04.06.2019 02:56

“BAYRAMLAR ELBETTE HEPİMİZE AMA EN ÇOK DA ÇOCUKLARIMIZA AİTTİR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bayramlar elbette hepimize ama en çok da çocuklarımıza aittir.” Dedi.


Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bayramlar elbette hepimize ama en çok da çocuklarımıza aittir.” Dedi.

  Ramazan Bayramı mesajı yayınlayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Öncelikle, Ramazan ayının ve Kadir Gecesi'nin manevi iklimini idrak edip bayrama ulaşmamızı nasip eden Cenab-ı Allah’a hamd, alemlere rahmet olarak gönderdiği, Resul-ü Ekrem Efendimiz’e salat ve selam ederek; Necip Milletimiz'in, dünya Türklüğünün ve İslam aleminin, mübarek Ramazan Bayramını, hayırlara vesile olması dileklerimle tebrik ediyor ve kutluyorum.” Dedi.

DOĞU TÜRKİSTAN’DAN GAZZEYE

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Doğu Türkistan'dan Gazze'ye, Kırım'dan Türkmeneli'ne, Türk ve İslam Coğrafyaları'nda zulüm ve işgal altında bir bayram daha yaşamak zorunda kalan kardeşlerimizin acısını-sızısını her daim yüreğimizde hissettiğimizi, kurtuluşları için sonuna kadar yanlarında olduğumuzu ifade ederek selam olsun diyorum.” İfadelerini kullandı.

KAHRAMAN ORDUMUZ

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu Ramazan Bayramını, gözlerimiz, kulaklarımız, sınırlarımızın içinde terörle mücadele, ötesinde ise vatan müdafaası yapan; Mehmetçiğimizden ve tüm güvenlik güçlerimizden gelecek, sağlık ve muvaffakiyet haberlerini bekleyerek idrak ediyoruz. Ramazan ayında semaya açılan ellerin, edilen duaların hürmetine, kahraman ordumuz için muvaffakiyetler niyaz ediyor, bizim güvenliğimiz için, hayatları pahasına görev yapan, asker ve polis, tüm güvenlik görevlilerimizin mübarek Ramazan Bayramını ayrıca kutluyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize Rabbim'den acil şifalar niyaz ediyorum.”

DEVLETİN EN ÖNEMLİ GÖREVLERİNDEN BİRİ ÇOCUKLARIMIZI KORUMAK

  “Bayramlar elbette hepimize ama en çok da çocuklarımıza aittir.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “ Devletin en önemli görevlerinden hatta varlık sebeplerinden birinin, gelecek nesillerimizi, çocuklarımızı korumak olduğuna inanıyorum. Çocuklara karşı işlenen suçların, milletimizin vicdanını kanattığı bugünlerde, devletin temel direklerini oluşturan, yasama, yürütme ve yargının, bu konuyu ciddiyetle tekrar gündemine almasının ve çocuklarımızın korunması için, her alanda ilave tedbirler oluşturmasının artık zaruri hale geldiğini düşünüyorum. Bu düşüncelerle ayrıca, tüm çocuklarımızın Ramazan, onların daha çok sevdiği tabirle “Şeker” Bayramlarını kutluyor, onlara, tüm mesaimizi onların daha iyi, daha güvenli, daha mutlu bir ülkede yaşayabilmeleri için ayırdığımızı iletmek istiyorum.”

  Genel Başkanımız Mustafa Destici mesajını Büyük Birlik Partisi kurucularından, Türk Halk Şiirinin en önde gelen isimlerinden rahmetli Abdürahim Karakoç’un dizeleriyle sonlandırdı.

Alem-i İslam’a rahmet su gibi

Aksın, bayram olsun bayramlarımız.

Evleriniz cennet kokusu gibi

Koksun, Bayram olsun bayramlarımız.

 Uygur, Kazak, Kırgız, Azeri’nizle

Gitmesin gardaşlık nazarınızdan

Zalimler zulmünü üzerinizden

Çeksin, bayram olsun bayramlarınız.

 Şehide toprağın hürmet-i aşkı

Anadan fazladır şefkat-i aşkı

Rabb’im yüreklere ülfeti aşkı

Soksun, bayram olsun bayramlarımız.

 Bayramımız kutlu ve mübarek olsun...

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN