21.06.2020 12:13

BAŞKANLIK DİVANIMIZ TOPLANDI

Başkanlık Divanımız Olağan Toplantısını, Parti Genel Merkezimizde, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici başkanlığında, Başkanlık Divanı üyelerimizin tamamının katılımı ile yapıldı.

Başkanlık Divanımız Olağan Toplantısını, Parti Genel Merkezimizde, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici başkanlığında, Başkanlık Divanı üyelerimizin tamamının katılımı ile yapıldı.

Başkanlık Divanı Olağan Toplantısında gündeme alınıp görüşülen konuların, camiamız ve kamuoyuyla paylaşılmasına karar verildi. 

 1- Türkiye ve Dünya’da devam eden COVIT-19 virüs salgını ile ilgili gelişmeler ve gelinen son durum değerlendirildi. 

 2- Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, terör örgütü PKK'ya yönelik Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan Operasyonlarına Partimizin ve camiamızın tam desteği güçlü bir şekilde vurgulandı. 

3- Suriye ve Libya’da yaşanan gelişmeler ele alınırken, Devletin ve Hükümetin almış olduğu tüm kararların yanında olunduğu bir kez daha belirtildi. 

4- Türkiye’nin gündeminde olan Siyasi Partiler Yasası ve Seçim kanununda yapılması planlanan değişiklerle ilgili teklifler ve görüşmeler değerlendirildi. 

 5- Daha önce divan üyeleri arasından oluşturulan “Ekonomik Kurul” tarafından hazırlanan "Dünya ve Türkiye’deki ekonomik gelişmeler" ile ilgili raporun sunumu gerçekleştirildi.

 6- Yine ülkemizin gündeminde olan Barolar ve diğer meslek kuruluşlarıyla ilgili kanun değişiklikleri ile ilgili hususlar değerlendirildi. 

7- Son Baharda yapılması planlanan Olağan Büyük Kurultay hazırlıkları gözden geçirildi. 

8- Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde olan diğer konular istişare edildi. 

9- Ayrıca 04 / 07 / 2020 Cumartesi günü Ankara'da MKYK ve il Başkanları toplantısı yapılması kararlaştırıldı. 

 Divan toplantımızda gündeme alınan bazı hususlarla ilgili değerlendirmeler ve alınan kararların detayı ile ilgili Partimizin görüşleri, önümüzdeki günlerde daha geniş bir şekilde sırası ve yeri geldikçe açıklanacaktır. Hayırlara vesile olması dileğiyle tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN