23.11.2018 23:55

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Alak Suresi’nde geçen, insanoğluna ilk gelen emri hatırlayın. “Oku”diye başlar. İkra! Oku! “Seni yaratan Rabbin adıyla oku. Oku çünkü senin rabbin kerem sahibidir.”
İşte bu yüzden okumak, öğrenmek ve öğretmek kutsaldır. Bu kutsal mesleğin sahibi ve en kadim temsilcileri de öğretmenlerimizdir.
Onlar, yaşam yolculuğumuzda fedakârlık isteyen önemli bir görevi üstlenmişlerdir. Ben inanıyorum ki öğretmenlerimiz, mesleklerini bir görevden ziyade bir inançla yapmaktadırlar.

Yeni nesiller yetiştirmek, bir hayat yolculuğunda yol gösterici olmak, sevmeden yapılacak bir iş değildir ve bunu yapabilenler, vicdan sahibi insanlardır.
Çocuklarımızı, gençlerimizi cehaletten kurtarmak; önce insan olmayı öğretmek oldukça meşakatlı bir iştir. Öğretmenlerimiz 7’den 70’e bir ömür boyunca bizimle olmaya, öğretmeye devam etmektedirler. İster okula yeni başlayan bir öğrenci, ister 70 yaşında okuma yazma öğrenmek isteyen bir dede olun, onlar için fark etmez.
Öğretmen için önemli olan, bilgiyi paylaşmak, bir hayata dokunmak ve fayda sağlamaktır. Bu duyguları iyi bilirim. Çünkü bu yaşıma kadar karşılaştığım tüm öğretmenlerimden bunu gördüm ve bir öğretmen olarak da öğrencilerime böyle yaklaşmaya çalıştım.
Bir öğretmen öğrencisi mezun olup gitse de onun hayatındaki sorumluluklarını bitirmez. Takip etmeye, yol göstermeye devam eder. İşte bu yüzden öğretmenlik mesleği ölümsüzdür.

Dünyaya örnek olacak cesarette, vatan, millet aşkıyla yetişen, inançlı ve vicdanlı bir nesil sizler sayesinde yetişecektir. Doğu’nun en ücra köşesindeki öğretmenlerimizden tutunda, başkentimizdeki öğretmenlere kadar hepsine selam ve sevgilerimi sunuyorum.
Başta kendi öğretmenlerim olmak üzere, tüm öğretmenlerimize bugüne kadar göstermiş oldukları emek ve sabırdan ötürü tekrar tekrar canı gönülden teşekkür ediyor, ömrünüzün aldığınız dualarla aydınlanmasını diliyor ve öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN