12.08.2020 14:49

AMANOS DAĞLARI VE ÇEVRESİNDEN DEVLETİ,MİLLETİ TEHDİT EDEMEYECEKLER

Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, İçişleri Bakanlığı'nca Amanos Dağları'nda başlatılan Yıldırım-5 Operasyonu'na ilişkin, "Biz inanıyoruz ki bu operasyon sona erdiğinde Amanos Dağları ve çevresinde artık terör örgütlerinin hiçbir yuvası kalmayacak ve buradan devleti, milleti tehdit edemeyecekler" dedi.

Parti genel merkezimizde 'Muhsin Yazıcıoğlu Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Destici, Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinin tüm dünya ile birlikte devam ettiğini söyledi.

Korona virüs ile mücadelenin önemine dikkat çeken Genel Başkanımız Destici, "Ülkemizin korona virüsle mücadelesi tüm dünya ile birlikte hızla devam ediyor. Kesin sonuç verecek bir aşı geliştirilene kadar ya da tedavisini sağlayacak bir ilaç üretilene kadar bu virüsle mücadelemiz tedbirler ve tavsiyeler ile yürüyecek. Bu tedbir ve tavsiyelere uymak bizim için bir vatandaşlık görevidir. Virüsten dolayı dün vefat eden vatandaşlarımızla birlikte bugüne kadar vefat eden bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Başta durumu ağır olan, hastanelerde tedavi gören bütün vatandaşlarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum. En nihayetinde bu Covid-19 belasından hep birlikte milletçe ve dünya insanı olarak kurtulmayı ümit ediyoruz. İnanıyorum ki bu virüse karşı kesin sonuçlar verecek ilaçlar üretilecek. Bu konuda çalışma yapan bütün bilim insanlarına da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın koronavirüs aşısını bulduklarına dair açıklamalarına ilişkin değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Rusya'dan gelen 'aşı bulundu' haberleri ya da dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen buna benzer haberler bir umut ışığı olsa da henüz net bir şekilde Covid-19'a karşı bir aşı geliştirildiğini söylemek mümkün gözükmüyor. Kesin bir sonuç verecek bir aşı geliştirilene kadar, ya da hastalığın tedavisini sağlayacak bir ilaç üretilene kadar Covid-19 ile mücadelemiz tedbirler ve tavsiyelerle yürüyecek. Devletin ve ilgili bakanlıkların bu konudaki tedbirlerine uyulmadığını, hatta uymamak için farklı yollara girildiğini görmekteyiz. Devletimizin, devleti yönetenlerin bütün gayreti koronavirüs ile mücadelede olumlu netice almak için vatandaşımızı genciyle yaşlısıyla korumak içindir. Bütün tedbirlere ve tavsiyelere uymak bizim için vatandaşlık görevidir" dedi.

'DEVLETİ, MİLLETİ TEHDİT EDEMEYECEKLER'
Türkiye'nin yaklaşık 40 yıldır PKK terör örgütü ile mücadele ettiğini anımsatan Genel Başkanımız Destici, şunları söyledi:
"Terörle ve teröristle müzakere olmaz, ancak mücadele olur. Mücadele ile terörü bitirirsiniz, teröristi ortadan kaldırırsınız. Ondan sonra bölgedeki vatandaşlarınızın devletten, devleti yönetenlerden bir talebi varsa elbette bunlar da karşılanır. 2015 yılından itibaren son 5 yıldır terörün tüm unsurlarına karşı devletimiz topyekûn bir mücadele vermektedir. Büyük Birlik Partisi olarak da bunu destekliyor ve bu mücadelenin sonuna kadar yanında olduğumuzu büyük bir kararlılıkla ifade ediyorum. Amanos Dağları'nı ve buradaki terör yuvalarını hedefleyen 'Yıldırım-5 Operasyonu' jandarmamız, jandarma özel harekât, polis özel harekatımız ve güvenlik korucularımızla birlikte yürütülüyor. Toplam bin 448 personelin operasyona katıldığı bizzat İçişleri Bakanımız tarafından açıklandı. Kahramanlarımıza üstün başarılar diliyorum, rabbim yar ve yardımcıları olsun. İnşallah diğer operasyonlar gibi Yıldırım-5 Operasyonu'nda başarılı bir şekilde sürdürüleceğine olan inancımız ve kahraman güvenlik güçlerine güvenimiz tamdır. Biz inanıyoruz ki; bu operasyon sona erdiğinde Amanos Dağları ve çevresinde artık terör örgütlerinin hiçbir yuvası kalmayacak ve buradan devleti, milleti tehdit edemeyecekler. Terör eylemleri gerçekleştiremeyecekler. Sadece Yıldırım-5 Operasyonu'nda değil, diğer operasyonlarda da başarılı bir şekilde operasyonu yürüten bütün kahramanlarımıza başarılar diliyorum."

"TÜRKİYE, LİBYA VE SURİYE'DE OLDUĞU MAVİ VATAN'DA DA ATTIĞI ADIMLARDAN BİR ADIM DAHİ GERİ ÇEKİLMEMELİDİR"
Doğu Akdeniz meselesine de değinen Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunduğunu söyleyerek, "Türkiye son dönemde sınırlarımız dışında hak ve menfaatlerimizi korumak için çok güçlü adımlar attı operasyonlar gerçekleştirdi. Libya'nın uluslararası kamuoyu tarafından tanınmış meşru hükümeti ile anlaşmalar yaparak Türkiye hem Doğu Akdeniz'deki kendi hak ve menfaatleri ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de hak ve menfaatlerini garanti altına alma da çok önemli adımlar attı ve aynı şey Libya içine söz konusu" ifadelerine yer verdi.

"Yunanistan'a bakıyorsunuz arkasına almış Avrupa Birliği'ni ve Türkiye'yi kara sınırlarına hapsetmeye çalışıyor" diyen Büyük Birlik partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici şöyle devam etti:
"Kaya parçacıklarının bulunduğu yerleri ada diyerek kendi topraklarına katmış ve bunların üzerinden kıta sahanlığı geliştirerek Türkiye'yi adeta ne Ege'ye ne de Doğu Akdeniz'e çıkarmamak için elinden gelen gayreti gösteriyor. Türkiye aynen Libya ve Suriye'de olduğu Mavi Vatan'da da attığı adımlardan bir adım dahi geri çekilmemelidir. Başta devletimizin hak ve menfaatleri olmak üzere kendimizden ayrı görmediğimiz yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriye'tinin hak ve menfaatlerinin korunması konusunda asla ne bir jest ne bir geri adım olmamalıdır. Sonuna kadar gidilmeli ve ne gerekiyorsa o yapılmalıdır."
Sondaj gemileri hakkında da konuşan Genel Başkanımız Destici, "Oruç Reis başta olmak üzere bütün sondaj gemilerimizin, araştırma yapacak gemilerimizin buradaki faaliyetlerini aksatmadan sürdürmesini ve devam etmesini bekliyoruz. Şu anda Türkiye bu adımlarını çok güçlü bir şekilde attı ve atmaya devam ediyor. Biz Büyük Birlik Partisi olarak sonuna kadar devletin ve devleti yöneten iktidarın ve hükümetin yanında olduğumuzu bir kere daha ifade etmek istiyorum
" değerlendirmesinde bulundu.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN