BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “RUSYA’NIN YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMA TATMİNKÂR DEĞİLDİR.”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Rusya'ya ait bir savaş uçağı tarafından IŞİD'e yönelik hava harekâtı esnasında "kazaen" vurulduğu söylenen ve üç askerimizin şehit olurken 11 askerimizin yaralanma olayından sonra yapılan açıklamaların tatmin edici olmadığını ifade etti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal ve heyetini makamında görüştü.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Demokratik Sol Parti’nin değerli Genel Başkanı ve heyeti bizleri ziyaret ettiler. Ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Öncelikle çok üzgün olduğumuzu belirtmek istiyorum. Fırat Kalkanı Harekâtında Şehitlerimiz ve yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah (cc) rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. Şuan da hem Fırat Kalkanı Harekâtında, hem ülkemiz içerisinde hain ve kahpe terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden Güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcı olsun.” İfadelerini kullandı.

Fırat Kalkanı Harekâtının doğru ve yerinde bir harekât olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “PKK’nın ta kendisi olan PYD’nin ve YPG’nin Suriye’nin Kuzeyindeki varlığına esasta ve bölgede yayılmasına müsaade etmemek. Hudut güvenliğimizi tehdit eden onunla da sınırlı kalmayıp Türkiye içerisinde de çok kahpe terör eylemleri yapan DAEŞ terör örgütüne karşı yapılan doğru bir harekâttır. Bizce bu Fırat Kalkanı Harekâtın derinlemesine değil de enlemesine yayılarak PYD ve YPG’yi hedef alarak kalıcı bir hale gelmesi gerekir. Asla ve kat’a Fırat Kalkanı Harekâtı kesin nihai amacına ulaşmadan  sonlanmaması gerekir. Türkiye o bölgede PYD, YPG ve DAEŞ’nin kalıcı olmasına müsaade etmemeli.” Diye konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Müttefikimiz olarak gördüğümüz ABD bu güne kadar Türkiye Cumhuriyetinin yanında durma yerine PYD ve YPG’nin yanında durmayı tercih etmiştir. CENTCOM aracılığıyla ve BlackWater gibi özel güvenlik ‘şirketlerin’  taşeronluğu sayesindeyan kuruluşların haline getirdiği PKK ve PYD’nin eğitim ve silahlanmasına yardım etmektedir. ABD’nin buna son vermesi gerekir.” Şeklinde konuştu.

Rusya’nın açıklamalarına da değinen   Genel Başkanımız Mustafa Destici şunları söyledi: “Rusya’nın yapmış olduğu açıklamalar gerçekten Rusya’ya güvenilmeyeceğini bir kere daha net bir şekilde ortaya koydu. Bu sadece Rusya için geçerli değildir. Dış politika, uluslararası politika mütekabiliyet esaslarına ve her devletin kendi siyasi çıkarlarını öne koyarak yürüttüğü bir politikadır. Rusya’nın PYD ve PKK’nın terör örgütü üyesi olmadığına dair açıklaması kabul edilebilir bir açıklama değildir. Hem de askerlerimizin hatayla ya da yanlışlıkla vurulduğu Mehmetçiklerimizin şehit edildiği açıklaması da tatminkâr açıklama değildir. Kabul edilebilir bir açıklama değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bu konularda daha hassasiyetli ve kararlı olması gerekir. Gerekli tepkileri en sert bir şekilde vermelidir

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ise “Demokratik Sol Partisi ve Büyük Birlik Partisi Türk siyasi tarihinde önemli bir duruş sergileyebilmiş, Türkiye ve Türk halkı için siyaset yapmış iki partidir. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu zorlu sürçte Demokratik Sol Parti olarak da, Büyük Birlik Partisi’nin olaylara yaklaşımını, değerlendirmelerini ve düşüncelerini çok önemsediğimiz için bu ziyareti gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreç hem Türkiye hem de Türk halkı için kazançlı bir süreç olacaktır.” Dedi.


Fotoğraflar : 


DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “DEVLETİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”
'MİLLETİN KARARI BİZİM İÇİN EN DEĞERLİ OLANIDIR'
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “HOLLANDA KİM Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KAFA TUTUYOR?”
EN YENİ VİDEOLAR
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI 25 / 3 / 2017
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİFOX TV DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE ÇALAR SAAT PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HABER TÜRK TV DE CANLI YAYINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ PARTİMİZİN REFERANDUM DA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLADI.
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ 01 03 2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.