BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “BİZİM YAPTIĞIMIZ ÇİZGİMİZE UYGUN OLARAK İSTİŞARE SÜREÇLERİNİ TAMAMLAMAKTIR.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bizim yaptığımız çizgimize uygun olarak istişare süreçlerini tamamlamaktır.” dedi.

Genel Merkez Binamızda haftalık basın toplantısında ülke ve dünya gündemine ilişkin açıklamalar yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici,  Genel Başkan olarak kendisinin de bir kararı ve tercihi olabileceğini ifade etti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Genel Başkan olarak benim de müstakbel referanduma dair bir kararım ve belirlediğim bir tercihim var. Lakin bu seçimim sadece beni bağlar. Çünkü Büyük Birlik Partisi alacağı kararları önceki süreçlerde olduğu gibi yine bugünde istişare ile alır." dedi.

“Lider sultasının olmadığı tek siyasi hareket Büyük Birlik Partisidir.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Eğer şu anda ben Mustafa Destici olarak şahsi kararımı açıklarsam meşveret sürecine zeval vermiş olurum. Bu sebepledir ki yetkili organlarımız istişare sürecini işletmeden ben dâhil hiç bir partilimiz kişisel kararını partimizin kurumsal kararı olarak deklare etmemeli ve açıklamamalıdır. Lütfen hepimiz istişare süreci bitene kadar sabırlı olalım. Ve bu sürecin başka spekülasyonlarla istismar edilip başka yerlere çekilmesine de asla müsaade etmeyelim. Bizim yaptığımız çizgimize uygun olarak istişare süreçlerini tamamlamaktır. Bundan öte bir şey yoktur.” Diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesini de değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Günün ilk saatlerinde Sayın Cumhurbaşkanı ABD’nin yeni Başkanı Trump ile telefon  görüşmesi var. Büyük Birlik Partisi olarak bu görüşmenin yapılmasından memnuniyet duyduk. Kamuoyuna açıklandığı kadarıyla bu görüşme içerisinde FETÖ, PYD, El_ Bab operasyonu, olası bir Rakka operasyonunu gündeme geldiği ifade edildi. Biz isterdik ki, Trump’un 7 Müslüman ülke vatandaşlarına Amerika Birleşik Devletlerine giriş yasağını da konuşulmasını, sorulması ve bunun yanlışlığının Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından bizzat ilk ağızdan Trump’a iletilmesini, bu kararın yanlışlığının ona bildirilmesini, bu yanlıştan dönmesi gerektiğini iletmesini de beklerdik.

Trump ilk görüşmeyi İsrail ile yaptı. İsrail’in bütün politikalarının arkasında olduğunu açıkladı. Bundan cesaret alan İsrail Gazze’ye hem havadan hem karadan bir saldırı başlattı. İsrail’den gelen açıklamalar bu saldırının büyüyeceği noktasında. ‘İsrailliler büyük bir savaşın eşiğindeyiz’ diyorlar. Bunu da kınamasını, önlenmesini ve durdurmasını beklerdik. Ortadoğu da yeni savaşlara imkan verilmemesini, buna artık tahammülün olmayacağını, İsrail’in bu tavrından vazgeçmesi gerektiğini söylemesini beklerdik.

Amerika Birleşik Devletleri hem Suriye’nin Kuzeyinde PYD’yi hem de Irak’ın Kuzeyinde PKK’yı CENTCOM şemsiyesi altında eğitiyor, kolluyor. Güçlü ve zırhlı silahlarla silahlandırıyor. Bu konuyu da gündeme getirip kabul edemeyeceğimizi ilk ağızdan dile getirmesini beklerdik. İnşallah bunlar söylenmiştir. Bunlar dile getirilmiştir. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hiçbir Türk vatandaşının kabul edebileceği şeyler değildir. Bu konuda devletimizin kararlı olması gerekiyor. Asla bu konuda taviz verilmemesi gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti için, ülkemiz ve milletimiz için en yakın en cari en büyük tehlike PKK ve PYD’dir. Onun için hem içerde, hem dışarıda, ya da Dünya’nın başka yerlerinde PKK’nın ve PYD’nin varlığına ve kendisine yeni alanlar açılmasına asla müsaade edilmemelidir.”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ABD başta olmak üzere, batıya ve diğer uluslararası güçlere Türkiye bunu büyük bir kararlılıkla söylemek bu kararın sonuna kadar arkasında olduğunu deklare etmekle mükelleftir. Tepkiler sadece sözde kalırsa, korkarız ki yarın Suriye’nin Kuzeyi de Irak’ın Kuzeyine dönüşür. Terörle mücadelenin aksamadan içeride ve dışarıda terörün tüm unsurlarına karşı topyekûn devam etmesi gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum.” Şeklinde konuştu.

“Ekonomi gerçekten vatandaşımızın canını ağır bir şekilde acıtıyor.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Vatandaşlarımız, ücretlilerimiz, esnafımız, emeklimiz ekonomideki bu sıkıntıyı, krizi etkili bir şekilde hissetmeye başladı. Devlette bunu hissediyor. Vatandaş da devlet gibi çarkını borçlanarak çeviriyor… Devlet Ağır bir borç yükü altında… Bunun ana sebeplerinden bir tanesi de kamudaki israf ve faiz. Bu israf ve faizden kurtulmadığı sürece devlet borç yükünden kurtulamaz. Vatandaşımız da maalesef israf ve faiz sarmalından kurtulamıyor. Bu iki hastalıktan hem vatandaşımızı hem de devletimizin kurtulması gerekir.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Meclis Başkanlık Divanı üyelerinden bir tanesinin iletişim gideri basına ve kamuoyuna yansıdı. Bu nasıl olabilir? 600 Milyar toplam iç dış borcu olan, neredeyse nüfusunun yarısının açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşadığı, asgari ücretlilerin açlık sınırı altında maaş aldığı, 12 milyon emeklisinin 8 milyonunun açlık sınırı altında maaş aldığı bir ülkede 51 tane başkanlık divanı üyesine nasıl olur da sınırsız harcama yetkisi verilebilir. Bütçesi her yıl fazla veren ülkeler bile bunu yapmıyor. Almanya, İngiltere bunu yapmıyor. Siz kimin parasını kime peşkeş çekiyorsunuz? Bu sadece bir üyenin ki. Diğerleri neden açıklanmıyor? Büyük Birlik Partisi olarak tamamının açıklanmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve bakanlıktaki harcamaların da şeffaf bir şekilde açıklanması gerekir. Vatandaşın parası nerelere harcanıyor, kimlere peşkeş çekiliyor bunarlı bir görelim bakalım.  Bu kadar faiz, bu kadar borç.”

Varlık adında bir fon kurulduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bizlerin bildiği bütçesi fazla veren, kaynağı fazla olan ülkeler paralarını değerlendirmek için Varlık Fonları kurarlar. Paralar o fona aktarılır ve gelir getirici yatırımlara yönlendirerek ülkeleri ve devletleri için kazanç sağlarlar. Ama bizde kurulan Varlık Fonu öylemi? değil. Bizdeki adeta borçlanma fonudur. Borç almak için, kaynak oluşturmak için kurulan bir fondur. Devlet borçlarını ödeyemez hale gelmiştir. Devlet yatırımlarının borçlarını ödeyemez hale gelmiştir. Yatırımlarda ihalelerin verdiği şirketler borçlanamaz hale gelmiş onları borçlandırmak ve yeni borçlar bulmak için bir fon oluşturulmuştur. Eğer böyle değilse kamuoyu ile net bir şekilde açıklanması gerekiyor. Fonun 5 tane yönetim kurulu üyesi var. Bunların ne kadar ücret alacağı da açıklanmıyor. Gizli saklı, kapalı kapılar arkasında şeffaflıktan uzak halkı bilgilendirmeden yapılan uygulamalar. Bunlar doğru şeyler değil. Halkı bilgilendirmek gerekiyor. Kamu iktisadi kuruluşlarının Fona devredildiği gelişmiş ülkelerde yok.” İfadelerini kullandı.

Referandum ile ilgili de açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu süreç içerisinde milletin tercihi noktasında maalesef milletimiz kamplaşma, keskin bir ayrışmaya doğru gidiyor. Biz bunu tehlikeli gördüğümüzü daha önce ifade ettik yine de ifade ediyoruz. Hükümet bu tehlikeyi görmüyor mu?
Bu referandum süreci kamplaşma ve ayrışma sürecine dönüşmemeli. Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey birlik ve beraberliktir. Herkesin söz, tavır ve davranışlarında birliğimizi beraberliğimizi zedeleyecek davranışlardan süratle kaçınılması gerekir.
-Evet- diyene de -Hayır- diyene de herkesin saygı duyması gerekir. Millet kararını sandıkta verecektir. Tercihinden dolayı kimse dışlanmamalıdır. İşinden olacağı, işini kaybedeceği korkusu olmamalıdır. Toplum rahatlatılmalıdır. Topluma güvence verilmelidir. Büyük Birlik Partisi olarak henüz kararımızı açıklamadık. Sayın Cumhurbaşkanının imzasından sonra istişareci sürecini başlatıp aldığımız kararı kamuoyu ile paylaşacağız.
”


Fotoğraflar : 
DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “DEVLETİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”
'MİLLETİN KARARI BİZİM İÇİN EN DEĞERLİ OLANIDIR'
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “HOLLANDA KİM Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KAFA TUTUYOR?”
EN YENİ VİDEOLAR
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI 25 / 3 / 2017
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİFOX TV DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE ÇALAR SAAT PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HABER TÜRK TV DE CANLI YAYINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ PARTİMİZİN REFERANDUM DA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLADI.
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ 01 03 2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.