BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “VATANDAŞIMIZ AVM’YE DEĞİL PAZARA BİLE GİDEMİYOR”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, vatandaşın Alışveriş Merkezlerine (AVM) değil semt pazarlarına bile zor gittiğini ifade etti.

Destici haftalık düzenlediği basın toplantısında ülke ve dünya gündemini değerlendirdi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici basın toplantısına bu hafta içerisinde şehit olan asker ve polislere rahmet dileyerek başladı. 

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu hafta da şehitlerimiz var. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim yaralı Mehmetçiklerimize, polislerimize acil şifalar versin. Şuanda hem Fırat Kalkanı Harekâtında hem de içeride başta PKK terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker ve polislerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TİK) tarafından açıklanan verileri değerlendiren Mustafa Destici, “İşsizlik ülkemizin kanayan yaralarından bir tanesi. Açıklanan rakamlara baktığımız zaman son 7 yılın zirvesinde. İşsizlik yüzde 12’lerin üzerine çıkmış vaziyette. Tarım dışı işsizlik oranı 1,9 puanlık artış ile yüzde 14,3 olarak gerçekleşti. Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 3,5 puanlık artış ile yüzde 22,6 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 1,6 puanlık artış ile yüzde 12,3 olarak belirlendi. 
Ülke genelinde işsiz sayısı, 590 bin kişi artarak 3 milyon 715 bin kişi oldu. İstihdam edilenlerin sayısı ise kasım döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre 391 bin kişi artarak 27 milyon 67 bin kişi, istihdam oranı ise değişim göstermeyerek yüzde 45,8 oldu. İşgücü bir önceki yılın aynı dönemine göre 980 bin kişi artarak 30 milyon 781 bin kişi, işgücüne katılma oranı ise 0,9 puan artarak yüzde 52,1 olarak gerçekleşti. Tarım sektöründe çalışan sayısı 101 bin kişi azalırken, tarım dışı sektörlerde çalışan sayısı 491 bin kişi arttı. İstihdam edilenlerin yüzde 18,7’si tarım, yüzde 19,6’sı sanayi, yüzde 7,4’ü inşaat, yüzde 54,2’si ise hizmetler sektöründe yer aldı. 
Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmadan çalışanların oranı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,7 puan artarak yüzde 33,3 olarak gerçekleşti. Bu resmi rakam. Birde gayri rakamlara baktığımız zaman bu yüzde 50’lerin üzerinde.
Maliye Bakanlığı tarafından derlenen verilere göre, 2016 yılı dördüncü çeyreğinde toplam kamu istihdamı 2015 yılının aynı dönemine göre yüzde 1,2 oranında artarak 3 milyon 562 bin kişi olarak gerçekleşti. Bu rakamlara baktığımız zaman işsiz sayımız tam 500 bin kişi artmış vaziyettedir. Çözüm bulunması gereken konuların en başında bunlar geliyor.” 

EN ÖNEMLİ 'EKONOMİK PROBLEM'
Vatandaşın en önemli probleminin ekonomik problem olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Vatandaşlarımız ağır ekonomik şartlar altında hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Yeşil Fasulyenin fiyatı 36 TL olmuş. Başta inanamadım. Ama semt pazarlarına baktığımızda bu fiyattan satıldığını gördük. Salatalık 13 TL biber ve kabak 10 TL olmuş. Asgari ücretlimiz, 8 Milyon açlık sınırı altında maaş alan emeklimiz bunlara nasıl gücü yetebilir. Denilebilir ki bu mevsimde yemesinler. Benimde tavsiyem bu mevsimde bu ürünler yenmemeli. Bu tür sebzeler bu mevsimde sağlıklı olmaz.  Ama önemli olan pazar fiyatlarının hangi noktaya geldiğini göstermektedir. Bir taraftan enflasyon yüzde 7 ila 8 arasında diyeceksin ama pazardaki meyve sebzenin fiyatlarının yüzde 100 artacak. Fasulye, salatalık yemeyin diyebilirsiniz. Ama Elma, Portakal yemeyin diyebilir misiniz? Bunları kış mevsiminde tüketme zorunluluğu var. Üreticinin bahçesinden 50 Kuruşa sattığı Elma ya da Portakal Pazar da 5 ila 6 arasında satılıyor. Ankara, Eskişehir, Polatlı ve Sivrihisar da Soğan üreticilerine baktığımız zaman Soğanlarını tamamen dökmüş vaziyetteler. 20 Kuruşa dahi satamıyorlar. Ama pazarda Soğan 1, 1.5 TL. Bu fiyat dengesizliğinin mutlaka ortadan kaldırılması lazım. Buna mutlaka çözüm bulunmalı. Üretici ürettiğinin hakkını alması gerekir. Tüketici normal fiyatta sebze ve meyve yemesi gerekir.”  

"SADECE ÜLKE  OLARAK DEĞİL VATANDAŞLARI DA BORÇLU OLAN ÜLKEYİZ"
Türkiye’nin yüksek borcu olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Sadece ülke olarak değil vatandaşları da borçlu olan bir ülkeyiz. Faiz ödeyen ama buna rağmen Kamunun da, vatandaşların da israfı var. Sayın Başbakan da şunu söylemişti: ‘CHP AYM’e gidiyor biz AVM’ye gidiyoruz’ demişti. Valla Sayın Başbakan siz AVM’ ye gidebilirsiniz ama vatandaş AVM’ ye değil pazara bile gidemiyor. Vatandaş ancak taksitlerini ödüyor. Vatandaşın borç yükünden kurtulmasının yolu üretimden, istihdamdan ve yüksek orandaki faiz yükünün hafifletilmesinden geçiyor.” diye konuştu.

TERÖRLE MÜCADELE KONSEPTİ DOĞRU
Türkiye’nin yıllardır terör ile mücadele de uğraş verdiğini kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu geldiğimiz noktada tehdit ve tehlike daha da büyümüş vaziyette. Şuanda teröre karşı verilen mücadele konseptini doğru buluyoruz. Terör örgütlerinin tüm unsurlarına karşı topyekûn bir mücadele sergilenilirse başarı ve sonuç alınır demiştik. Bugün bunun uygulanmakta olduğunu görmekteyiz. İnşallah bu topyekûn mücadele tüm terör örgütlerine karşı devam eder. Terörle mücadele de eksikleri gördüğümüz zaman da bunları söyleyip terörle mücadeleye olumlu yönde katkı sağlamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Daha önce Türkiye Cumhuriyetini yöneten iktidar sahiplerinden hep şunu duyduk. ‘Sincar’ın ikinci bir Kandil yapılmasına müsaade etmeyeceğiz’ dendi. Ama şuanda Sincar ikinci Kandil olma yolunda. Söz yerine fiili uygulamaların hayata geçirilmesi gerekiyor. Dün elimize bazı görüntüler ulaştı. Kerkük’ün sokaklarında PKK yandaşlarıyla birlikte yürüyüş düzenliyor. Bu yürüyüş Kerkük polisi ve askerinin koruması altında. Kerkük’te PKK, PYD istemiyoruz. Daha doğrusu Irak’ın ve Suriye’nin Kuzeyinde terör örgütlerini istemiyoruz. Türkiye de zaten hiç istemiyoruz. Bunlar nerede görülürse başı ezilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

“Suriye’nin Kuzeyinde yapılan Fırat Kakanı Harekâtı doğru bir harekâttır.” diyen Genel Başkanımız Destici, “Biz bunun derinlemesine değil enlemesine, genişlemesini arzu ediyoruz. PKK eşittir PYD. Orada bir devlet oluşturma peşindeler. ABD de bunu Centcom aracılığıyla da destekliyor. Türkiye’yi yönetenlerin buna seyirci kalmaması gerekir. Mutlaka gerekli adımları artması gerekir.” dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Biz ABD, Rusya ve İsrail başta olmak üzere batıya güvenemeyiz. Yakın ve uzak tarihimize baktığımız zaman batının bize karşı hasmani tutumlarının olduğunu hiç bir dönemde Türk’ün ve Müslüman’ın iyiliğini ve hayrını istemediklerini biliyoruz. Bizim Kırım, Gürcistan ya da Ukrayna’ya müdahalemizden rahatsız olan bunlara hiçbir şartta izin vermeyen Rusya’nın Suriye’nin Kuzeyinde ne işi var? Kıbrıs’ta bize adım attırmamaya çalışan İngiltere’nin Irak’ın, Suriye’nin Kuzeyinde ne işi var? Bizim de bunları yüksek sesle sormamız lazım. Başta oradaki kardeşlerimizin güvenliği daha sonra kendi ülkemizin güvenliği açısından Fırat Kalkanı Harekâtının o bölge tamamen PKK, PYD ve DAEŞ unsurlarından temizlenmeden bitirilmemesi ve enlemesine genişleyerek devam etmesinin doğru olacağını ifade etmek istiyorum.” 

Borçları yeniden düzenlemek adına ve yeniden borçlanabilmek adına Varlık Fonu oluşturulduğunu vurgulayan Destici, “Türkiye’nin ne kadar kar eden kurum ya da kuruluşu varsa bunlar Fona devredildi. Bu son atımlık barutu da attıktan sonra eğer istenilen neticeye ulaşılamazsa o zaman devletin ve milletin hali ne olacak? Milletin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi gerekir. Her kafadan bir ses çıkıyor. Ama bu fonu kurup işletmeye başlayanlarda bir izahat duymuş değiliz. Bu fon neden kuruldu? Hangi ihtiyaç için Varlık fonu kuruldu? Bu fon ne yapacak? Bunun işlevi ne olacak?” dedi.

Yapılacak olan referandum ile ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Yüksek Seçim Kurulu seçim takvimini açıkladı. Büyük Birlik Partisi olarak seçime katılan 9 partiden bir tanesiyiz. YSK bizi de bilgilendiriyor. Partimiz bu bilgiler doğrultusunda hazırlığını yapmaktadır.” dedi.

“Türkiye büyük bir gerilim içerisine sokulmaya çalışıyor.” diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Hayırcılar bir tarafta, Evetciler bir tarafta. Hayırcılar ile ilgili çeşitli ithamlar, Evetçiler ile ilgili çeşitli ithamlar var. Bu ithamların doğru olmadığını başından bu yana söyledik. Hayır diyene de Evet diyene de saygı duyulması gerektiğini ifade ettik. Kamplaşmadan ve ayrışmadan rahatsızız. Evetçiler ve Hayırcılar diyerek Türkiye’nin karpuz gibi ortadan ikiye bölünmesini doğru bulmuyoruz. Bizim adımız Büyük Birlik Partisi. Biz birleştirici bir vaziyetteyiz. Evet diyenler de, Hayır diyenler de bizim insanımızdır. Demokratik bir ortamın oluşturulması gerektiğini, bir demokrasi şöleni gibi bu Anayasa Referandumunun yapılmasını ve sonunda da millet ne derse de ona saygı duyulması gerektiğini ifade ettik.” dedi.

“Olağanüstü Halin kaldırılması gerektiğini bir kere daha söylüyorum.” diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “OHAL şartları içerisinde yapılan bir oylama içeriden ve dışarıdan bu seçimin sonucunu şaibeli hale getirilmesinde malzeme olarak kullanılacaktır. Buna fırsat verilmemeli. Propaganda şartlarının eşit ve adil bir şekilde yapılması gerekir. Son çıkan Kanun Hükmündeki Kararname ile yanlı yayın yapan yayın kuruluşlarının cezadan muaf gösterilmesi gerçekten anlaşılabilmiş bir şey değil.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici konuşmasını şöyle tamamladı: “Cumhuriyet Halk Partisinin bu Anayasa değişiklik teklifinin iptali için Anayasa Mahkemesine gitmemiş olmasını doğru bir adım olarak görüyoruz. Gerginliği azaltma, milletin hakemliğine güvenme açısından, milli iradeye teslim olma açısından önemli bir adım olarak görüyoruz.  2 aylık referandum sürecide adil ve eşit bir propaganda şeklinde geçmeli. Millet özgür ve hür iradesiyle tercihini yapar ve o sandıktan çıkacak tercihe de hepimizin razı olma zorunluluğu da vardır. Referandum sürecinde çok şaşalı, aşırı gösterişli propagandalara gerek olmadığını kanaatindeyiz. İsrafa kaçılmamalı. Kamu kaynakları heba edilmemeli. Türkiye’nin tahammülü yoktur. Hayır, kampanyası ya da Evet kampanyası yürütenlerin de mütevazı ve israfa kaçmadan bu süreci tamamlamasını arzu ettiğimizi ifade ediyorum. 

BBP'DE İSTİŞARE SÜRÜYOR
İstişarelerimize devam ediyoruz. Lider sultasının olmadığı partiyiz. Kurullarımızla istişarelerimize devam ediyoruz. Sadece kurullarımızla değil, kendimize yakın gördüğümüz hareketimizin içerisinde belli dönemlerde bulunmuş, bu hareketin içerisinde bulunmasa bile fikrine güvendiğimiz değerli insanlarımızla da istişare ediyoruz. Yan kuruluşlarımız başta olmak üzere, Alperen Ocaklarımız, Kadın Kollarımız, gönül bağı içerisinde olduğumuz Avrupa Türk Birliği Federasyonumuz diğer vakıflar, dernekler, sendikalar, sivil toplum örgütleri ile bunlarla da istişarelerimizi yapacağız. Hatta Kerkük’te yaşayan Türkmenlerle, Irakta yaşayan Türkmenlerle, Azerbaycan’dakilerle, Bosna’dakilerle de istişare yapacağız. Onların da gözü Türkiye’de. Hafta sonu Kurucular Kurulu Üyelerimiz, Merkez Disiplin Kurulu Üyelerimiz, Teftiş Kurulu Üyelerimizi ve il başkanlarımızla bir araya geleceğiz. Perşembe günü Alperen Ocakları ve Kadın Kollarımız, Cumartesi günü Kurucular Kurulu Üyelerimiz, Merkez Disiplin Kurulu Üyelerimiz, Teftiş Kurulu Üyelerimiz ve Pazar günü de İl Başkanlarımızla bir araya geleceğiz.
Almış olduğumuz kararı kamuoyu ve büyük Türk Milleti ile paylaşacağız.  
Rabbim milletimizi, memleketimizi Türk ve İslam Coğrafyasındaki tüm mazlum ve masum kardeşlerimizi muhafaza etsin. Kahraman ordumuzun, polislerimizin yar ve yardımcı olsun.”


DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “DEVLETİN BEKASI İÇİN EVET DİYORUZ”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ÇANAKKALE RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”
'MİLLETİN KARARI BİZİM İÇİN EN DEĞERLİ OLANIDIR'
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “HOLLANDA KİM Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KAFA TUTUYOR?”
EN YENİ VİDEOLAR
ŞEHİT LİDERİMİZ KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI 25 / 3 / 2017
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİFOX TV DE İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE ÇALAR SAAT PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HABER TÜRK TV DE CANLI YAYINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ PARTİMİZİN REFERANDUM DA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLADI.
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ 01 03 2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.