07.05.2019 17:21

3 MAYIS TÜRKLÜK GÜNÜ KUTLU OLSUN

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 3 Mayıs Türklük Günü’nü kutlayarak, 3 Mayıs mağdurlarına Allah’tan rahmet diledi. Destici, "3 Mayıs 1944, Türk milliyetçiliğinin varlık iradesini ortaya koyuşunun tarihi vesikalarındandır. Türklüğün izzet ve ismetine yakışır bir hareket tarzıyla ortaya çıkan bu irade, dönemin siyasi gelişmelerine karşı milli bir reflekstir" dedi.

Mesajında; "Tabutluklara atılan, işkence gören, Türklüğün değerlerine direnen 3 Mayıs idealistlerine buradan rahmet diliyorum. Mücadelemiz sürecek" diye konuştu.

"Gerçek milliyetçilerin davaya sahip çıkma zamanı geldi" diyen Destici, şunları aktardı: "Etrafımızdaki kuşatmayı yarmak için 1944’te tabutluklardan fışkıran ruhla donatılmış gerçek dava adamlarına, gerçek milliyetçilere ve bunların birlikte hareket etmelerine ihtiyaç vardır."

"3 Mayıs olayları; bu dönemin kahramanlarından merhum Orhan Şaik Gökyay’ın "Bu Vatan Kimin?" adlı şiirinde şairane ifadesini bulan, bu vatanın hakiki sahiplerinin, öz evlatlarının varlık ve irade beyanıdır." diyen Destici, "Cumhuriyetimizin harcı konumunda olan Türkçü-Milliyetçi ideolojinin büyük münevverlerinden Ziya Gökalp, Yusuf Akçura ve daha nicelerini kendilerine kılavuz etmiş Türkçü irade sahiplerinin dönemin resmi ideolojisine belki de ideolojisizliğine karşı bir başkaldırı hareketi olan 3 Mayıs Türkçülük Hareketi, bir anlamda cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine geri dönüşün de adıdır" diye konuştu.

Türkçülük ve Türk Milliyetçiliği görüşünün hiç bu dönemde ırkçı, kavmiyetçi anlayışa sahip olmadığını vurgulayan Destici, Lakin on asırdan fazla bir süre ‘İslam’ın Sancaktarlığını’ yapmış bir milletin ferdi olmaktan onur duyduklarını ve gururla Türk Milliyetçisiyim dediklerini ifade etti.

Destici, "Türk bir ırkın, bir etnik kökenin adı değil, Orta Asya, Anadolu, Balkanlar ve Ortadoğu da yaşayan İslam’la şereflendirilmiş zulme ve haksızlığa başkaldıran büyük bir milletin adıdır" şeklinde konuştu.

MEŞUM İNSANLIK DIŞI İŞKENCELER

Geçmişte Türk aydınlarına yapılan işkenceleri hatırlatan Destici, "Bundan tam 75 yıl önce Türk milliyetçiliği fikriyatını yok etmek amacıyla zamanın iktidarınca bir kısım düşünce adamı, yazar ve her kesimden TÜRK aydınına yapılan işkence ve tahakküm neticesinde vukuu bulan olayların yıl dönümü, Türk Milliyetçiliği tarihinde apayrı yeri olan müstesna bir gündür" dedi.

TABUTLUKLARDA YOK EDEMEDİLER

Destici, zindanlarda bitirilmek istenen ruhun günümüzde milletin ve devletin teminatı olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran iradenin düşünce mimarlarının o günlerde gördüğü baskı ve zulüm, belleklere silinmemek üzere kazınmıştır. Zindan ve tabutluklarda yok edilmek istenilen ruh, bütün olumsuzluklara rağmen bugün de millet ve devletimizin teminatıdır" diye konuştu.

Açıklamasında, ülkemizi sarmaya çalışan emperyalist güzlere karşı Türk milletinin bir ve bütün olmasını isteyen Destici, "Etrafımızdaki kuşatmayı yarmak için 1944’te tabutluklardan fışkıran ruhla donatılmış gerçek dava adamlarına, gerçek milliyetçilere ve bunların birlikte hareket etmelerine ihtiyaç vardır. Türk milletinin töre, gelenek ve değerlerinin korunması, bu değerleri yaşatarak milli devletin tam bağımsızlığına kavuşmasının sağlanması ancak idealist kadrolarla gerçekleşecektir. İslâm’la mecz olmuş Türk milliyetçiliği milli merkez inşasında tek fikir kaynağı olmalıdır. Türk’ün bütün değerlerini korumak için, yüceltmek için kendisini görevli kabul eden bütün Türk milliyetçileri, gün birlikte karar kılıp topyekün mücadele günüdür. Türklük günümüz kutlu olsun." dedi.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN