26.03.2019 16:01

“ DEVLETTEN ALINAN SOSYAL YARDIMLAR KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL ”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, devletten alınan sosyal yardımların kimsenin tekelinde olmadığını söyledi. Destici, “Bunlar devletin imkânlarıdır. Devlet millet içindir. Bunları kesmeye kimsenin gücü yetmez.” dedi. Mustafa Destici, Yozgat’ın Baydiğin kasabasında halka seslendi.

DEVLETTEN ALINAN SOSYAL YARDIMLAR KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL ”
“ BELEDİYE İKTİDAR PARTİSİNDEN OLMAZSA HİZMET GELMEZ ANLAYIŞI DOĞRU DEĞİL ”
“ RESMİ KURUMLARDA ÇALIŞAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN LOJMANLAR YAPTIRACAĞIZ ”
“ İNŞAATLARDA ÇALIŞAN KARDEŞLERİMİZ DE MAKUL BİR SÜREDE EMEKLİ OLSUNLAR ”
“ ÜRETİMİ, HAYVANCILIĞI, ÇİFTÇİYİ DESTEKLEYECEĞİZ. BAŞKA YOLU YOK ”
“ BAYDİĞİN’DE ÖĞRENCİLERİMİZİN SERVİS SORUNUNA ÇÖZÜM GETİRECEĞİZ "


Destici, burada yaptığı konuşmada devletin verdiği sosyal yardımların kimse tarafından kesilemeyeceğinin altını çizerek tehdit ve telkinlere kulak asmayın çağrısı yaptı. 

“ DEVLETTEN ALINAN SOSYAL YARDIMLAR KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL ”
Devletten alınan sosyal yardımlar hiçbir partinin tekelinde değil. Bunlar devletin imkânlarıdır. Devlet, millet içindir. Bunları kesmeye kimsenin gücü yetmez. Allah'tan başka kimsenin gücü yetmez .Bu türlü telkinlere ya da tehditlere boyun eğmeyin. Biz sonuna kadar mağduriyet yaşayan arkadaşlarımızın yanında olacağız."
Destici, milletin oyunu etkilemeye yönelik iktidar adayına oy vermezseniz hizmet gelmez söylemini de eleştirdi.

“ BELEDİYE İKTİDAR PARTİSİNDEN OLMAZSA HİZMET GELMEZ ANLAYIŞI DOĞRU DEĞİL ”
"Bize oy vermezseniz hizmet gelmez diyenlere kanmayın onların sözü pazara kadar. Pazar'dan sonra her şey güzel olacak. Devletin imkânlarını milletten hiç kimse saklayamaz. Bugüne kadar destek verdiniz, susuz kaldınız bugüne kadar servisiniz dahi olmamış. Şimdi yeni bir anlayış Büyük Birlik Partisi ile yeni bir belediyecilik anlayışı. Üreten belediyecilik, hizmet belediyeciliği güven belediyeciliği, üretimden eğitime sağlıktan kültüre sanata spora kadar her alanı içine alan bir belediyecilik anlayışı ile sizlerin karşısında olacağız."
Mustafa Destici, belediyenin merkezi yönetimle işbirliği yaparak resmi kurumlarda çalışanlar için lojman yaptıracağının müjdesini de verdi.

“ RESMİ KURUMLARDA ÇALIŞAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN LOJMANLAR YAPTIRACAĞIZ ”

 "Öğretmenlerimiz, hastanede sağlık ocaklarında çalışan sağlık personelimiz için ve diğer resmi kurumlarda çalışan vatandaşlarımız için belediye ve merkezi yönetim işbirliğiyle ile lojman yaptıracak ve onları burada ikamet ettireceğiz."

Mustafa Destici’nin gündeminde inşaat işçileri de vardı. Destici, “ İşçi kardeşlerimiz inşaatlarda süreklilik olmadığı için sağlık hizmetlerinden kesintisiz yararlanamıyor. Aileleri de aynı şekilde. Aynı zamanda emeklilikle ilgili çalışma günleri de çok uzun. ” şeklinde konuştu.

Destici, Meclis'te inşaat işçilerinin haklarının da takipçisi olacağını belirtti.

“ İNŞAATLARDA ÇALIŞAN KARDEŞLERİMİZ DE MAKUL BİR SÜREDE EMEKLİ OLSUNLAR ”
 "Baydiğin’li kardeşlerimin pek çoğu inşaatla uğraşıyor. Ya inşaat işçiliği yapıyor, ya ustalık. Gurbette çalışıyor, biriktiriyor getiriyor ailesinin rızkını buraya yatırıyor. Sizleri geçindirmek için mecbur dışarılara gidiyor. Ama Türkiye’de unutulmuş kesimlerden bir tanesi de inşaat işçilerimiz, sıva ustalarımız . Biz geçtiğimiz genel seçimlerde de siz inşaat işçisi kardeşlerimizle ilgili öneri sunduk . Dedik ki bu kardeşlerimiz maalesef sürekli olarak sağlık hizmetlerinden faydalanamıyorlar. Aileleri de faydalanamıyor. Emeklilikle ilgili çalışma günleri çok uzun çok fazla. Bunlar düşürülsün. İnşaatlarda çalışan kardeşlerimiz de diğer insanlarımız gibi makul bir sürede emekli olsunlar. Eşleri çocukları kendileri sağlık güvencesine alınsın dedik. Ayrıca bu kardeşlerimizden inşaatlarda çalışırken iş kazası geçirenler özellikle çalışamayacak duruma gelenlerle ilgili mutlaka devletin güvence vermesi gerek. Ben Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sizlerin vekiliyim. Bu konunun sonuna kadar takipçisiyim."

Mustafa Destici, halkın en önemli sorununun ekonomi olduğunu kaydetti.
Ekonomideki sorunların ortadan kalkması için üretimin ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
Destici, konuşmasında Baydiğin’i kalkındıracak, daha huzurlu, daha müreffeh hale getirecek ehliyetli bir adayla milletin karşısına çıktıklarını söyledi. 

“ ÜRETİMİ, HAYVANCILIĞI, ÇİFTÇİYİ DESTEKLEYECEĞİZ. BAŞKA YOLU YOK ”
Bu topraklar daha önce sulak arazilerdi. Şeker pancarı dahil pek çok sulu arazide yetişen ürün, ekiliyor ve daha çok verim alınıyordu. Ama maalesef yanlış planlamalar neticesinde Baydiğin susuz bırakıldı. Adeta kurumaya terk edildi. İlk yapacağımız işlerden bir tanesi Baydiğin’i suya kavuşturmak olacak. Bizim belediyecilik anlayışımızda sadece, çöp toplamak ya da çevre düzenlemesi yapmak yok. Biz üreticimi destekleyeceğiz, hayvancılığı destekleyeceğiz, çiftçiliği destekleyeceğiz. Bakın çiftçinin kullandığı mazotun üzerindeki fiyatın yarısından fazlası vergi bunun da büyük bir çoğunluğu ÖTV. Her meydan da soruyorum buradan da soruyorum. Be kardeşim, bu çiftçimiz, köylümüz toprağını ekerken, sürerken, biçerken mazotu özel tüketmek için mi kullanıyor da sen bunlardan ÖTV alıyorsun? Kaldır bu vergiyi. Bu vergi kalktığı anda mazot 3 lira. Gübresi, ilacı, tohumu her alanda desteklenmesi gerekiyor."

Mustafa Destici, öğrencilerin servis sorununa çözüm bulacakları sözünü de verdi.

“ BAYDİĞİN’DE ÖĞRENCİLERİMİZİN SERVİS SORUNUNA ÇÖZÜM GETİRECEĞİZ "
Bu kardeşlerimiz bakın çocuklarımızın servis aracından bahsediliyor. Bu çağda bu çözülmemişse bu çağda gerçekten büyük eksiklik. 31 Mart’ta yetkiyi bize verdiğinizde İmdat başkan, bunu çözeceğine söz verecek. diğer meselelerinizle ilgili de kendisi zaten eğitimli ve milli eğitim de çalışıyor. Problemleri biliyor meseleleri biliyor. Çözüm yollarını biliyor. Projeleri var. Hayata geçirmek için gece gündüz çalışacak siz de bize yetki verip, İmdat kardeşimizi belediye başkanı seçerseniz, ben de Ankara’dan bütün hizmetlerin buraya gelmesi için sonuna kadar sizlerin yanında olacağım takipçisi olacağım."

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN