30.08.2018 03:20

“30 AĞUSTOS, HER YÖNÜYLE, BİR MİLLETİN TEK VÜCUT VE TEK YÜREK OLDUĞUNDA BAŞARACAKLARININ SINIRI OLMADIĞININ İSPATIDIR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “30 Ağustos, her yönüyle, bir milletin tek vücut ve tek yürek olduğunda başaracaklarının sınırı olmadığının ispatıdır.” Dedi.

  30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün, Emperyalist ülkelerin, Anadolu’dan silebileceklerini, yok edebileceklerini sandıkları Türk Milleti’nin, bitti denilen yerden iman gücü ve vatan sevgisiyle yeniden dirilip, “bu topraklara mührünü vurduğu” 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. yıl dönümünü kutlamaktayız.” İfadelerini kullandı.
“30 Ağustos, her koşulda gücünü gösteren, pes etmeyen ve esarete asla boyun eğmeyen bir milletin, tarihinden aldığı ilhamla “bir” olup, düşmana dersini verdiği büyük bir zaferdir.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Tüm imkânsızlıklara, yokluklara ve zor şartlara rağmen Türk Milleti, bu destanın kahramanı olmuştur.
Üzerinde yaşadığımız Anadolu toprağı, tarih boyunca dünyanın merkezi, medeniyetin beşiği addedilen bir coğrafya üzerinde bulunmaktadır. Tarihin her döneminde bu topraklara hükmetmek, dünyaya hükmetmek olmuştur. Lidyalılardan, Hititlere, Frigler’den, Urartular’a, Selçuklu’lardan, Osmanlı İmparatorluğu’na tarih değiştiren, çağa hükmeden, insanlık tarihine yön veren tüm devletler bu topraklarda kurulmuştur. Bu sebeple insanlık tarihinin en kanlı mücadeleleri de bu topraklar için, bu coğrafyaya sahip olmak için gerçekleştirilmiştir. Türklerden önce Anadolu’da kurulan devletlerin en uzun ömürlü olanı 100 sene yaşayabilmişken, yalnız Türk devletleri asırlarca bu coğrafyanın sahibi olmayı başarabilmişlerdir. Türk milletinin yakaladığı bu başarının şifresi ise her daim birlik olmayı başarabilmesinde yatmaktadır.” Diye konuştu.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Aradan geçen zaman bize gösteriyor ki, günümüzde yine bu birliğe, bu güce, bu kenetlenmeye ihtiyacımız var. Çünkü, sahip oldukları güçlü silahların hezimetlerine engel olamayacağını ve sınırlarımız içinde bizlere asla boyun eğdiremeyeceklerini anlayan emperyalistler, bugün yine farklı oyunlar ve senaryolar peşindedirler.
Terör silahıyla, darbe silahıyla ve ekonomi üzerinden dolar silahıyla kaos yaratma çabaları, bizlere emperyalistlerin asla bu topraklardan vazgeçmediklerini ve gelecekte de vazgeçmeyeceklerini açıkça göstermektedir. Bu nedenle dışarıdan gelen her saldırıya 96 yıl önce olduğu gibi aynı inanç, aynı birliktelik ve aynı milli şuurla gereken cevaplar verilecektir ve verilmelidir.
Çünkü Türkiye, kendi sınırlarından çok daha geniş bir alanı ve çok daha büyük bir amacı temsil etmektedir. Türkiye’nin bu temsiliyetlerinin de sorumlulukları vardır. Türkiye’nin sorumluluğu Doğu Türkistan’dır, Filistin’dir. Türkiye, tüm mazlum coğrafyaların tek güvencesidir.”
Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle tamamladı: “Bize düşen görev, 30 Ağustos’un sadece Türk milleti için değil, tüm insanlık için yürütülmüş bir bağımsızlık mücadelesi olduğunun farkında olmaktır. Çünkü 30 Ağustos, her yönüyle, bir milletin tek vücut ve tek yürek olduğunda başaracaklarının sınırı olmadığının ispatıdır.
Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele’de destan yazan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. yıl dönümünü kutluyorum.”

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN