgeçilmez önemli maddelerdir.” Dedi.

 “18 Madde meclisten geçince çekincelerimizi de kamuoyu ile paylaştık.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Partili Cumhurbaşkanlığı, seçimlerin bir arada yapılmasını, yetkinin tek elde toplanması endişelerimizi kamuoyu ile paylaştık. En azından yasal düzenlemeler yapılması gerekir. Bunlar seçim kanunu demokratikleştirilebilir. Milletvekilliği dağılımı adil yapılabilir. Yargının bağımsızlığı teminat altına alınabilir. Kanun Hükmündeki Kararnameler ile ilgili iyileştirmeler yapılabilir. Bu 18 maddenin bazılarının yasal düzenlemeler ile toplum rahatlatılabilir.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye bu noktaya geldiyse bunda bugüne kadar Türkiye'yi yönetenlerin ve mecliste anamuhalefet görevi yapanlarında büyük sorumluluğu var.  28 Şubat, 27 Nisan e muhtırasını, mecliste 367 krizi olmasaydı Türkiye bu noktalara gelmeyecekti. Herkesin temsil oranında bir sorumluluğu var. Bunu görmek lazım." dedi.

Büyük Birlik Partisi olarak karar açıklamama sebeplerini de anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici,  “Bizim bu işte erken davranmamızın sebepleri var. Sayın Cumhurbaşkanı henüz bunu imzalamadı. Geri gönderecek dedikoduları bile var. Sağduyunun sesi olunması gerekir. Birleştirici, bütünleştirici bir gücün olması gerekir. İstişareye önem veren ve istişare ile kararlar alan partiyiz. İstişare sürecimiz devam ediyor. Gerekirse daha geniş katılımlı üyelerimizin de dahil olacağı yada tüm delegelerimizle bir istişare yapacağız."  

Türk Boyları Federasyonu Başkanı Hasan Koca ve Toplumcu Düşünce Derneği Başkanı Fethi Bolayır ise toplumun Evet-Hayır referandumunda Büyük Birlik Partisinin kararını merak ile beklediklerini, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin çalışmalarını yakından takdir ile takip ettiklerini söylediler.

Fotoğraflar : DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “DEVLETİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”
'MİLLETİN KARARI BİZİM İÇİN EN DEĞERLİ OLANIDIR'
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “HOLLANDA KİM Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KAFA TUTUYOR?”
EN YENİ VİDEOLAR
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI 25 / 3 / 2017
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİFOX TV DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE ÇALAR SAAT PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HABER TÜRK TV DE CANLI YAYINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ PARTİMİZİN REFERANDUM DA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLADI.
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ 01 03 2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.