10.05.2020 12:21

“ANNELERİMİZİN ÇABASI ve DUASIYLA”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Mensup olduğumuz İslam dini, cennetin nerede olduğuna ve nasıl kazanılabileceğine Peygamber Efendimiz'in hadis-i şerifiyle kısa ve net bir cevap verir: “Cennet annelerin ayakları altındadır.” dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Mensup olduğumuz İslam dini, cennetin nerede olduğuna ve nasıl kazanılabileceğine Peygamber Efendimiz'in hadis-i şerifiyle kısa ve net bir cevap verir: “Cennet annelerin ayakları altındadır.” dedi.
Anneler Günü ile ilgili bir mesaj yayınlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “”Bizim, kendimize hayat nizamı yaptığımız inanç dünyamızda, insanların birbirleri üzerindeki haklarının ilk sırasında ise tartışılmaz bir şekilde annenin evlatları üzerindeki hakları yer alır.
Mensup olduğumuz din, cennetin nerede olduğuna ve nasıl kazanılabileceğine bir cümlelik, kısa ve net bir cevap verir:
"Cennet annelerin ayakları altındadır.”
Her anneler günü; annelerimize, sevgiyle, saygıyla ellerimizi uzatıp, onlardan hayır duası istediğimiz günler olurken; diğer yandan anneye saygısızlığın, kadına yönelik şiddetin, saldırıların ve suçların giderek fazlalaştığı, bu utançların nasıl son bulacağıyla ilgili, toplumumuzun bir bütün olarak mevcut durumun vahametini kavramak ve bulmak zorunda olduğumuz çözüm yollarının fasılasız arandığı zamanlar haline gelmeli.” İfadelerine yer verdi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Unutmamalıyız ki insanları, toplumları ileriye taşıyan her gelişme, her adımda annelerin yani kadınlarımızın da katkıları olmuştur ve olmaya devam edecektir.
Bir aile ve toplumda;
Anne, sağlıklı olursa o aile ve toplum sağlıklı olur.
Anne, mutlu-huzurlu olursa o aile ve toplum huzurlu olur.
Anne, eğitimli olursa o aile ve toplum eğitimli olur.
Anne, inançlı olursa o aile ve toplum ahlaklı-inançlı olur.
Anne, vatansever ve milletperver olursa evlatları ve dolayısıyla toplumda milliyetçi olur.
Özetle; Anne olursa aile,toplum ve ülke olur, millet olur, devlet olur.

Bu yıl "Anneler Günü" Mübarek Ramazan ayına denk gelmesi sebebiyle daha özel bir anlam kazanmıştır.
Bu haseple tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayını ve Anneler Günü’nü; bir Müslümanın, aslında her gününü anneler günü gibi yaşaması gerektiğini ifade ederek kutluyor, içinden geçtiğimiz zor günleri en çok “annelerimizin çabası ve duasıyla atlatabileceğimizin inancıyla, milletimize, sağlıklı, geleceğe yeniden umutla, güvenle baktığımız aydınlık günler diliyorum.
Başta ailemizin en kıymetli değeri olan sevgili anneciğim olmak üzere özellikle bu ülkeye canlarından çok sevdikleri göz bebekleri evlatlarını feda eden şehit ve gazilerimiz'in annelerinin mübarek ellerinden öpüyor tüm annelerimizi hürmetle selamlıyor ve saygılarımı sunuyorum.
Bu vesile öncelikle Ahirete irtihal etmiş başta,ebelerimiz,ninelerimiz,
halalarımız,teyzelerimiz,ablalarımız, Fidan annemiz ve şehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm muhterem annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Mekanları cennet olsun.

Tüm Analarımızın "Anneler Günü" kutlu sevgili annelerimiz sağlıklı, huzurlu ve mutlu olsun.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN