18.04.2017 17:04

ANTALYA İL BAŞKANIMIZ DOĞAN, 'ANTALYA RANTSAL DEĞİL YAŞAMSAL BİR KENT OLMALI'

Büyük Birlik Partisi Antalya il Başkanı Ramazan Doğan Antalya’ya ve gündeme dair yazılı bir açıklama yayınladı. Boğaçayı projesinin tehlikeli olduğuna dikkat çeken Doğan; “Bu Proje daha evvelede gündeme gelmiş fakat doğabilecek sıkıntılardan dolayı iptal edilmişti. Şimdi sırf birileri kazansın diye aynı işe kalkışılmamalı.”dedi
ANTALYA İL BAŞKANIMIZ DOĞAN, 'ANTALYA RANTSAL DEĞİL YAŞAMSAL BİR KENT OLMALI'
Büyük Birlik Partisi Antalya il Başkanı Ramazan Doğan Antalya’ya ve gündeme dair yazılı bir açıklama yayınladı. Boğaçayı projesinin tehlikeli olduğuna dikkat çeken Doğan; “Bu Proje daha evvelede gündeme gelmiş fakat doğabilecek sıkıntılardan dolayı iptal edilmişti. Şimdi sırf birileri kazansın diye aynı işe kalkışılmamalı.”dedi

 

Büyük Birlik Partisi Antalya il Başkanı Ramazan Doğan’ın basın mensuplarına yaptığı açıklaması şu şekilde;

"Antalya’mızda yapmaya çalışılan Boğaçayı projesiyle Antalya bir felakete sürüklenmeye çalışılıyor. Bu proje belli dönemlerde oluşan taşkın sorunlarıyla bu bölgeye yapılmak istenen proje Allah göstermesin bir taşkında  bir felaketle sonuçlanabilir. Artı olarak Antalya’mız belki de bunca su kaynaklarının önemli bir bölümünü oluşturan Boğaçayı ve bu bölgedeki kaynak sularının kuruması veya deniz suyunun karışmasıyla karşı karşıya kalınması kaçınılmaz olacaktır. 

Bu bölge daha evvel belli dönemlerde bu gibi girişimlerde bunulmuş fakat gelen raporlar doğrultusunda vazgeçilmiştir. Bu projeden de vazgeçilmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim. Başka bir konuda  kentsel dönüşümle eski binaların yenilenmesi olayı var. Burada yapılmak istenen çarpık yapıların düzeltilmesi gerekirken aynı yerlere kat artışı yapılarak yenilenmeye gidilmektedir. Bu yanlış bir uygulamadır.Birilerinin menfaatine veya belli bir kesimin menfaatine değil yapılan işlemin Antalya’mıza ve Antalyalılarımızın menfaatine olmalıdır. Kentsel dönüşüm yapıldığında hem binaların hem yolların ıslahı ve yeşil alanların çoğaltılması gerekir.

 

Her ne hikmetse herhangi bir seçim zamanı yaklaştı mı, Devlet erkanı sırasıyla  toplu açılış törenlerine gelirler.Gelsinler tabi yıllar önce yapılmış yollar tekrar tekrar açılır. Elbette gelsinler.temeller atsınlar açılışlar yapsınlar,bunu görünce insanın aklına merhum Abdurrahim KARAKOÇ’un şu şiiri geliyor;

 

HEPSİ BİZİM KESEMİZDEN 

Müdür, bakana yağ yakar; 

Tel parası kesemizden. 

Teri bile şipir kokar; 

Gül parası kesemizden.

Kahvaltısı kaymakla bal, 

Sepet sepet muz, portakal... 

Viski içer, yüzü al al; 

Yal parası kesemizden.

Hanım berberde kırıtır; 

Kızı terzide sırıtır; 

Her gün bir makam donatır; 

Çul parası kesemizden.

Fakir gelir ters ters süzer; 

Torpilliye fıstık ezer; 

Metresine mektup yazar, 

Pul parası kesemizden.

İskoç giyer, Salem içer; 

Sekreterle dalga geçer; 

Sık sık yolluk alır uçar, 

Yol parası kesemizden.

 

Ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi de işsizlik problemi. Her geçen gün katlana katlana gelen bu işsizlik gelişen ve büyüyen ülkelerde azalması gerekirken maalesef bizim ülkemiz de farlı olarak ilerlemekte. İktidar mensupları büyüyen ekonomi arasındayız diyerek yaptıkları açıklamalar gerçekte bunu yansıtmamakta. Tabikî bu işsizlik artışı Antalya’mızda yakından ilgilendiriyor.

 

Ülke ekonomisine ve Antalya’da yaşayan insanların büyük bir kısmı turizm de çalıştıkları için bu uçak kriziyle başlayan Rus ambargosu dalga halinde devam etti ve üzülerek ifade edeyim otellerimizin neredeyse %70-80’ni kapasite daraltmasına ve hatta kapatmak zorunda kaldılar. İnşallah bu sorunların büyük bir bölümü bu önümüzde ki sezonda düzelir. Elbette bu işsizlik sadece buna bağlamamak gerekir ülkemizde sürüyenin durumundan kaynaklanan durumdan dolayı 3,5 milyon mülteci var. Türk Millet zorda kalana sahip çıkar. Zorda, açıkta, aç kalana elbette sahip çıkacağız. Ama bütün bunları yaparken kendi ülkemizin, kendi milletimizin güvenliğini tehlikeye atarak, yanlış uygulamalar yapılmaması gerekir. Yapılması gereken, Türkiye’nin güvenliği açısından, hem iç huzurumuz açısından, hem Suriye’nin ve Irak’ın Kuzeyinin PKK ve PYD’ ye bırakılmasını terk edilmesini önlemek açısından bu mülteciler için mutlaka Suriye’nin Kuzeyinde bir tampon bölge oluşturulmalı. Gerekirse yeni şehirler kurarak tamamı oralarda ikamet ettirilmelidir. Oralar boşalınca orayı PKK’lılar PYD’liler dolduruyor. Fırat Kalkanı Harekâtında 2 bin metre karelik alanı kontrol ettiğimizi biliyoruz. Bu alan içerisinde gerekirse yeni yerleşim yerleri oluşturulsun. Türkiye’nin bunu yapabilecek gücü vardır. Bu ivedilikle yapılması gerekir.

 

Referandum sürecindeki birinci önceliğimiz, ülkemizin içinde  bulunduğu şu günlerde, ayrıştırıcı ve kavgacı üsluptan uzak bir kampanya  yürütülmesidir. Kimse bu hususta 'evet' ya da 'hayır' şeklinde dile getireceği  siyasi iradesi yüzünden ötekileştirilmemeli, kamplaştırılmamalıdır. Partimizin  referandum sürecinde, içinde bulunduğu ortak bir cephe ile birlikte hareket  edeceği şeklinde basına düşen haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şu ana kadar  herhangi bir siyasi parti, kurum ya da blokla, referandum hususunda bir  görüşmemiz olmamıştır. Türkiye'nin en deneyimli siyasi partilerinden biri olan  büyük birlik partisi, elbette ki tüm parti teşkilatlarımız ve yetkili  kurullarımızda istişare edildikten sonra referandum hususundaki kararını kamuoyu  ile paylaşacaktır." 

 

http://www.7-24haberci.com/antalya-rantsal%20degil-yasamsal-bir-kent-olmali/68108)

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN