03.10.2020 16:41

'ALNI AK YÜZÜ AÇIK BİR HAREKETİZ'

BBP İL BAŞKANLIĞINA METİN DEMİRÇUBUK SEÇİLDİ

‘ALNI AK, YÜZÜ AÇIK BİR HAREKETİZ’

Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Teşkilatı 12. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut’un da katıldığı Genel Kurulda yeni il başkanı Metin Demirçubuk seçildi. Genel Kurulda konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Karabulut, “BBP olarak doğruya doğru, eğriye eğri demek bizim şiarımızdır. Ülke ve millet meseleleri nerede varsa BBP, oy kaygısı gütmeden ülke bütünlüğü için doğrunun yanındadır. Alnı ak, yüzü açık bir hareketiz “dedi.

BBP Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Teşkilatı 12. Olağan Genel Kurulu Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye delegelerin yanı sıra BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut da katıldı. Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan kongrede yeni il başkanı Metin Demirçubuk seçildi. Divan başkanlığı görevini BBP eski MYK Üyesi İhsan Kaya, Divan Başkan Yardımcılığı görevini Orhan Kızılaslan, Katip Üyeliği Mustafa Taşar, Ercan Aslan, Ercan Sarıkaya yönetti. Kongreye delegelerin yanı sıra siyasi parti il başkanları ve yöneticileri de katıldı. Genel Kurulda konuşan Ekim ayının sonunda Büyük Kurultay gerçekleştireceklerini vurgulayan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, HDP’ye yönelik yapılan operasyonlara ilişkin, “Selahattin Demirtaş denen şahsın ve HDP’nin TBMM’de 7 tane fezlekesi var. Gerekli deliller ortaya konmuştur ve operasyon yapılmıştır. Biz Diyarbakır’a da, Şanlıurfa’ya da gidiyoruz, halkla iç içeyiz. Maalesef böyle isyankar, asi, tahrikkar sözlerle insanlarımızı korkutarak oylarını alıyorlar. Terörle mücadele konusunda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu tebrik ediyoruz.  BBP olarak doğruya doğru, eğriye eğri demek bizim şiarımızdır. Ülke ve millet meseleleri nerede varsa BBP, oy kaygısı gütmeden ülke bütünlüğü için doğrunun yanındadır. Alnı ak yüzü açık bir hareketiz” dedi.

TBMM’YE RAPOR SUNULACAK

Satılmamışların, bağımsız ve bağlantısızların partisi olduklarını vurgulayan Karabulut, “Büyük Birlik Partisi’nin özgün bir ağırlığı var. Şimdiye kadar cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kabul edilene kadar ve bu sistem icra edilene kadar yüzde 10 barajı bir engeldi. Darbe anayasasının artıklarıydı. İnsanlar oyum boşa gitmesin algısıyla diğer partilere oy verdi, şimdi öyle olmayacak. Bu yıl itibariyle TBMM’ye siyasi partiler kanunu ve seçim yasasını değiştirmek üzere katkımız olan raporlar komisyona çıkacak, milletvekillerinin oylarına sunulacak. Amaç yüzde 5’e indirmek” dedi.

SİYASİ PARTİLERE DESTEK VERİLMELİ

Siyasi partilere verilen desteklere değinen Karabulut, “5 partiye destek veriliyor. Büyük Birlik Partisi’ne, Saadet Partisi’ne Demokrat Parti’ye de verilmesi lazım. Anayasa mahkemesine gittik, dava açtık. Türkiye’nin geçmiş olduğu sirkülasyon ve ekonomik zorluklar gerekçe gösterildi.  Destek vermediler. O zaman HDP’nin yardımı da kesilsin. Biz 28 yıldır alnımızın akıyla çocuğumuzun rızkı ile partimiz ve Türk milletinin istikbali için, yerli- milli Türkiye için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

YAZICIOĞLU DAVASININ DOSYALARI BİRLEŞİYOR

Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun katledilmesinin ardından açılan davayı değerlendiren Karabulut, “Delilleriyle 132 klasörden oluşan dosya var. 110 zanlı var, 8 yerde süren mahkeme 11 yıldır sürüyor. FETÖ’cüler zamanında hakim ve savcılar değişti. 15 Temmuz döneminde dava kapatıldı. Biz 13 Temmuz’da dosyanın raftan indirilmesi ve kapatılmaması için dilekçe verdik. Dosyamız tamamlanmak üzere. İddianame hazırlanıyor. Ekim ayında çıkacak. Artık dava o dosya üzerinden yürütülecek. Dosyalar ana dosya olarak birleştirilecek” dedi.

GSM OPERATÖRLERİ KENDİLERİNİ YENİLEMELİ

Korona virüs sürecinde uzaktan eğitim yapılırken GSM operatörlerinin sorunları çözemediğine dikkat çeken Karabulut,” GSM şirketleri teknolojik yenilenmelerini yapmıyorlar. Öğrenciler eğitim almaya çalışırken bu mağduriyetle karşı karşıya kalıyor. İletişim çağında yaşıyoruz. Bu şirketler altyapılarını sağlamlaştırmıyorlar. Acil ve büyük problemlerde ne yaparız, bilinmez” dedi.

PARTİYİ YALNIZ BIRAKANLAR MUHSİN YAZICIOĞLU ADINI AĞIZLARINA ALMASINLAR

BBP eski MYK Üyesi İhsan Kaya, dava için büyük çabalar harcadığını aktararak, “Bu dava hak davadır. Davamızı, Muhsin Yazıcıoğlu’nu terk edenler bizi yalnız bırakanlar, başka partiye kemik yalamaya gittiler. Hala Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını zikredenler var, Yazıcıoğlu’nu bırakanlar adını ağzına almasınlar. Önemli olmak adam olmak, çakal olmak değil. Davayı bırakanlar, partiyi yalnız bırakanlar Muhsin Yazıcıoğlu adını ağızlarına almasınlar. Liderimiz bize temiz bir ipek teslim etti. Davayı teslim aldığım gibi tertemiz geri teslim ediyorum. Dava için ailemi ihmal ettim ama davamdan vazgeçmedim. Size tertemiz bir parti bırakıyorum, dinlenmeye geçiyorum. Başkanımız Metin Demirçubuk’u davamızda yalnız bırakmayın, el birliğiyle partimizi yükseltelim. Biz Cumhur İttifakı’nın ortasındayız” dedi.

İL BAŞKANI METİN DEMİRÇUBUK OLDU

BBP 12. Olağan Genel Kurulda yapılan seçimle İl Başkanı Metin Demirçubuk seçildi. İl Başkanı Demirçubuk’un yönetim kurulu listesi şöyle; Orhan Kızılaslan, Mustafa Taşar, Servet Can, Ahmet Çavuş, Mehmet Güneş, Ömer Doğan, Osman Er, Türkan Akdoğan, Yunus Emre Yıldırım, Hüseyin Kaya, Hasan Polat, Ali Bozkurt, Mehmet Özdemir, Ahmet Uğur Baloğlu, Ali Kaya, Ender Kılınç, Ali Kartal, Mesut Özdemir, Nuray Yıldız, Neşet Atacan, Mehmet Erol Abuşoğlu. (

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN